16:07 | 9.09.2014 | ნანახია 2388 - ჯერ
რევიშვილი - ტურის გმირი!
ტიხვინის “ტოსნოს” მეკარე ნუკრი რევიშვილი ინტერნეტპორტალმა sportbox.ru-მ რუსეთის პირველი დივიზიონის მე-9 ტურის გმირად დაასახელა.
განვლილ ტურში “ტოსნომ” სტუმრად “ტომთან” 2:2 ითამაშა, ხოლო რევიშვილმა 68-ე წუთზე პენალტი მოიგერია.
“ორი გოლის გაშვების მიუხედავად, რევიშვილმა “გალა-თამაში” აჩვენა. ძნელი დასათვლელია ტომსკში “ტოსნო” რამდენჯერ გადაარჩინა. პენალტი მოიგერია და ახლო ბრძოლებში გამარჯვებული გამოვიდა. “ტოსნოს” ხელმძღვანელობა ტყუილუბრალოდ არ მოლაპარაკებია ქართულ მხარეს, რომ რევიშვილი ნაკრებში არ გამოიძახონ” – იუწყება sportbox.ru.
რევიშვილის მსგავსად “ტომთან” მატჩი გიორგი ნავალოვსკიმაც ჩაატარა. ოთარ მარცვალაძეს კი, “ტოსნოში” დებიუტი ჰქონდა და მეორე ტაიმი ჩაატარა.
19:02 | 09.09.2014
2014 წლის 11 სექტემბერს "დინამო არენა"-ს მიმდებარე ტერიტორიაზე დღის პირველ საათზე იგეგმება შეკრება ფეხბურთის გულშემატკივრების და ერთ საათში დაიწყება მსვლელობა ფეხბურთის ფედერაციის მიმართულებით (მარშრუტი ადგილზე გამოცხადდება), მოხდეს ფეხბურთის ფედერაციის შენობის პიკეტირება და გულშემატკივარის მოთხოვნით მოწვეული იქნება ფედერაციის აღმასკომის სხდომა. აქცია-პიკეტი არ დაიშლება (თუნდაც რამდენიმე დღე) სანამ არ იქნება მიღებული გადაწყვეტილება: საქართველოს საფეხბურთო ნაკრების მთავარ მწვრთნელთან თემურ ქეცბაიასთან კონტრაქტის შეწყვეტის და საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტის რიგგარეშე არჩევნების დანიშვნასთან დაკავშირებით.
მოვუწოდებთ ფეხბურთის ყველა ჭეშმარიტ გულშემატკივარს, ფეხბურთის ვეტერანებს, ჟურნალისტებს, ჩვენს ინტელიგენციას, ქომაგთა კლუბებს (დროშებით და ტრასპარანტებით), რეგიონებში გულშემატკივრებს, ერს და ბერს შემოურთნენ აქცია-პიკეტს და საერთო ძალისხმევით შევცვალოთ ეს დამყაყებული საფეხბურთო რეალობა.
10:03 | 10.09.2014
ძაალიან მაგარი აქცია!! სამსახურში ვარ და ვერ გამოვალ თორემ დიდი სიამოვნებით შემოურთდები! ქეცბაიას გადადგმა უნდა მოვითხოვოთ პირვლე რიგში შეიძლება უყვარს საქარტველო და აპტრიოტი კაცია მაგრამ ნადმვილად მაგის საფეხბურთო ფსიქოლოგია არ უხდება ნაკრებს დაგვანებოს რა თავიი რა დაუშავეთ!!
17:17 | 09.09.2014
Lorelei (107)