15:45 | 10.08.2024 ირაკლი ჩხეიძემ ოლიმპიადაზე მე-5 ადგილი დაიკავა
პარიზის ოლიმპიურ თამაშებზე ძალოსნობაში 102 კგ წონით კატეგორიაში ირაკლი ჩხეიძემ იასპარეზა, რომელიც მედლის გარეშე დარჩა.
19:40 | 09.08.2024 10 აგვისტოს პარიზის ოლიმპიადაზე 5 ქართველი იასპარეზებს
პარიზის ოლიმპიურ თამაშებზე 10 აგვისტოს ხუთი ქართველი სპორტსმენი იასპარეზებს - სამი მოჭიდავე და ორი ძალოსანი.
13:00 | 26.05.2024 ოლიმპიურ თამაშებზე ძალოსნების სამი ლიცენზია დადასტურდა - მეოთხე მოგვიანებით გაირკვევა
ლაშა ტალახაძე, შოთა მიშველიძე და ირაკლი ჩხეიძე პარიზის 2024 წლის ოლიმპიური ლიცენზიების მფლობელები არიან! ოფიციალური წერილი საქართველოს ძალოსნობის ფედერაციამ დღეს მიიღო.
18:28 | 08.04.2024 ირაკლი ჩხეიძემ ოლიმპიადის სავალდებულო სალიცენზიო ჩათვლა გააკეთა
ტაილანდში მიმდინარე მსოფლიო თასზე, პარიზის ოლიმპიური თამაშების სავალდებულო სალიცენზიო ჩასათვლელ ტურნირზე 102 კგ. წონით კატეგორიაში საქართველოს ნაკრების წევრმა ირაკლი ჩხეიძემ იასპარეზა.
14:33 | 14.09.2023 ირაკლი ჩხეიძის მე-2 ადგილი მსოფლიოს ჩემპიონატზე B ჯგუფში
საუდის არაბეთში მიმდინარე მსოფლიო ჩემპიონატზე, საქართველოს ნაკრებიდან 102 კგ. წონით კატეგორიაში ირაკლი ჩხეიძემ იასპარეზა.
16:42 | 22.04.2023 ირაკლი ჩხეიძის ვერცხლის მედალი ევროპის ჩემპიონატზე
სომხეთის დედაქალაქ ერევანში მიმდინარე ევროპის ჩემპიონატზე ძალოსნობაში, 102 კგ წონით კატეგორიაში ვერცხლის მედალი მოიპოვა ირაკლი ჩხეიძემ.
10:03 | 14.12.2022 ირაკლი ჩხეიძემ მსოფლიო ჩემპიონატზე გამოსვლა მე-5 ადგილით დაასრულა
კოლუმბიის დედაქალაქ ბოგოტაში მიმდინარე ძალოსნობის მსოფლიო ჩემპიონატზე 102 კგ. წონით კატეგორიაში ირაკლი ჩხეიძემ ორჭიდის ჯამში 387 კგ. დაძლია და მე-5 ადგილი დაიკავა.
00:18 | 24.10.2022 ირაკლი ჩხეიძემ ევროპის ჩემპიონობა 3 ოქროს მედლითა და ევროპის რეკორდით იზეიმა
ალბანეთში მიმდინარე 23 წლამდე ძალოსანთა ევროპის ჩემპიონატზე 102 კგ. წონით კატეგორიაში ირაკლი ჩხეიძემ ბრწყინვალედ იასპარეზა.
17:52 | 04.06.2022 ირაკლი ჩხეიძის მეოთხე ადგილი ევროპის ჩემპიონატზე
ალბანეთში მიმდინარე ძალოსანთა ევროპის ჩემპიონატზე დასრულდა ასპარეზობა 102 კგ. წონით კატეგორიში, სადაც გიორგი ასანიძის ხელმძღვანელობით ამჯერად ირაკლი ჩხეიძე გამოვიდა.
17:00 | 15.12.2021 უმედლო დღე ძალოსანთა მსოფლიოს ჩემპიონატზე
უზბეკეთის დედაქალაქ ტაშკენტში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატზე დღეს ორმა ქართველმა ძალოსანმა იასპარეზა. 102 კგ წონით კატეგორიაში ფიცარნაგზე ირაკლი ჩხეიძე და ზაზა ლომთაძე გავიდნენ.