უეფას ევროპის ლიგის პლეი ოფის პირველ მატჩში, ავსტრიაში “რაპიდთან” დამარცხების მიუხედავად, გორის “დილას” მთავარი მწვრთნელის, გიორგი დევდარიანის აზრით, ორივე გუნდს ჯგუფში მოხვედრის თანაბარი შანსი აქვს. ამის შესახებ “დილას” პრესსამსახური იუწყება.
- გორის “დილა” ბურთს ხშირად კარგავდა. რასთან იყო ეს დაკავშირებული?
გიორგი დევდარიანი: “ეს ალბათ ჩემს სტრატეგიულ შეცდომასთანაა დაკავშირებული. პირველ ტაიმში ვცდილობდით, კონტრშეტევებზე გვეთამაშა და მეტოქეს სათამაშო სივრცე სპეციალურად დავუთმეთ. ამიტომ, მოედანზე უფრო მეტად დაცვაზე ორიენტირებული ფეხბურთელები გავიყვანეთ. ასპროცენტიანი საგოლე მომენტი ვერ გამოვიყენეთ და პირიქით, გოლი საკუთარ კარში მივიღეთ. მეორე ტაიმში სხვა გეგმა გვქონდა, რომელიც უკეთ განხორციელდა“.
- როგორ შეაფასებდით თქვენი გუნდის დღევანდელ გამოსვლას და თბილისში შანსებს როგორ შეაფასებთ?
- შანსები ისევ 50/50-ზეა. ველოდით, რომ რთული თამაში იქნებოდა და თბილისში გადაწყდება, ჩვენს შორის ვინ არის უძლიერესი. უგოლო ფრის შემთხვევაშიც გვექნებოდა გოლი გასატანი და ამ შემთხვევაშიც იმავე ამოცანის წინაშე ვდგავართ. თბილისში აბსოლუტურად სხვა ხასიათის თამაში იქნება.
- თამაშის შესახებ რას იტყოდით?
ზორან ბარიშიჩი: “დილას” ფეხბურთელები დაცვაში ძალიან კარგად თამაშობდნენ და ყველა ზონას კეტავდნენ, მაგრამ ვაკონტროლებდით თამაშს და ბურთსაც ვფლობდით. მეორე ტაიმში ძალიან კარგი მომენტები გვქონდა, მაგრამ არ გაგვიმართლა, რათა მეორე ბურთიც გაგვეტანა. ძალიან დიდი შრომა გავწიეთ, თუმცა მომენტები მაინც ვერ გამოვიყენეთ. აუცილებლად უნდა მოგვეგო და რაც მთავარია, გოლი არ მივიღეთ საკუთარ კარში. ერთ-ერთმა ფეხბურთელმა ტრავმა მიიღო, თუმცა, მგონი, სერიოზული არაფერია”.
- შეუძლია თუ არა გორის “დილას” შემტევი ფეხბურთის თამაში?
- როდესაც მეტოქეს სივრცე და დრო მივეცით, გამოჩნდა, რომ შეტევაში კარგად თამაშიც შეუძლია. საქართველოში ძალიან რთული დავალების შესრულება მოგვიწევს. მართალია, დღეს შემტევ ფეხბურთს ვთამაშობდით, მაგრამ ისე გამოვიდა, რომ ერთადერთი გოლი კონტრშეტევით გავიტანეთ.
- შორიდან დარტყმები არ შედიოდა თქვენს გეგმებში?
- რა თქმა უნდა, შედიოდა და ვცდილობდით კიდეც, მაგრამ არ გაგვიმართლა.
ბილეთის ფასი რა არის ხომ არ იცით ვინმემ?
ramdenad realuria rom pipiam dinamos am kraxze reagireba moaxdinos shecvalos mwvrtneli da tyavadze?aramgonia rom normalurad miego gushindeli machis angarishi da dinamos tamashis done
გეთანხმები. გადაღლა აშკარად ეტყობოდათ. სამწუხაროდ დინამო იყო მატჩის გადადებაზე უარზე. ტოტენჰემთანნ მაინც უშანსო იყო და დილას დაღლა რაში ენაღვლებოდა
მწვრთნელი იბრალებს ცუდი თამაში ჩემი სტრატეგიული შეცდომების ბრალიაო. სინამდვილეში, ბიჭები დაღლილები რომ იყვნენ და აღდგება სრულფასოვნად ვერ მოხდებოდა ეს ყველამ ვიცოდით. აქ დასვენებულები და ენერრგიააღდგენილები აჩვენებენ "რაპიდს" როგორი თამაში შეგვიძლია. წარმატებები!
stripslashes((strlen('https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/972185_572342922823828_1025708958_n.jpg')>0?'https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/972185_572342922823828_1025708958_n.jpg':'https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/972185_572342922823828_1025708958_n.jpg'))
ES WAIKITXET DZALIAN GTXOVT TU MAG AX...R RAPIDIS BALENSHIKEBMA AQ CHAMOSVLA GABEDES UNDA VACHVENOT NAGDI QARTULI DAXVEDRA RAS QVIS DA ATMAGI SAMAGIERO UNDA GADAUXADOT MAG BOZ.................................LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEBS!
Dilas dzala ar eko dinamostan tamashis shemdeg. Unda gadaedot is tamashi, radgan Fsiqologiuradac dazabuli tamashi iko, ardanishnuli penali, tamashgaredan goli da a.sh. Momdevno tamashas Dila didi angarishit moigebs. 5-0.
ამას დაემატა მგზავრობა,ტრანზიტით წავიდნენ ჩარტერის ფული არ ქონდათ.
bidzina,
სტოკს როდის უნდოდა გეგუჩაძე? მე არ გამიგია.
ისე მაგრად მიკვირს რა, უმუშევარი უნდა იყოს ახლა ეგ კაცი? სად აქვთ თვალები ამ ხალხს. ჯერ დინამო მარტო მაგან გაიყვანა ევროპაზე და ზესტაფონში რა ფეხბურთს ათამაშებდა გუნდს, დაავიწყდათ? მე არ მახსოვს ქართულ გუნდს ან ნაკრებს მასე ეთამაშა. არაფერი შემადგენლობა არ ჰყავდა და გუნდი იმენა ფეხბურთს თამაშობდა. მრავალსვლიანი კომბინაციებით, ფლანგის მცველების აქტიური ჩართვით შეტევაში, ყველა ფეხბურთელმა იცოდა რა უნდა გაეკეთებინა მოედანზე და მაგ გუნდის თამაშის ყურება სიამოვნება იყო. არადა არაფერი შემსრულებლები არ ჰყოლია.
იმედია, დინამოში ან ნაკრებში დანიშნავენ მალე
გეგუჩაძეს ერთი ცუდი აქ, დრო ჭირდება 1-2 წელი და შემდეგ აყენებს გუნდს. მე ასე მგონია. თუ დინამოს 1 წელში უნდა მაგარი გუნდი დააყენოს, მაშინ სხვა გამოსავალი და ჯიბეზე ხელის გაკვრა მოუწევს, 3-4 ფეხბურთელი მაინც ჭირდება საშუალოდ მილიონ დოლარიანი წელიწადში ხელფასით. აი ჩამოიყვანონ ნაციო სკოკო მაგარი იგროკია, აეკში რომ იყო 1.5 მილიონს იღებდა, ეხლა კი არ იქნება მაგდენი მაგის ფასი, ჩისკოს კუბში იხევს, მარტო უგებდა ხოლმე აეკში ოლიმპიაკოსს
ფულს თუ დაახმარენ ერთ წელიწადშიც შეძლებს გუნდის დაყენებას უეფას პლეიოფში რომ გავიდეს ისეთს,ლიგაზე ქართული გუნდი ჯერ ვერ შევა ამისათვის მარტო დინამოს მაღალი კლასი არ ეყოფა კიდევ უნდა სხვა გუნდების წამოწევა. უეფას კი შესწვდება, და რაც მთავარია გააზრებულ ფეხბურთს დავინახავთ.
ver gava dila.is burti dolidzes unda sheegdo.dila vabankze unda tsavides da gakhsnas tamashi.kontrshetevebze rapidi ert 3 gols gaitans.ar aak dilas resursi rom es tamashi shemoatrialos.rogor davikhale yovel tsels erti da igive.davighale.pekhburti shemadzxavres.