„დინამო“ – „ფეიენოორდის“ თბილისური მატჩი უმაყურებლოდ ჩაივლის. აღნიშნული ინფორმაცია უეფას ვებგვერდმა ოფიციალურად დაადასტურა.
ევროპული ფეხბურთის მმართველი უწყების გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია, რომ „დინამო თბილისი“ მომდევნო საშინაო მატჩს ევროტურნირებზე მაყურებლის გარეშე ჩაატარებს.
„დინამო თბილისი" უეფას ეგიდით მომდევნო საშინაო მატჩს დახურულ კარს მიღმა, უმაყურებლოდ ჩაატარებს თავისი გულშემატკივრების რასისტული ქცევისთვის. ქართული კლუბი ვალდებულია ააწყოს ბანერი წარწერით #Equalgame უეფას ლოგოს გამოსახულებით, რომელიც უნდა განთავსდეს სამხრეთ ტრიბუნების 1, 2 და 18 სექტორში. გარდა ამისა, „დინამო“ დაჯარიმდა 50 ათასი ევროს ოდენობით“, - წერია უეფას ოფიციალურ განცხადებაში.
აღნიშნული სანქციის მიზეზი ევროპა ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე "გაბალასთან" მატჩში გულშემატკივრების მიერ რასისტული ქცევა გახდა.
შეგახსენებთ, „დინამო“ 15 აგვისტოს, ევროპა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპის საპასუხო მატჩი როტერდამის „ფეიენოორდს“ დაუხვდება. უეფას გადაწყვეტილების გასაჩივრება კი მომდევნო 5 დღის განმავლობაში იქნება შესაძლებელი და როგორც თბილისური გუნდის ვებგვერდი წერს, ამ გადაწყვეტილებას აუცილებლად გაასაჩივრებენ.
რახან აზრებიდან კაი ფინანსები შემოდის-ყველაფერზე მოკეტილი უნდა ვიყოთ და ჩვენ თვითონ ვისხათ ლაფი თავზე...!!!
ეს ცალმხრივი ურთიერთობა არ გამიგია,-გაბალამ რომ გადმოფინა ბანერები ვინმემ პასუხი გასცა?!!!!
ერთმა ჟურნალისმა თუ დასუვა კითხვა მაინც..!!!
იმედია გაასაჩივრებენ და ამსისულელეს თავს მოაბავენ
რა გახარია რა სააკაშვილი რა შევარდნაძე ვაი ბიჭოს.
და იმ ბანერის ფოტო სადაა ? მე ეჭვი მაქვს რომ იმ ნაბ...სააკიან-ხაბაზი-თანდარაშვილის ვითომ "ქომაგების " ნამოქმედარია ეგეც @@
დედა რაიყო ეს DDDD გაგვაფარჩაკეს
შენ რომ პროფესორობ არ გინდა ეს! ყველაფერს უნდა დაერქვას მისი სახელი-სუსის ორგანიზაცია რომაა გახარია მღებრიშვილის აგენტებით სავსე ვითომ ფაშიოსტები ე მაგათი ნამოქმედარია ეს და არ გინდა ზღაპრები
როტენდამში რატო არ გაიტანეს ბანერი?
გინება მინდა ძალიან ძალიან მაგრამ ვიკავებ თავს მაინც. ჩვენები არიან
ამოვიდა ყელში. წინასწარ ჩაჯმ..ლი დინამო გავიდა დღეს მინდოზე. შულაიას ქმედება უპასუხისმგებლო მოქმედება. არაპროფესიონალიზმი და რავიცი კიდევ რა ვთქვა.
კაი რა რა მზეობა არის მართლა ფეინოორდის თამაში უმაყურებლოდ მართლა ბევრი ხალხი მივიდოდა სტადიონზე რითაც დინამო ორმაგად იხეირებდა მხარდაჭერითაც და ფინანსურადაც და ასევე ხალხიც ნახავდა ცოცხლად მეტნნაკლებად მაღალი დონის გუნდს.ფეინოორდის დონის გუნდი ამ წელს არ შეხვედრია არცერთ ქართულ გუნდს რა ზაგრები რის ზაგრები ჰოლანდიაა მაინც და სავსე არიან კლასით.მაგრად დადგა დინამო მაგრამ ბოლოში მაინც გაგვითამაშეს ჰოლანდიური.იმედია ისეთი ანგარიშით მორჩება აზრი რომ ქონდეს მეორე თამაშს და ხალხსაც მოგვცემენ საშუალებას მოედანზე მისვლის
და აზერების პოლიტიკურ ბანერები არაფერი იყო ხო დავით გარეჯთან და საქართველოს ტერიოტორიებთან დაკავშირებით?? მაგარი სამართლიანია უეფა!!
ეგ ფოტო მეც ვნახე, მაგრამ შემდეგ დინამოს ოფიციალურმა გვერდმა დაწერა, რომ ეგ ფოტო იყო მონტაჟი და არავიტარი მასეთი პოლიტიკური ბანერი სტადიონზე არ ყოფილაო.
ეგრე დაიწერა?
როგორც ვიცი ნამდვილია, ოღონდ წლების წინანდელი იყო ეგ.
წლების წინანდელია თუ მონტაჟია რა მნიშვნელობა აქვს? ფაქტია ახლა არ ქონია მაგას ადგილი და ოფიციალური განცხადებაც გააკეთა დინამომ რომ ყველანაირი ექსესის გარეშე ჩაიარა აზერბაიჯანში თამაშმა
ჩვენ კიდე აქ ჩვენებურად ჩავუ***ვეთ და ღირსები ვართ იმის რაც მივიღეთ
გარკვეული აზრი მაინც აქვს, მომხდარზე არ უნდა იძახდე საერთოდ არ უარსებიაო.. უეფას მხრიდან კიდე მსგავსი გამოვლინებები გამოხატვის თავისუფლების შეზღუდვაა და პეროგათხრილობა. როგორც არ უნდა იყოს, სასჯელი ზედმეტად მკაცრია.
დაიწყო დაიწყო მაგარი ატმოსფეროა როტერდამში
ანუ ეს მოხდა აზერბაიჯანში ხო??
კომენტარს ვკითხულობდი ერთი ერთი გულშემატკივრის, რაგაც 88 ციფრზე საუბრობდა ჰიტლერთან დაკავშირებული ნაცისტურ გერმანისთან ბანერი გაუშლია ვიგაც, არ ვიცი რამდენად მართალია
ჰაერზე ამ დონის სასჯელს არავინ მოგცემს ფაქტია რაღაც მოხდა იქ
მაგრად ტეხავს ყ ეობაა და მეტი არაფერი. რა რასისტული შეძახილები აგიტყდათ აზერბაიჯანში ვერ ვხდებით რა შეიძლება მოყვეს მაგას. მთელი თბილისი ელოდა ჰოლანდიელებთან თამაშს და ჩასჯკსსვევეე ყველაფერში გადაივსებოდა სტადიონი
ამ პიდარასტებისთვის ხო ყველაფერი დისკრიმინაციაა, ამ ამ ახვრებისთვის
თუნდაც ვიღაცას ბანერი გამოეფინა, მთელი მაყურებლების აკრძალვა როგორ შეიძლება?
აზრი ამ გასაჩივრებას აქვს??? რა მოხდა რეალურად, ვიღაცამ აგინა დაიყვირა თუ რა??
ოფიციალურად დინამოს გასაჩივრების უფლება აქვს 48 საათში
ამათ შიგ ხო არ აქვთ, რა სასჯელი, რა მოხდა საერთოდ? ჯერ ხო მსაჯები გვიკლებენ მთელი ფეხბურთის ქართული ისტორიის განმავლობაში და ახლა ეს
მოპგი**ანთ ლიბერასტული ევროპა.
Gtxovt, vinmem axsenit ra xdeba da ra naxes, rasistuli?
კაიიი რააა ფუ ჯანდაბა, გასაჩივრებას რამდენად ექნება აზრი ნეტა?