ზაქათალის “სიმურგის” პრეზიდენტის ანარ ბექიროვის აზრით, აზერბაიჯანის საფეხბურთო ჩემპიონატი დონით საქართველოს პირველობას სჯობს.
“ჩემი აზრით, აზერბაიჯანის ჩემპიონატის დონე გაიზარდა. ჩვენ ხშირად საქართველოს გავდარებენ, მაგრამ მათზე წინ ვართ.
ცოტა ხნის წინათ, საქართველოს სუპერთასის თამაშს დავესწარი. სპეციალისტებმა, რომლებცი იქ იყვნენ, თქვეს, რომ აზერბაიჯანის ჩემპიონატი ვითარდება. დამიჯერეთ, ქართველებს, როგორც დონით, ასევე, ხარისხიანი მოთამაშეებით ვასწრებთ. რაც შეეხება გულშემატკივრებს, ჩვენთან რეგიონებში ანშლაგია, ხოლო დედაქალაქში მათი რიცხვი შედარებით მცირეა. მომავალში ეს გამოსწორდება” – იუწყება ბექიროვის სიტყვებს ინტერნეტპორტალი azerisport.com-ი.
შეგახსენებთ, რომ “სიმურგის” მთავარი მწვრთნელი ქართველი სპეციალისტი გიორგი ჩიხრაძეა.
ნაკრებში უნდა ითამაშოს .
რევისვილის საწინააღმდეგო არაფერი მაქვს მაგრამ ამაინც პირველ ლიგაში თამშობს და და ამით არ სეიძლება მის შესაძლებლობებეზე ვიმსჯელოთ
tavi da bolo bainc kecbaiaa wels xo naxa rom tosnoshi magard tamashobda rato agar daudsaxa amdgariko nukri da chamosuliko tavis xodit?
tu egre shegtkiva guli kveynis samsaxurse da ketildgeobase sportis mxriv ara marto nukris tema aramed bevri ramea kidev romlis tavi da bolo kecbaiaa da jobia imas vitxovdet male wavides nakrebidan tu kide namusi darchenia !!!
დაუძახა და არ ჩამოვიდა ნუკრი. ეს მეც მაგრად მევასებოდა და მეც მერჩივნა ლორიას მარა ამ ბოლო საქციელის მერე ძაან ამიცრუვდა გული. ნუ შეიძლება ეხლა ამას დიდად არც ანაღვლებს კიდე ვუგულშემატკვირებ ამა თუ არა
nakrebse arutkvams uari chicharito! upro swori ikneboda kecbaias dakrulse siaruls ar apirebda ! mag tavyle treners ro aajmevineben didi sixvrulit dabrundeba da tavs ar dasogas
აქ რაც არ უნდა ვილაპარაო აზრი არ აქვს ხლახს მაინც ვერ შევაცვლევინებ აზრს, ისე რხლა ვინმეს ამისთვის რო შეეგინებინა ხო არ გესიამოვნებოდა? ქეცბაიას დაკრულზე სიარული კი არა ქვეყნის სამსახურია და ქვეყანას ემსახურები ამით
ნუკრი მასე გააგრძელე.
ჩემი აზრით ეს ერთი თავით მაღლა დგას ლორიასთან შედარებით. სადღაც ვნახე კომენტარებში ერთი დონის არიან უბრალოდ ლორია ხანდახან უხეშ შეცდომებს უშვებს ხოლმეო - ხოდა ჩემი აზრით სწორედ ის რომ ხანადახან ბავშურ შეცდომებს უშვებს ნიშნავს რომ არ არიან ერთნაირი დონის
ისე რა მაგარი დამთხევაა არა ამაზე არც თუ ხშირად იდებოდა სტატიები და მას მერე რაც ქეცბაიასთან მოუვიდა კონფლიქტი მას მერე თითქმის ყოველ დღE დებე, ეგრე იყო ადრე კიდე რამდენიმე ფეხბურთელზეც
ნუ თხზავ შეთქმულების თეორიებს
ლაშა დარწმუნებული ვარ მოვალეობის მოხდის მიზნით წერ ამაზე სტატიებს თორე აბა რაში უნდა გაინტერესებდეს იმ ფეხბურთელის ამბები, რომლისთვისაც ფულია მთავარი და რომელმაც უარი თქვა ნაკრებზე
როცა თამაშობდა და თან მაგრადაც თამაშობდა მაშინ არ იყო მთავარი ფული? დასკვნებში მაგრები ხართ რა. რაღაცა აღიარეთ ამ ქეცბაიას მომხრეებმა ხო შეიძლება?
ტიპი აშკარად საუკეთესო ქართველი მეკარეა, ის კიდე ეძახის ჩემთვის ფეხბურთელი არ ხარო და რომც ჩამოხვიდე მაინც არ გათამაშებო, ამის მერე რატო უნდა ჩამოვიდეს? რაც დიდხანს დარჩება ეგ ტრენერად მით მეტ კაცს დავკარგავთ. გვყავდეს ლორია, როდის ჭამს მთხლეს კაცმა რო არ იცის, ბურთს ძლივს იმაგრებს ხელში
არც მე არ მომეწონა ამის საქციელი მაგრამ ეტყობა ყელში ამოუვიდა თორემ იმას ნამდვილად ვერ ვიტყვი ნუკრიზე რომ საქართველოს ნაკრებში თამაში არ უნდა. რთულია როცა ხედავ რომ აშკარად ყველაზე ძლიერი მეკარე ხარ, სურვილი გაქვს რომ ქვეყანას გამოადგე მაინც არ გათამაშებენ, მერე კიდე ტრენერი გამოდის და გლანძღავს.