18 წლის ქართველი ფეხბურთელი ლუკა ზარანდია მომავალი სეზონიდან ბელგიური “გენკის” ღირსებას დაიცავს. ქართველმა ტალანტმა უკვე გაიარა სამედიცინო შემოწმება და უახლოეს პერიოდში კონტრაქტსაც გააფორმებს. აღნიშნულის შესახებ ბელგიური ვებ-გვერდები voetbalnieuws და hbvl იუწყებიან.
შეგახსენებთ, რომ თავის დროზე ზარანდია ჰოლანდიურ პსვ-შიც ისინჯებოდა, თუმცა, კონტრაქტამდე საქმე არ მისულა. ბელგიურმა კლუბმა კი მასში მეტი პოტენციალი დაინახა. როგორც ირკვევა, “გენკში” ქართველ შემტევს ტომას ბუფელის შემცვლელად ამზადებენ.
კაია კაია როგორც იქნა გავიდნენ ჩვენი ბიჭები ევროპაში ხიზანა რო მოიყავს ამ ბლექბერნს წაიყვანოს ნიკა ჭანტურია არც ნიჭითაა ნაკლები და არც თამაშით და რავი რა
აბურჯანია,პაპუნაშვილი,პაპავა. 1-2 წელიწადში ზარანდიაც, ნიკა ჭანტურიაც, უნდა შეზავდნენ ეროვნულ ნაკრებში. ერთხელ და სამუდამოდ უნდა მოიკვეთონ ნაკრებიდან, ხმალაძე,ძარია,დავით კვირკველია,ლობჟანიძე,ხიდეშელი,დვალიშვილი, და კიდევ რამოდენიმე. ახალგაზრდებს უნდა დავეყრდნოთ. ეროვნულშიც ბევრი კარგი ახალგაზრდაა, და ასაკობრივებშიც. ქეცბაიას ამ შესარჩევ ეტაპზე თუ არაფერი გამოუვა, მაისურაძე დაუყენონ ეროვნულს, თუ რისკია რისკი იყოს!...
stripslashes((strlen('http://freekick.netii.net/index.php?newsid=161')>0?'http://freekick.netii.net/index.php?newsid=161':'http://freekick.netii.net/index.php?newsid=161'))
აბურჯანია ანორთოსისში გადავიდა
მაგრად გამეხარდა ლუკას გენკში გადასვლა და წარმატებებს ვუსურვებ, ას რაც მეტი ფეხბურთელი მოხვდება დასავლეთ ევროპის გუნდებში მით უკეთესი იქნება ნაკრებისათვის
სასიამოვნო სიახლეების დროც ხომ უნდა დადგეს ოდესმე. მშვენიერია. ახლა ყველაფერი მასზეა დამოკიდებული, თუ თავს გამოიჩენს გარჯას არავინ დაუკარგავს ევროპაში.
ძალიან კარგი თაობაა და ამ სასტავმა მაინც უნდა გაამართლოს მე მჯერა რომ ჩვენი ფეღბურთი მალე აღზევდება და რომმ წინ დიდ გამარჯვებებს ვიზეიებთ უბრალოდ დრო ატრის საჩირო
ეგრე რა ეგრე ...
აქ უმეტესობა გაიძახის ევროპაში ვინ წაიყვანს ჩვენებსო და იმიტომაც მიდიან რუსეთ უკრაინაშიო,არადა გენკის და სერკლის ნაირი გუნდები ბევრია ჰოლანდია ბელგია და პორტუგალია=ში
უბრალოდ თავაზობენ იმაზე ბევრად ნაკლებს ვიდრე უკრაინა - რუსეთი
მაგრამ იმას კი არ ფიქრობენ რო იქ ბევრად მაგრად განვიტარდებიან და იმაზე ბევრს გამოიმუშავებენ ვიდრე ზამენაზე კრილიებში ალექსანდრია ილიჩოვეცში კრვივბასი ურალი და ა.შ.
ამ ბიჭს ეტყობა კარგი მრჩეველი ყავს ისევე როგორც ყაზაიშვილს
ვაა კაი ამბავია. აბა შენ იცი ლუკა !!!
გასაქანი რატომ არა აქვთ ჩვენს ფეხბურთელებს რუსეთსა და უკრაინაში? იმიტომ რომ ვერ ქაჩავენ მათ დონემდეც. ძალიან დაბალი დონის ფეხბურთელები გვყავს. ნაკრების ბოლო თამაშს თუ უყურეთ ნახავდით ზოგიერთის მკერდით მიღებული ბურთი 3 მეტროზე ხტებოდა, გეგონება კედლიდან აისხლიტაო. მხითარიანი არ იყო უკრაინიდან გერმანიაში 30 მილიონად რომ გაიყიდა? ჩვენი ფეხბურთელი გერმანიაში უფასოდაც არავის არ უნდა. ოქრიაშვილმა რომ თქვა მწვრთნელიო ყველა თამაშში ბოლომდე დახარჯვას მთხოვსო და მე ასე არ შემიძლიაო. აბა ახლა ამის რა იმედი უნდა გქონდეს.
ვაახ მშვენიერი ინფორმაციაააა...........წარმატებებიიიი.........
ბიჭებო სამსუნგს აქვს ესეთი პროგრამა, ანდროიდისთსვის ახალი თამაში გამოუშვაstripslashes((strlen('https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.galaxy11.android.rowgplay')>0?' https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.galaxy11.android.rowgplay':' https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.galaxy11.android.rowgplay')) და ადგენს რეიტინგებს ქვეყნების მიხედვით, პირველ 3 ქვეყანას რომელსაც მაღალი ქულები ექნება ბავშთა ფეხბურთში დებს დიდ ფულს. აქ იდება რეიტინგებიstripslashes((strlen('http://www.thegalaxy11.com/en/strikersoccer#,')>0?' http://www.thegalaxy11.com/en/strikersoccer#,':' http://www.thegalaxy11.com/en/strikersoccer#,')) მაგალითად სომხეთი არის 17-ზე. თან ეს თამაში საკმაოდ კარგი გრაფიკითაა, ფიფასაც ჯობის და პესსაც ჩემი აზრით ანდროიდზე. ანუ თუ თამაში გიყვართ ფეხბურთის ანდროიდზე ქართულ ფეხბურთსთსაც შეგიძლათ დაეხმაროთ.