ალბათ სულ იმიტომ რომ ტიტულოვანი სპორტსმენები არიან
სიმპატიებს რაც შეეხება მემგონი ვარლამი ძიუდოს გულშემატკივრებს ათასჯერ მეტად უყვართ ვიდრე ნებისმიერი პრეზიდენტი, მაგრამ აქ სხვა პასუხისმგებლობაზეა ლაპარაკი. როცა სპორცმენები ფედერაციის პრეზიდენტის გადადგომას ითხოვენ ეს არის ისეთი შემთხვევა რომ ამ დროს ეს ახსნილი უნდა იყოს მკაფიოთ, თორე ნებისმიერ დროს შეიძლება შეთანხმდეს სპორცემენბის გარკვეული ჯგუფი და გადააყენონ პრეზიდენტი ამით მაგათ პრივილეგიები მიეცემათ და ნაკრებში ახალ სპრორცმენებს მოხვედრა გაუჭირდებათ. ამათმა რა პრეტენზიებიც წამოაყენეს ვერაფერი ვერ დაადასტურეს. ყველაფერზე პასუხი გასცა ქევხიშვილმა საჯაროდ
+1 მთალად მართალი არც ქევხიშვილი იქნებოდა მაგრამ საერთო ჯამში ის მიიღეს რომ ძიუდოს მიმართ ბევრ გულშემატკივარს მუღამი დაუკარგეს, და ამასტანავე დაამკვიდრეს პრეცენდენტი რომ თუ ვინმე არ მოეწონებათ გამოვლენ სახელოვანი სპორცმენები და გადააყენებენ ანუ სახელები და ტიტულები სიმართლეზე წინ დგას სამწუხაროთ
16:43 | 02.06.2018
ეხლა რამდენჯერაც ცუდ ხასიათზე გაიგვიძებენ იმდენჯერ პრეზიდენტი უნდა გადააყენონ? ეხლა ასე ჩანს. ჩვენი ტრაგედიაც ეგაა რომ ეს აზრი მუსირებს ესენი რომ წავიდნენ ამაზე უკეთესები ვინ გვყავს და ამიტომ ყველაფერზე შეგვიძლია თვალის დახუჭვა. დაბლა ვიღაცამ თქვა ეხლა ოქროები რომ ავიღოთ ეს ყველაფერი ხალხს დაავიწყდებაო. საქმე იმით კი არ გავარჩიოთ მეორე მხარეს ტიტულოვანი სპორტსმენები დგანან თუ არა. თუ ტიტულოვნები დგანან მაშინ იმათ მხარეს ვარ და თუ არ დგანან მაშინ არა.
რაგბის კავშირის არჩევნები რომ იყო იქ პრეზიდენტის არჩევაზე აზრთასხვადასხვაობა იყო და პატარა დაპირისპირებაც იყო და ეხლა ყველა მორაგბე უნდა ამდგარიყვნენ და ეთქვათ თუ ამას არ აირჩევთ ვარჯიშებს შევწყვეტთ და აღარ ვითამაშებთო? ასე არ მოხდა და აქაც განა არ შეიძლებოდა ასე რომ მომხდარიყო? მაგრამ არა. ამბიციებმა იძალა
19:14 | 02.06.2018
კი მახსოვს ეგ მომენტი და მაშინ რაგბისტები მართლა ღირსეულად გამოვიდნენ რთული სიტუციიდან და საბოლოოდ ამით ისევ თვითონ დარჩნენ მოგებული რადგან ხალხის სიყვარული არ დაკარგეს, რეალურად რაგბიზე არანაკლებ წარმატებულია კალათბურთი და ძიუდო მაგრამ ხალხს რაგბისტები უფრო უყვარს იმიტომ რომ არ ჩაჭრილან არასოდეს
16:10 | 02.06.2018
"ეს რა ჭირი გვჭირს ტოო" ნებისმიერ ცივილურ ქვეყანაში სპორტი და პოლიტიკა სინათლის წლითაა ერთმანეთისგან დაშორებული..... ჩვენთან პოლიტიკოსი ყოფილი სპორტცმენია და გავლენიანი სპორტცმენი მომავალი პოლიტიკოსი(ხშირ შემთხვევაში) სანამ ეს მიდგომა არ შეიცვლება არ იქნება სიკეთე ჩვრნ თავს!!!!
15:39 | 02.06.2018
nogela (3)
გილოცავთ სუყველას, ტროლებსაც მათ შორის. ნელ-ნელა ყველა ფედერაცია თუ უწყება უნდა გაიწმინდოს უსამართლობის და კრიმინალისაგან. მაშინ ექნება მომავალი ქვეყანას და რა თქმა უნდა სპორტსაც.