12:45 | 08.08.2021 შეჯამება: ისტორიული შედეგი, ტრაგიკული მარცხი, გმირობა და 10 წაგებული ფინალი მედლისთვის
ზაფხულის XXXII ოლიმპიური თამაშები, რომელსაც ტოკიომ უმასპინძლა, დასრულდა და საქართველოსთვის ისტორიული გამოდგა. დამოუკიდებლობის პერიოდში ეს იყო ყველაზე შედეგიანი ოლიმპიადა - 8 მედალი (2 ოქრო, 5 ვერცხლი, ...
16:51 | 26.07.2021 ლაშა შავდათუაშვილი: "ფინალის წაგება გულდასაწყვეტია, მაგრამ ძალიან ბედნიერი ვარ"
საქართველოს ლაშა შავდათუაშვილმა ტოკიოს ოლიმპიადაზე მეორე მედალი მოუტანა. მან ძიუდოში 73 კგ წონით კატეგორიაში ვერცხლის მედლის მოპოვება შეძლო და წარმატების შემდეგ კომენტარიც გააკეთა.
14:39 | 26.07.2021 შავდათუაშვილის ვერცხლის მედალი ტოკიოში: ლაშამ ისტორია მაინც დაწერა
ლაშა შავდათუაშვილი ტოკიოს ოლიმპიადის ვერცხლისმედალოსანია! 29 წლის ძიუდოისტმა ფინალში წააგო, მაგრამ ეს შედეგი მაინც გამოსარჩევია, რადგან ლაშა ქართული ძიუდოს ისტორიაში შევიდა.
13:26 | 26.07.2021 ლაშა შავდათუაშვილმა ისტორია უკვე დაწერა! ის ფინალშია და ოლიმპიადაზე მესამე მედალი გაინაღდა
ლაშა შავდათუაშვილი ტოკიოს ოლიმპიადის ფინალშია! ლეგენდარულმა ქართველმა ძიუდოისტმა ნახევარფინალში სამხრეთკორეელ ჩანგრიმ ანს უმძიმეს და დრამატულ ბრძოლაში მოუგო.
09:55 | 26.07.2021 ტოკიო 2020: ლაშა შავდათუაშვილი ნახევარფინალშია
ოლიმპიური, მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი ლაშა შავდათუაშვილი ტოკიოს ოლიმპიადის ნახევარფინალშია. ქართველმა ძიუდოისტმა 73 კგ წონით კატეგორიაში ზედიზედ სამი შეხვედრა მოიგო.
08:55 | 26.07.2021 ლაშა შავდათუაშვილი მეოთხედფინალშია
ლაშა შავდათუაშვილი ტოკიოს ოლიმპიადის მეოთხედფინალშია. ქართველმა ძიუდოისტმა მერვედფინალური ბარიერიც დაძლია და ოქროს მედლისთვის ბრძოლას აგრძელებს.
07:44 | 26.07.2021 ტოკიო 2020: ლაშა შავდათუაშვილი მერვედფინალში გავიდა
ლაშა შავდათუაშვილი ტოკიოს ოლიმპიადის მერვედფინალში გავიდა. ქართველმა ძიუდოისტმა პლანეტის მთავარი ღონისძიება ფრანგი გილიომ ჩაინეს წინააღმდეგ ბრძოლით დაიწყო, რომელსაც საკმაოდ ადვილად აჯობა.
22:57 | 08.06.2021 ლაშა შავდათუაშვილი: "მიყვარს ძიუდო, ჩემი საქმე და კვარცხლბეკზე დგომა"
ქართველმა ძიუდოისტმა ლაშა შავდათუაშვილმა მსოფლიოს ჩემპიონობის შემდეგ კომენტარი გააკეთა. ლაშას განცხადებით, ძალიან ბედნიერია და კვარცხლბეკზე დგომა უყვარს.