))))))) მერე თავისუფლად გადაკეთდება ასაკი კვლავ არა?
))))))) დიდუუუუუუ რამდენი ახალი ნიკი გაჩნდა უცებ და ყვეალ ერთი და იგივეს წერს ნეტა რატო და რა ხდება
და ეხლა რამდენი ახალი ნიკი გაჩნდება კდიე რო მე მიპასუხონ სიბრძნეები და ვის რისი ორდენი აქ
რა გაბოროტებულია ხალხი არცერთის პოზიციას არ ვიჭერ მაგრამ ფაქტი ის არის რომ დგევანდელი პედერაცია უნდა ცავიდეს და მოშორდეს კართულ კალატბურთს თან რაც შეიძლება სწრაფად.რაც შეეხება ბატონ ვაჟას რაც ვაჟამ გააკეტა ქართული კალათბურტისვის ამდენი ძლიერი და საამაყო კალათბურთელი გაუზარდა საქარველოს რომლებიც ჩვენ გვასახელებენ და ემსახურებიან საქარველოს ნაკრებს მიუხედავად ამ ფედერაციის ცუდი საქციელებისა და უსამართლობისა.ამდენი წლებია ვაჟა ახერხებს და გამოყავს საასპარეზოდ უმაგლესი სუპერლიგის თუ ასაკობრივ ჩემპიონატებში ზრდის და საშვალებას აძლევს ყველა ნიჩიერ კალათბურთელს ტავის გამოჩენისა არა მარტო საკართველოსჰი ეს მემგონი დასაფასებელია და არა გასალანძგი მაგრამ შურიან და ბოროტ ხალხს ვერ დატვლი ადამიანი.მინდა წარმატება ვუსურვო მიშა ახვლედიანს და მის გუნდს რათა შეიცვალოს დგევანდელი ფედერაცია მშვიდობიანი და კანონიერი გზით. მინდა ცარმატება ვუსურვო ბატონ ვაჯას რათა მან კიდევ ბევრი ძლიერი და კარგი კალათბურთელი გაუზარდოს საქართველოს.
ამ ფედერაციიდან ერთი კაცი დამისახელეთ ვინც ვაჟაზე მეტი გააკეთა ქართული კალათბურთისთვის/კალათბურთისთვისს მარტო კაი აქვს გაკეთებული და არ ვიცი რა ნამუსით იძახით ცუდს
სასაცილოა ესეთ ადამიანს რომ ლანძღავენ რაც ამ კაცს კალათბურთისთვის და კალათბურთელებისთვის აქვს გაკეთებული იმის ნახევარი გააკეთოს ყველამ ლანძღვის მაგივრათ და იქნებ რამე მაინც ესშველოს კართულ კალათბურთს
ე.ი.არ შეიძლება ადამიანმა თავისი აზრი გამოთქვას? არ არის საჭირო ლანძღვა,საინტერესოა თვითონ როგორები არიან!
ვაჟას ნაირი მწრთვნელი საქართველოში ბევრი არ არის რამდენი კალათბურთელი ყავს გაზრდილი მაგალითად ცქიტიშვილი უგრეხელიძე ჩლაიძე ქადარია მეტრეველი ... და კიდევ რამდენი კალათბურთელის გაზდას უწყობს ხელს ვერავინ ვერ იტყვის ვაჟაზე ცუდს გარდა ბოროტი ადამიანის
სამწუხაროა რო ასე აუგად მოიხსენიებენ ვაჟა კვარაცხელიას ზოგ ზოგიერთი დაბოღმილი ადამიანები მინდა შეგახსენოთ მისი დამსახურებები ის არის აფხაზეთის ომოს ვეტერანი საქართველოს დამსახურებული მწვრთნელი ღირსების ორდენი აქვს მიღებული ქართული კალათბურთის განვითარებისთვის მან სრულიად უანგაროდ უამრავი კალათბურთელი გაზარდა და განავითარა ქართული კალათბურთი რათქმაუნდა მას ძალიან აწუხებს ქართული კალთბურთის ბედი და სრულიათ გასაგებია მისი პოზიცია ახლანდელი ფედერაციის ხემძვანელების მიმართ აქაც გამოჩდა თუ რამდენი მტერია ჰყავს მას ასე აგრესიულად რომ მოიხსენიებენ აქ მახსენდება ფრაზა ცუდს რად უნდა მტრობა კარგია მუდამ მტრიანი
არ ვიცი რას გააკეთებს მიშა ახვლედიანი თუ ის მოვიდა ფედერაციაში, მაგრამ ფაქტია- დღევანდელმა ფედერაციამ ვერ მოახერხა დიდი წინსვლა ,მაგალითისთვის- ვერ მოახერხა ნაკრებისთვის მეტნაკლებად ძლიერი ნატურალიზებული ამერიკელის მოძებნა:ფედერაცია ამობდა რომ არ მოდიანო ძლიერებიო-თუ არ მოდიან ძლიერები რა საჭირო იყო საშუალო დონის იგროკების ჩამოყვანა!
წინა წლებში ბევრისგან გამიგია,თუ როგორი თავდადებით და ენთუზიზმით ავარჯიშებდა ნორჩ კალათბურთელებს ვაჟა კვარაცხელია.მან ბევრი ნიჭიერი მოთამაშე აღმოაჩინა და მოამზადა საქართველოს ეროვნული და ახალგაზრდული ნაკრებებისთვის. თუმცა მას ჰყავს,ალბათ,პირადი მტრებიც.თუმცა ეს ყველგან და ყოველთვის ასეა-არის მადლიერი ხალხი და არის უკმაყოფილონი.
ფედერაციის ეს სჰემადგენლობა წავა 11 დეკემბერს ნამდვილად, ვაჯა ფაი ფაი ვაჯა შე ყ........
დღევანდელ ფედერაციას ბოლო 12 წლის განმავლობაში შეეძლო 5 ჯერ მეტი გაეკეთებინა კალათბურთის განვითარებისთვის,მაგრამ ვერ მოახერხა. ამიტომ ფედერაციის ამ შემადგენლობა უნდა წავიდეს!
კვარაცხელია შე მართლა ნაბოზ........, აგარ გაგაყალბებინეს საბუთები, ვერ მოერგე არა ამ ახალ ხალხს, ფაი ვაჯა ფაი შე ყ...........
ახალი ხალხი უნდა მოვიდეს ფედერაციის მართველობაში,უნდა მოხდეს ცვლილებები,უნდა დაინიშნოს ნაკრების ახალი მწვრთნელი კოკოშკოვის მაგივრად,საჭიროა რეფორმები . ეს შეუძლია ახვლედიანს და ალბათ გაბრიჩიძეს,თუ ,რასაკვირველია,გაბრიჩიძე არ დაიწყებს ახლანდელი ფედერაციის ლიდერების პოლიტიკას.
ვაჟა ბატონო,საბუთები არ გაგაყალბებინეს,თუ ბავშვებს ვეღარ ყიდი მონებად?!
ეს ფედერაცია მართლა დასასჯელია ასეთ გაიძვერებს რომ აბოგინებს კალათბურთში!!!