არამგონია ამათმა "ამერი"-"დილას"-ს მიბაძონ.
დინამო გადის შემდეგ ეტაპზე. არ უნდა ამას ბევრი ლაილაი,დადეთ დინამოს მოგებაზე
ჩეხი მწვრთნელი მეეჭვება გამართლებული იყოს ქართული კლუბისთვის, მამომავლის პერსპექტივით ახალგაზრდა ქართველი ფეხბურთელებისთვის .იმედი მქონდა,რომ მოკლე პერსპექტივაში შეიძლება გამართლებულიყო,დღევანდელ დინამოს ფეხბურთელებს ფიზიკაში პროგრესი ექნებოდათ და აქტობეს მაინც გაცდებოდნენ.მაგრამ რაც ვნახე საშინელება იყო!ტაქტიკა იყო ფაქტიურად 5-4-1,წამიერად როგორც ბურთს დაკარგავდნენ!არავითარი პრესინგი მეტოქეს,ტექნიკით ისედაც კარგა ხანია ვერ გამოვირჩევით.შეტევა?გრძელი პასი ვუოზე,ვუო ცდილობს ბურთის შენარჩუნებას,ან აუტის მოგებას და მერე იწევს გუნდი.შემადგენლობა-ცინცაძეს რომ კლასით,ბურთის ფლობით,კონტროლით ვერავინ ვერ ჯობს გუნდში,ამას რომ მწვრთნელი ვერ ხედავს,მე მის კვალიფიკაციაში ძალიან დიდი კითხვები მიჩნდება. ფეხბურთის ხედვა აშკარად შორსაა თანამედროვე და ქართული ფეხბურთიდან!სუფთა რუსულ-ჩეხური ფეხბურთი(კოლერი ცენტ.თავდამსხმელი,მაგრამ კოლერს პობორსკი,ბაროში,ნედვედი,შმიცერი და სხვა ბურთის მიმტანიც თუ ჩამწოდებელი ყავდა).
და ბოლოს რაც ერთადერთი იმედი მქონდა ,რომ ფიზიკაში გუნდი მოუმეტებდა ,ისიც გაქარწლდა.მხოლოდ 10 წუთი იყო შედარებით მაღალი ტემპი,ისიც შედარებით,თორემ ეს არ იყო აშკარად სასუველი სისწრაფეები(ფაქტი გოლი ვერ გავიტანეთ და არც ბლომად მომენტები შეგვიქმნია)
რაც შეეხება ვუო თუ მარცვალაძეს...საკონტროლო თამაშებში ცუდი არ იყო ვუო და თუ ვუო შესაცვლელია მხოლოდ რაფათი(სათადარიგოდ მოყავს დინამოს ლეგიონერები?ძალიან მდიდარი კლუბია?).ვოუ მორმალურად თამაშობდა,ბურთს ინარჩუნებდა,იმ იშვიათ შემთხვევაში,როცა ის მასთამ მიდაღწევდა,მაგრამ ეს იშვიათი იყო!დინამოს ბურთის ფლობა იყო 44%!!!ეს კატასტროფაა!!!საკუთარ მოედანზე,ევროტურნირის პირველ მატჩში(როცა აუცილებელია მოგება)ყაზახეთის აქტობესთან ბურთის ფლობა მხოლოდ 44%?!ეს არც ქართული ფეხბურთია და არც არანაირი, და საერთოდ შორსაა თანამედროვე ფეხბურთის განვითარების ტენდეციებისგან.უტკინმა 81წლის თბილისი დინამოს შეადარა ბარსელონა!დინამო 81-ს თბილისშიც და სტურადაც ბურთი ეჭირა!კონტროლი ბურთზე და თამაშზე!!!
იმ დორინდელი ამერის და დილას დონის გუნდს საქართველოში დრეს ვერ ვხედავ სამწუხაროდ.. არადა რა დრო იყო წარმოიდგინეთ ხალხო ბუდნესლიგის გუნდმა რის ვაი ვაგლახით გამოაგდო ერთი რიგირთი ქართული გუნდი...
რაზემამბობ ბუნდესლიგი გუნდმა ქართული გუნდი გამოაგდოო?
სტატია არ წაგიკითხავს?
ხო ჰერტაზე არ წამიკითხავს აქამდე.
stripslashes((strlen('http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2006/matches/round=2363/match=84589/index.html')>0?'http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2006/matches/round=2363/match=84589/index.html':'http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2006/matches/round=2363/match=84589/index.html'))
0?'>http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2006/matches/round=2363/match=84590/index.html':'>http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2006/matches/round=2363/match=84590/index.html'))
აქ მოგებაც შეგვეძლო უბრალოდ გასასვლელად 2 ბურთით მოგება გვინდოდა.. შეტევაზე წასულები კონტრშეტევაზე დაგვიჭირეს და გაგვიტანეს..
აქედან მახსოვს ბოლქვაძე დოლიძე დობროლოვსკი წინამძღვრიშვილი ჩიკვილაძე, მართლა კარგი გუნდი იყო
ეგეთი გუნდის დაშლას რომ დავუშვებთ, ღირსები ვართ რაც დღეს ხდება..
ევროსპორტმა აჩვენა ლაივში მახსოვს
მარცვალა ,ის ესპანელი 11 ნომრით რომ იყო და ჩისკო რო გამოიყვანა მეორე ტაიმში დინამომ აშკარად აჯობა აკტობეს და მე რარაც მგონია ,რომ თუ სასტავში დააყენა ესენი და პლიუს ცინცაძე და პაპუნაშვილი მე იმედი მაქვს
ervandi (58) stripslashes((strlen('http://1tv.ge/schedule/day/23-07-2014')>0?' http://1tv.ge/schedule/day/23-07-2014':' http://1tv.ge/schedule/day/23-07-2014'))
მახსოვს ამერი გლდანელების სიამაყენ იყო. 3დან 2 თაისი ფინალი მოვუგეთ ზესტას. ტატანაშვილი წინამძღვრიშვილი დოლიძე და კიდე რამდენიმე სერიოზული იგროკი გვყავდა
აბა ნერვები მქონდა დაწყვეტილი 1 ტიტული მინდოდა და 2-ჯერ ზედიზედ მელა დარჩა მშიერი.. მერე კი მოგიგეთ!