გრაიციარზე და გლშიჩზე რო ავღნიშნე ვიგულისხმე დღევანდელი რეალობა, არავის უნდა დღეს საქართველოში უვარგის სტადიონებზე თამაში...
ტრანსფერები შეიძლება ცოტა ჩამოვთვალე, დავფიქრდები
гура (947)
ყველაზე მეტატ არაპროფესილუ გადაწყვეტილება ლიგის დაწყებამბდე რამდენიმე დღით ადრე ფეხბურთელების დამატება. ნუ თუ არის აქ ვინმე მოაზროვნე კარგად ეცოდინება რას უნდა ელოდოს ამ გუნდიდან.
21:36 | 07.08.2013
anegdoti:kartveli-fexburteli (268)
რავი მე რომ ვიძახი ფულს მაგრად ღუნავენ უაზრო ტრანსფერებში და ნახევარი დინამო მეგრელებით გაავსეს და მაგათ უხდიან ხელფასებს (მეგრელი რაა, თამაში მაინც შეეძლოს თორე საწინააღმდეგო არაფერი მაქვს, პროსტა უაზროდ იმატებენ რაღანც მეგრელია, ბიძაშვილის ძმის ცოლის დეიდაშვილის ზმაკაცები და ტაკ დალიე...) ვიცი დინამოში სელექცია როგორც მიდის და ეგ რომ ვთქვი აქ დამაყარა ხალხმა მინუსებით გამავსო და რამის მაგინეს და მაფურთხეს მაგრამ აგერ რეალობააა შენც აქა ხარ ძმაო და მეც, ორივე ერთი და იგივეს ვხედავთ, სანამ გუნდში ასეთი პოლიტიკა იქნება არამაქ იმის იმედი რომ დინამო რამეს მიაღწევს... მაგრამ დინამოს როგორც ქარტული ფეხბურთის სიამაყეს ყოველთვის ვუგულშემატკივრებ... ხურციალავა,კვარაცხელია,კვირკველია,უსტარიჩი,ამათ მაგივრად ორი მცველი მოეყვანათ და ამათზე ორჯერ უკეთესი ორივე განა არ აჯობებდა? ოღონდ რამდენიმე თვით ადრე... ძარიას არაუშავს ცუდი ფეხბურთელი არაა, მაგრამ გრიგალაშვილი სჯობს და ძარიას და გრიგალას კიდე ერთად არ ათამაშებს, ასე რომ ისევ ძარიას ანიჭებს უპირატესობას... არადა გრიგალა არაა სკამის ღირსი, მაგარი ჯიგარი ბიჭია, კარგად თამშობს... ნუ ლორია საშუალოდ კარგი მეკარეა ვერ დავადებ ხელს, მაგრამ აი ხოჭოლავაზე რატომ ხარჯავენ ფულს? დუბლებში მაინც გადაიყვანონ და 18 კაცში სხვა ჩასვან, მაგათზე უკეთესი არავინ მოიძებნა?
23:06 | 07.08.2013
აქ ყველას ვერ მოაწონებ შენს აზრს, ამიტომ დაწერე და ახსნა არ უნდა რატომ დაწერე) სამწუხაროდ უზრდელებიც და გაუნათელებელი ხალხიც პოსტავს და ამგენს არ უნდა აყვე. რაც შეეხება დინამოს სატრანსფერო პოლიტიკას, მემგონი საერთოდ არ არის, ანუ რაც თავში მოუვა ტყავაძეს იმას აკეთებს! არანაირი სელექციაა არაა საერთოდ. პრობლემები ბევრია, და უცებ ვერ გადაჭრი.. ამიტომ სწორ გზას უნდა დავადგეთ, და ნელ-ნელა განვითარდეთ.. რაც დღეს ხდება არის საშინელებ, ერთი აზრიანი ქმედებები ვერ შევამჩნიე დინამოს მხრიდან,რომ იმენა გუნდი გაძლიერდეს. გასაშვებია ყველა ვინც მუშაობს გუნდში და მოსაყვანია პროფესიონალები, პირველ რიგში სპორტული დირეკტორი უხოეთიდან.. და ტყავაძე თუ მიეწეპა დინამოს პერევოდჩიკათ დანიშნონ მარა ისეთი უნიწოა ესეც არ გამოუვა. არ ვილაპარებდი ამ კაცს აზე მაგრამ ნახევარი საქართველო გააღიზიანა, და უნდა დაფიქრდეს.
19:49 | 07.08.2013
გააძლიერების მაგივრად დაასუტეს გუნდი! აბა მითხარით რა ჯობია უთამაშებელი გოგას აყავანა იზრაელის მეორე დივიზიონიდან თუ თუ გუნდის ლიდერის დატოვება? რომელიც არაერთი წელია დინამოში თამაშობს, შეთამაშებულია გუნდთან. რა თქმა უნდა მეორე ვარიანტი. და ფიფიას და დინამოს გადაწყვეტილება არის არაპროფესიური, ანუ ჩაინიკები არიან! გაგებაში რომ არ იქნები რა!
19:41 | 07.08.2013
აი გადაიკიტხეთ ფიფიას ინტერვიუები, რატომ არ დატოვეს ალვარო? ფიფია: ალვაროს ხელფასი არ შეესაბამება მის შესაძლებლობებს. ვერ ვიტან არაპროფესიონალიზმს!!! ანუ რა გამოდის, "ანჟიში" "სიტიში" და მდიდარ კლუბებში რომ იყვანენ ფეხბურთელებს ტყუილა უხდიან ამხელა ხელფასებს ? კოკორინი ერთ წელში 4მილიონს ევროს აიღებს, და ფიფიას მოსასზრებით ეს ფეხბურთელი არ ღირს ამდენი და არ უნდა იყიდო, კონკურენცია გააგება რა არის ?? აქ შემთხვევაში საუბარი კაპიკებზე, და ეს კაპიკები რომ დაენანება ფეხბურთელისთვის კარგათ ქონია საქმე.. ალვარო მართლაც არ ღირს იმდენი რამდენსაც ითხოვდა, მაგრამ მის წასვლით რა ხეირი ნახეს? ალვარო თუ ამდენი არ ღირს კონკურენციას კი მაინც ქმნიდა! რაც ფულზე მთავარია. უკონკურენციოთ ბიძია არ შენი გრიგალაშვილი გაიზრდება და არ ახალაგაზრდა ფეხბურთელები. იმის მაგივრად რომ 90 წუთი იბროძოლონ და გააზრებულად ითამაშონ დასეირნობენ მოედანზე, აბა რისთვის უნდა მოიკლას თავი ხმალაძემ ? დაბრონონილი აქ ძირითადში ადგილი. და ასე ბევრი ფეხბურთელი! სადაა კონკურენციაა ???? აი ეს არის არაპროფესიონალიზმი..!
19:38 | 07.08.2013
r.k როცა კვარა,შაში და კვირკვე გყავს გუნდში, აქედან გამომდინარე უაზრობაა მაგალითად შაშიაშვილის ზამენაზე იყოს და უსტარიცი რომელსაც დიდი ხელფასი აქვს მაგრამ ისეთ შეცდომებს უშვებს, რომელსაც შაშიაშვილი ყოველ შემთხვევაში მაგაზე მეტ შეცდომას არ დაუშვებს და ესეც ერთი უაზრო ტრანსფერი რაც გლიშიჩს და ტვილდიანს ერთი მარცხენა მცველია და მეორე მარჯვენა, თუმცა დევდარიანი იყენებდა მარცხენა მცველად... მეც მირჩევნია ტვილდიანი
19:06 | 07.08.2013
GEFC (30)
რონალდუ: "მოურინიო? მე არ ვსაუბრობ ადამიანებზე, რომლებიც ჩირქს მცხებენ" -stripslashes((strlen('http://gefc.ge/main/926-bbbbbbb-bbbbbbbb-bb-bb-bbbbbbbb-bbbbbbbbbbb-bbbbbbbbye-bbbbb-bbyebbbbb.html')>0?' http://gefc.ge/main/926-bbbbbbb-bbbbbbbb-bb-bb-bbbbbbbb-bbbbbbbbbbb-bbbbbbbbye-bbbbb-bbyebbbbb.html':' http://gefc.ge/main/926-bbbbbbb-bbbbbbbb-bb-bb-bbbbbbbb-bbbbbbbbbbb-bbbbbbbbye-bbbbb-bbyebbbbb.html'))
მართალია რონი.. ძაან წაიგდო ჟოზემ ენა..
18:42 | 07.08.2013
r.k. (36)
მე მგონი უზარო ტრანსფერებიც როგორც შენ იძახი საინტერესოა ....მაგათ ფიფია ფულს უაზრობებში არ უხდის...მგონი ძალიან ცოტა ტრანსფერია ალბათ არაა სრული სია
1.სეთურიძე ....არაა ეგ ბიჭი მცველი და ცოდოა რომ ამდენი ლანძღვა გინება ხვდება...და არც დინამოს დონისაა ....აზერბაჯანის დაბალი დონის გუნდი ვერ გაქაჩა როგორც მახსოვს
2.როცა კვარა,შაში და კვირკვე გყავს გუნდში უცხოელი გამოცდილი აგარაა ჩემი აზრით საჭირო
და ჯობია ახალგაზრდა ქართველი ათამაშო...არ ვამართლებ მაგ ტრანსფერს......და ჯერჯერობით ვერც უსტარიცი ამართლებს თავისი თამაშით
3.გლიშიჩი ხანდახან არ გამოიყრება ცუდად....მაგრამ არც ისეთი მაგარია რომ მაგალითად ტვილდიანის ადგილს იკავებდეს...ცავიდეს და მაკედონაიში მოუმატოს ....რომ უნდა მოუმატონ ეგეთები აქაც ბევრი არიან...არ ვამართლებ
4.გრაიცარი არის ერთი რიგითი ჩეხი აპორნი ....შეიძლება გუნდისთვის სასარგებლო იყოს რაგაც ეტაპზე.. გააჩნია რა დაუჯდა ეგ დინამოს....მაგას ჩეხეთში ყველაზე დიდი 5000 ევრო თუ ექნებოდა ხელფასი