13:57 | 20.08.2020 ქართველების "გენტმა" იეს თორუპი გაათავისუფლა
გიორგი ქვილითაიასა და გიორგი ჩაკვეტაძის „გენტმა“ მთავარი მწვრთნელი შეიცვალა. იუპილერ ლიგის საწყის ორ ტურში განცდილი ორი მარცხის შემდეგ კლუბის ხელმძღვანელობამ იეს თორუპი დაკავებული თანამდებობიდან გაათავისუფლა. ...
19:20 | 13.08.2020 იეს თორუპი: "ჩაკვეტაძე დისკომფორტს აღარ განიცდის და კმაყოფილი ვარ"
ბელგიურ „გენტს“ გიორგი ჩაკვეტაძე დაუბრუნდა. ტრავმით გამოწვეული იძულებითი პაუზის გამო ქართველი ნახევარმცველი მიმდინარე კვირაში შეუფერხებლად ვარჯიშობს და „კორტრაიკთან“ წინასამატჩო განაცხადშიც მოხვდა.
22:58 | 09.08.2020 "გენტმა" სეზონი ქართველების გარეშე და მარცხით დაიწყო
ბელგიის იუპილერ ლიგის 2020-2021 წლების სეზონი დაიწყო და „გენტი“ პირველ ტურში „სენტ ტრუიდენს“ ესტუმრა. იეს თორუპის გუნდმა სეზონში ცუდი სტარტი აიღო, რადგან უქულოდ დარჩა - 1:2.
17:53 | 24.07.2020 ჩაკვეტაძე და ქვილითაია ტრავმირებულნი არიან
„გენტის“ ქართველი ლეგიონერები, გიორგი ჩაკვეტაძე და გიორგი ქვილითაია ბოლო ორ ამხანაგურ მატჩში მოედანზე არ გამოჩენილან. ბელგიური მედიის ცნობით, ორივე ტრავმირებულია.
17:02 | 03.07.2020 გიორგი ქვილითაიამ სეზონი გამარჯვების გოლით დაიწყო (+VIDEO)
ბელგიურმა „გენტმა“ ახალი სეზონისთვის მზადება დაიწყო და „ბეერსხოტთან“ საკონტროლო თამაში ჩაატარა, რომელიც 1:0 მოიგო.
22:20 | 22.06.2020 "გენტმა" მზადება დაიწყო - ქართველები გუნდთან ერთად არიან (+VIDEO)
ბელგიურმა „გენტმა“ დამდეგი სეზონისთვის მზადების პროცესი დაიწყო. კლუბის ვებგვერდის ინფორმაციით, ფეხბურთელებმა სამედიცინო შემოწმება გაიარეს, შემდეგ კი დაბრაზში ინდივიდუალურად ივარჯიშეს.
16:27 | 06.06.2020 ქეცბაიას სიაში ქვილითაიაც მოხვდა: "ანორთოსისს" ქართველი ფორვარდი დაუკავშირეს
ფამაგუსტას „ანორთოსისს“ კიდევ ერთი ქართველი ფეხბურთელი, ამჯერად გიორგი ქვილითაია დაუკავშირეს. კვიპროსული მედიის ცნობით, თემურ ქეცბაიას თავდამსხმელის დამატება უნდა და სამი ვარიანტი აქვს.
00:31 | 16.05.2020 ოფიციალურად: ქართველების "გენტი" ჩემპიონთა ლიგაზე და "ბრიუგეს" ჩემპიონის ტიტული
ბელგიის პრო ლიგის გენერალური ასამბლეის დასრულების შემდეგ ოფიციალურად დადასტურდა, რომ „ბრიუგე“ 2019-2020 წლების სეზონის ჩემპიონია.