18:50 | 03.09.2018 ოფიციალურად: დავით სხირტლაძე კარიერას სლოვაკეთში გააგრძელებს
საქართველოს ნაკრების წევრობის კანდიდატი დავით სხირტლაძე კარიერას სლოვაკეთში, კერძოდ, ტრნავას „სპარტაკში“ გააგრძელებს. აღნიშნული ინფორმაცია სლოვაკური გუნდის ვებგვერდმა ოფიციალურად დაადასტურა.
02:10 | 11.05.2018 დავით სხირტლაძის გოლი დანიის თასის ფინალში (+VIDEO)
დანიის თასს ვერ შესწვდა დავით სხირტლაძე და მათე ვაწაძე. “სილკებორგი” კოპენჰაგენში “ბრონდბიუს” ვერ გაუმკლავდა და 1:3 წააგო. შესაბამისად, თასისას და ევროპა ლიგის საგზურის გარეშე დარჩა.
23:25 | 01.03.2018 სხირტლაძემ დანიის სუპერლიგაში გაიტანა (+VIDEO)
საქართველოს ეროვნული ნაკრების და "სილკებორგის" შემტევმა დავით სხირტლაძემ "ნორშელანთან" წაგებულ (1:3) დანიის სუპერლიგის 23-ე ტურის მატჩში გოლი გაიტანა. ქართველმა მე-12 წუთზე პენალტი ზუსტად შეასრულა.
21:04 | 10.02.2018 დავით სხირტლაძემ დანიის სუპერლიგაში გაიტანა
ზუსტად ორთვიანი პაუზის შემდეგ დანიის სუპერლიგა განახლდა. ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა და სახიფათო ზონას თავი დააღწია ქართველების “სილკებორგმა”.
00:15 | 14.12.2017 ვაწაძემ "სილკებორგთან" გაახანგრძლივა
დანიური “სილკებორგმა” და მათე ვაწაძეს კონტრაქტი გაუხანგრძლივა. როგორც დანიური გუნდის მთავარმა მწვრთნელმა პეტერ სორენსენმა განაცხადა, 28 წლის ფორვარდმა ახალი ხელშეკრულება დაიმსახურა.
19:12 | 03.12.2017 დავით სხირტლაძის დუბლი და საბა ლობჟანიძის საგოლე პასი (+VIDEO)
დანიის სუპერლიგის XVIII ტურში ქართული დერბი შედგა. დავით სხირტლაძისა და მათე ვაწაძის "სილკებორგი" საბა ლობჟანიძის "რანდერსს" დაუპირისპირდა.
00:48 | 27.11.2017 სხირტლაძემ დანიაში ლიდერს გაუტანა (+VIDEO)
დანიის სუპერლიგის მე-17 ტურში ერთ-ერთმა აუტსაიდერმა “სილკებორგმა” ერთპიროვნულ ლიდერ “ბრონდბიუს” უმასპინძლა და ვერაფერს გახდა – 1:3.
10:14 | 04.11.2017 მათე ვაწაძის გოლით "სილკებორგმა" ქულა გადაარჩინა (+VIDEO)
დანიის სუპერლიგის მე-15 ტურში გოლი გაიტანა მათე ვაწაძემ. ქართველი ფორვარდის შედეგიანი თამაშით კი, “სილკებორგმა” ქულა მოიპოვა.
15:29 | 01.10.2017 მათე ვაწაძემ დანიაში ისევ გაიტანა (+VIDEO)
დანიის სუპერლიგაში მორიგი გოლი გაიტანა მათე ვაწაძემ. ქართველმა ფორვარდმა "ნორდშიელანდის" კარი 52-ე წუთზე აიღო და საკუთარი გუნდი დააწინაურა.
23:18 | 19.09.2017 დავით სხირტლაძე - გოლი, მათე ვაწაძე - დუბლი
დანიის თასის მესამე ეტაპზე შედეგიანი დღე ჰქონდა “სილკებორგის” ქართულ ლეგიონს.