ბიჯებო 66 ში რა მოხდა რატო აგარავინ ჯიდაობს გამაგებინეტ რამე
იმიტომ რომ აზრი არ ქონდა 66-ში ვინმეს დაყენებას. პირველივე წრეში წააგებდა. შესაბამისად ქვოტა სხვა წონაში უფრო ძლიერი ძიუდოისტით შეივსო, ვიაც უფრო მეტი შანსი აქვს მედლისთვის ჭიდაობის
და რაც მთავარია ბექამ არ უნდა მიუშვას წონა და არ გახდეს 100 კგ. რადგანაც მისი საბრძოლო წონა 90 კგ-ია, 92-93-ზე მეტი არ უნდა იყოს შეჯიბრებებზე და არა როგორც თუში, რომელიც ევროპის მოგების შემდეგ მსოფლიოზე 113 კგ-ს იწონიდა, მერე 2 კვირაში ისევ ჩამოვიდა 100-ში და სპორტულ ფორმასაც დედა ეტირა.
არა არა მეგობრებო მე არ მითქვამს რომ ამ ეტაპზეა შეცდომა ბექას 100-შI ჭიდაობა. სულაც არა. პირიქით, მგონია რომ სწორი გადაწყვეტილებაა. უბრალოდ არ მინდა რომ ბექა დარჩეს 100-შI. ეს შეცდომა იქნება. ამ ეტაპზე ღმერთმა ქნას ლიცენზია მოიპოვოს 100-შI და მერე დანარჩენი მერე იყოს. არ ვიცი დარწმუნებული ვარ რომ ლიცენზიას მოიპოვებს
სამწუხაროდ თუში სუსტდება 100-ში დაკლებისას. შეიძლება ვცდები, მაგრამ ის თუში აღარ არის რაც მძიმეში იყო. ამასთან უდისციპლინობა კვლავ უშლის ხელს.
ეგრეა ალე
კი ბატონო, ლოგიკურად ეგრეა, ლიპო არის უფრო 100-ის მოჭიდავე ვიდრე ბექა, მაგრამ ლიპო რიოს მერე აპირებს გადასვლას 100-ში. ამ შემთხვევაში ბექა როგორ უნდა მოიქცეს?. ან უშუალოდ ლიპოს უნდა აჯობოს(რაც სტატისტიკა ლიპოს სასარგებლოდ მეტყველებს), ან 100-ში უნდა მოსინჯოს ძალები. არის მე-3 ვარიანტიც, საერთოდ არ წავიდეს ოლიმპიადაზე. მაგრამ დამეთანხმებით ალბათ ბექას არ წასვლაც არა მგონია მართებული იყოს. რიომდე თითქმის 1 წელი, იმის მერე კიდე 4 წელი ძაან დიდი დროა... მას კი ეხლა შეუძლია და ეხლა აქვს შემართება. დავიჯერო მსხალაძეზე მეტ შედეგს ვერ დადებს?!(მსხალაძეს პიროვნულად არაფერს არ ვერჩი).
ანუ მგონი გაუგებარი არაფერია აქ. ბექასაც და ლიპოსაც სურთ ოლიმპიადაზე 90-ში ჭიდაობა, მაგრან ორივე ერთად ვერ წავა. შესაბამისად, რადგან ლიპოს უკეთესი შედეგები აქვს და პირად შეხვედრებშიც უპირატესობა მოიპოვა ბექასთან შედარებით, ამიტომ ლიპოს დააყენებენ ოლიპიადაზე. რადგანაც ბექას არ სურს ოლიმპიადის გამოტოვება, ძალებს ცდის 100-ში, რათა მოასწროს სალიცენზიო ქულების დაგროვება. ეგ არის და ეგ.
ლიპომ გააფუჭა ოლიმპიადა თუ არ ვცდები,აი ბექა კი არ უნდა გავაფუჭოთ,თუნდაც შემდგომი 4 წლით
ეს ოლიმპიადისთვის ხდება, თორემ მერე ლიპო 100-ში გადავა და ბექა დაუბრუნდება 90-ს. უბრალოდ სხვა ჯერ ვერ ქაჩავს 100-ში და მაგიტომ ხდება დროებით გაცვლა. ლიპომ უკვე განაცხადა რომ უჭირს 90-შ დაკლება და და რიოს მერე გადადის 100-ში.
რაღაც ტაისონას 100-ში გადასვლა არ მომეწონა, სიმაღლე არ აქვს შესაბამისი, ლიპოს უფრო მეტი შანსი აქვს იქ დამკვიდრდეს. იმედია ვცდები