11:45 | 16.09.2019 გაგამარუ რთულ ვითარებაშია (+VIDEO)
აკი ბაშოს მეცხრე საშეჯიბრო დღეს კვლავ დამარცხდა თეიმურაზ ჯუღელი. გაგამარუ ჯურიოს მე-11 ნომერ კოტონოვაკას დაუპირისპირდა და იორიკორის ილეთით წააგო. ქართველი გოლიათი რთულ სიტუაციაშია და მიმდინარე ბაშოს ერთ-ერთ ...
11:12 | 15.09.2019 გაგამარუს მეხუთე მარცხი აკი ბაშოზე (+VIDEO)
აკი ბაშოზე მორიგი მარცხი განიცადა თეიმურაძ ჯუღელმა. გაგამარი მე-8 საშეჯიბრო დღეს ჯურიოს მე-14 ნომერ კაიშოს დაუპირისპირდა და იორიკირის ილეთით დამარცხდა.
11:10 | 14.09.2019 გაგამარუ ტობიზარუსთან დამარცხდა (+VIDEO)
აკი ბაშოს მე-7 საშეჯიბრო დღეს მეოთხე მარცხი განიცადა თეიმურაზ ჯუღელმა. გაგამარუ ჯურიოს მერვე ნომერ ტობიზარუს დაუპირისპირდა და ჰატაკიკომის ილეთით დამარცხდა.
11:10 | 13.09.2019 გაგამარუ კიოკუშუჰოსთან დამარცხდა (+VIDEO)
აკი ბაშოს მეექვსე საშეჯიბრო დღეს მარცხი განიცადა თეიმურაზ ჯუღელმა. გაგამარუ წლის მეხუთე სუპერტურნირზე ჯურიოს მეშვიდე ნომერ კიოკუშუჰოს დაუპირისპირდა და ჰატაკიკომის ილეთით დამარცხდა.
10:25 | 12.09.2019 გაგამარუმ აკი ბაშოზე მესამე გამარჯვება მოიპოვა (+VIDEO)
აკი ბაშოს მეხუთე საშეჯიბრო დღეს მესამე გამარჯვება მოიპოვა თეიმურაზ ჯუღელმა. გაგამარუ ჯურიოს მეთერთმეტე ნომერ ჩიიონოუმს და მისი დამარცხება ოშიდაშის ილეთით მოახერხა.
10:41 | 11.09.2019 გაგამარუს მეორე მარცხი აკი ბაშოზე (+VIDEO)
აკი ბაშოს მეოთხე საშეჯიბრო დღეს ქართველმა სუმოისტმა თეიმურაზ ჯუღელმა მეორე მარცხი განიცადა. გაგამარუ იჩიამამოტოს დაუპირისპირდა და შიტატედაშინაგის ილეთით დამარცხდა.
11:19 | 10.09.2019 გაგამარუმ ისევ მოიგო! (+VIDEO)
11:12 | 09.09.2019 აკი ბაშოზე გაგამარუმ პირველი გამარჯვება მოიპოვა (+VIDEO)
აკი ბაშოს მეორე საშეჯიბრო დღეს პირველი გამარჯვება მოიპოვა თეიმურაზ ჯუღელმა. გაგამარუს შიკონათი ცნობილი ქართველი სუმოისტი ჯურიოს მე-8 ნომერ კაისეის დაუპირისპირდა და მისი დამარცხება იურიკირის ილეთით მოახერხა. ...
10:40 | 08.09.2019 გაგამარუმ აკი ბაშო მარცხით დაიწყო (+VIDEO)
აკი ბაშო ქართველმა სუმოისტმა თეიმურაზ ჯუღელმა მარცხით დაიწყო.
13:58 | 07.09.2019 აკი ბაშო იწყება! საწყის დღეებში ქართველი სუმოისტების მეტოქეები ცნობილია
8 სექტემბრიდან აკი ბაშო იწყება, სადაც ტოკიოს “რიოგოკუ კოკუგიკანში” ტრადიციულად 2 ქართველი სუმოისტი ჩაებმება.