100% გეთანხმები ჩემი და მე მგონი უმეტესობის აზრი დაწერე
მეგობრებო მსგავსი რამ ბევრ ფედერაციაში ხდება,გულაობს ზოგიერთები!მარა როდემდე ?გვემხობა თავზე წლების განმავლობაში წარმატებული სპორტის სახეობები!
14:50 | 30.04.2018
როგორც სხვა ქვეყნები აკეთებენ უნდა იცვლებოდეს შემადგენლობა ევტოპა 2 ან მესამე ნომრებს უნდა ეთმობოდეს და მსოფლიოზე კი 1 ნომრები უნდა იყვნენ პრიორიტეტი, ჩვენთან კი სულ ერთი და იქივე ხალხი დადის რომ როგორმე წრე დაუჯდეს სადმე და მედალი აიგოს და პრემიას გამოკრას ხელი
14:42 | 30.04.2018
წინასწარ არ უნდა იყოს გარანტირებული ადგილი არც მსოფლიოზე არც ოლიმპიადაზე და არც ევროპაზე ეს მოტივაციას უკარგავს სხვა სპორცმენებს და ვისაც გარანტირებული აქვს წასვლა იმასაც სიზარმაცისკენ უბიძგებს რადგან იცის რომ არ შეეხებიან და არ შეცვლიან
17:04 | 30.04.2018
100%-ით გეთანხმები.
13:10 | 30.04.2018
პირადად მე ვერ გავიგე, რატომ ჰქონდათ წინასწარ ნაკრებში საევროპოდ დაბევებული წინა მსოფლიო ჩემპიონატის პრიზიორებს. გასაგებია, რომ წარმატებული სეზონი ჰქონდათ სხვებთან შედარებით, მაგრამ ის სეზონი მორჩა და ახალი იწყება. რა შუაშია წინა წლის მიღწევები? ამით ხომ მოტივაციას უსპობ კონკურენტებს. არაფერი მაქვს მარგიანის საჭინააღმდეგო, მშვენიერი სეზონი ჰქონდა, მედალი აიღო მსოფლიოზეც და ტოკიოს ტურნირზეც. მაგრამ წელს არაფერი გაუკეთებია. როგორც ვიცი ტრავმა აწუხებდა და რატომ დადგა ევროპაზე?იმიტომ რომ წინა წელს შედეგი ჰქონდა? ეს ძალიან არასწორია. კაცს თითქმის არსად უჭიდავია და ნაკრებში მოხვდა. პარალელურად იგივე კირაკოზაშვილი, ბუღაძე ტურნირებზე მაინც ჩანდნენ და იბრძოდნენ და ეს არ დაუფასდათ. არასწორია ასეთი მიდგომა. შედეგი დადე წელს? დიდი მადლობა ამისთვის. მაგრამ მომდევნო სეზონის დაწყებისას ხელახლა უნდა დაამტკიცო, რომ ნაკრებში ადგილის ღირსი ხარ! ვინც არ უნდა იყოს, ლიპოდან დაწყებული ყველას ჩათვლით. აი ეს არის ყველაზე სამართლიანი მიდგომა.
13:28 | 30.04.2018
ოძეკი ტოჩინოშინი (6176)
12:37 | 30.04.2018
კარგად მახსოვს, ნაციონალების დროს ზვიადაური მხარს უჭერდა სპორტის უნივერსიტეტის გაუქმებას - აქაოდა, მეც მანდ ვსწავლობდი და არაფერი უსწავლებიათო
ასეთებმა იციან რა და როდის ილაპარაკონ, კონკრეტულ დირექტივებს იღებენ. აქაოდა გულით ვლაპარაკობ, არანაირი ინტერესი არ გამაჩნიაო, ეგ ზღაპრები გუგული მაღრაძეს მოუყვეს
20:13 | 30.04.2018
დროა ძველ სპორტის სასახლეში დაბრუნდეს ძიუდო და სპორტის ყველა სახეობა- ბოლო ბოლო 2000 და 12000 გულშემატკივარს შორის კია განსხვავება,როდესაც ბევრი გულსემატკივარი მივა შეჯიბრზე ვერც ფედერაცია გაბედავს ზედმეტს და ვერც სპორტსმენი!
12:17 | 30.04.2018
ყველაზე მაგარი შედეგები უზნაძის დროის დაიდო, მაგრამ არა მგონია ეგ უზნაძის დამსახურება იყო, უბრალოდ ზაიზენბაზხერის ფიზიკურმა მომზადებამ უზნაძის დროს გამოიღო შეედეგი და სანამ ეყოთ ეგ ზაიზენბახერის ვარჯიშეები მანამდე დადეს შედეგი(ოლიმპიადაზე აღარ ეყოთ), ხოლო შემდეგ წავიდა ისე თავდაღმა ქართული ძიუდო, უდისციპლიინობა, ჩაწყობები, დიდი პრემიებისთვის ჩალიჩი, ანუ შედეგებზე საკმაოდ დიდი პრემიებია და ფული რომ გააკეთონ სულ ერთი და იგივე ხალხი მიყავთ ყველა დიდი ტურნირზე, რის გამოც პირველი ნომრები შეადრებთ გადაღლილები არიან სხვა უცხოელ ძიუდოსიტებთან შედარებით და კიდევ არ იზრდება მეორე ნომერბის დონე.... საქართველოს ჩემპიონატი კირაკოზასVილმა მოიგო, ტატალაშვილი აშკარად დაჯაბნა და ვერ გფავიგე ეს კირაკოზაშვილი რატომ არ დაყავთ სერიოზულ ტურნიერებზე , აითუნდაც ამ ევროპაზე რატომ არ წაიყვანეს
12:40 | 30.04.2018
კირაკოზაშვილის ვარიანტი, 60 კგ-ს სიტუაციას ჰგავს, ჩხვიმიანი აშკარად ჯაბნის პაპინაშვილს მაგრამ საერთაშორისო ასპარეზზე პაპინა დებს შედეგებს, ჩხვიმიანი ვერა. კირაკოზაშვილი კი ჯობნიდ ტატალაშვილს მაგრამ წელს აჭიდავეს რამოდენიმეჯერ ტურნირებზე და ვერ ვიტყვი ფურორი მოახდინა თქო, ნუ იყო მომენტები ურეიტინგობის გამო კენჭისყრაც არ სწყალობდა, საბოლოო ჯამში გამოცდილი ტატალაშვილი ამჯობინეს, თუმცა პირადად მე კირაკოზაშვილის წაყვანას ველიდებოდი, ოღონდ არა მაინცდამაინც ტატალაშვილის ამოღების ხარჯზე, არამედ მაგალითად პაპინაშვილის მაგივრად შეიძლებოდა ჩასმა.