)))))) აუცილებელი კი არაა 40 წუთი იდგეს
შერმადინი არის ნაკრებში ასე რომ შერმადინთან ისედაც მოუწევს დროის განაწილება
გაიხარე ძმაო! აბსოლუტურად გეთანხმები და ვუერთდები შენს თხოვნას.
Mr. big Z - ერთ-ერთ ზაფხულს, როდესაც სოფელში ვისვენებდი, რადიოში დიტო მარინაშვილმა თავისი სპეციფიური ხმით გამოაცხადა: საქართველოს ნაკრები ამხანაგურად გაეჯიბრა რუსეთის ეროვნულ გუნდს იტალიაში და გამარჯვება ჩვენს გუნდს დარჩა. გუნდს ულიდერა 17 წლის ზაზა ფაჩულიამ რომელმაც "ამდენი" ქულა და მოხსნა მიითვალა. უზომოდ გამიხარდა ის გამარჯვება მე და მთელს ერს.. არავინ ელოდა რუსეთის ძლიერ გუნდს, ჯერ კიდევ ბ დივიზიონის ბინადარი თუნდაც ამხანაგურ მატჩში თუ დაამარცხებდა. ავსტრიასთან გასვლითი მატჩიც მახსოვს ბ დივიზიონში: საქართველო უიმედოდ მარცხდებოდა და ბოლო პერიოდი მიმდინარეობდა.. შენი სახე არასდროს დამავიწყდება რომელიც მწვრთნელის არასწორმა გადაწყვეტილებამ შეგიცვალა და ისეთი თავგანწირვით განაგრძე, მარტომ მოუგე ავსტრიას ის თამაში. მაშინ არავინ იცოდა რომ შენ დღეს big Z-თი მოგმართავდნენ. თუმცა შენ შეძელი ეს და დღეს მთელი მსოფლიო გაღიარებს შენ როგორც დიდ კალათბურთელს.. დღეს შენ ძალიან ჭირდები ნაკრებს, იმაზე მეტად ვიდრე ოდესმე, რადგან გვაქვს საშიშროება დავუბრუნდეთ "ბ დივიზიონს" და თუ ეს ასე მოხდა, კალათბურთი საქართველოში ალბათ მოკვდება. ის კალათბურთი რომელიც მკვდარი იყო და შნ გააცოცხლე, შენი გუნდით, შენ გვაჩუქე დაუვიწყარი წუთები.. იმდენად დაუვიწყარი რომ, 10 000-ვე გულშემატკივარმა ვიცოდით გერმანიასთან შედეგი თუმცა მაინც შევავსეთ სასახლე და ბიჭები ტაშით გავაცილეთ.. შენ შეგვაყვარე კალათბურთი და დღეს როცა ჩვენ ძალიან ძალიან გვიჭირს, გთხოვთ მოედანს დაუბრუნდე და ულიდერო საქართველოს ნაკრებს ისევ ისე როგორც ეს 17 წლისამ გააკეთე რუსეთთან.. დღეს შენთან ერთან ბიჭები მეტოქეს შეაკვდებიან! დღეს ძალიან ჭირდები საქართველოს ნაკრებს!
პატივისცემით, საქართველოს ყველა სპორტის სახეობაში არსებული ნაკრებების გულშემატკივარი.
პატარა შესწორებას შევიტან, მეც მახსოვს ის თამაში რუსეთთან, ეს იყო 2004 წელს, იტალიის ტურნირზე, ზაზა მაშინ 20 წლის იყო, უკვე ნბა-ს მოთამაშე,იმ თამაშში 19 ქულა და 21 მოხსნა დააგროვა. კიდევ ბოისამ ჩააგდო 30 ქულა და შემონდ უილიამსმა 26. ის თამაში 87:71 მოიგეს ჩვენებმა რუსეთის ნაკრებთან და ის იყო ამ ფორმაციის ნაკრების პირველი თამაში. ხორვატი ბრაიკოვიჩი იყო მწვრთნელი.
მშვენიერი მიმართა
ვა და ფეიზბუკით თუ მიმართავ ზაზას მთლად უკეთესი, მარა ბ დივიზიონში გავარდნა გვემუქრება ეს ცოტა ვერ გავიგე.ბ დივიზიონი გაუქმდა როგორც ვიცი.
თენგაბი -ის მოსაზრებას მხარს ვუჭერ ზაზას ნაკრებში დაბრუნებასთან დაკავშირებით.
"ზაზა, შენ ჩვენი პატარა ერის საამაყო და ძვირფასი შვილი ხარ, ამასთანავე, სულ მცირე 1-2 წელიწადს კიდევ შეუცვლელი. შენ შეგიძლია აუტსაიდერობიდან ლიდერებში დაგვაბრუნო. დიდი იმედი გვაქვს, რომ დათანხმდები და ნაკრებში ითამაშებ. დიდი პიროვნება ხარ და ძალიან გვეიმედები." - ამ შესანიშნავ სიტყვებს სრულად ვეთანხმები.
არადა პირველი უფრო გვეხერხება ქართველებს ბატონო ილიას
Kargia chexebtan tamashi axalgazrdebistvis shansi miecemat tamashis. Gansakutrebit mamukelashvili mainteresebs rogor itamashebs.warmatebebi mtlianad gunds.
ისე რა გეჩქარებოდა, მოგეცადა ერთი თვე, თვენახევარი, შე კაი ოჯახის შვილო, ამასობაში რაღაც მოხდებოდა კიდევ და მერე უფრო მეტი გექნებოდა სათქმელი.
ფედერაციავ, იქნებ ვინებოთ და დაველაპარაკოთ ზაზას დაეხმაროს საქართველოს ნაკრებს - მარტო მაგის დგომა პარკეტზე დათრგუნავს სერბებს.
ზაზას მინდა მივმართო - ზაზა, შენ ჩვენი პატარა ერის საამაყო და ძვირფასი შვილი ხარ, ამასთანავე, სულ მცირე 1-2 წელიწადს კიდევ შეუცვლელი. შენ შეგიძლია აუტსაიდერობიდან ლიდერებში დაგვაბრუნო. დიდი იმედი გვაქვს, რომ დათანხმდები და ნაკრებში ითამაშებ. დიდი პიროვნება ხარ და ძალიან გვეიმედები.
ზაზას დგომა მოედანზე დათრგუნავდა სერბეთს ცოტა ხმამაღალი ნათქვამია, მე მაინც ვფიქრობ რომ სწორად მოიქცა, აღარ არის სათანადო ფორმაში და ჯობია ისევ იმ ზაზად დაგვამახოვრდეს ვიდრე როგორც გვჩვევია ქართველებს გინებით მოვიხსენიოთ, როცა აღარ გამოსდის რაღაც და სუ ვივიწყებთ რას აკეთებდა ნაკრებისთვის