21:53 | 30.07.2013 | ნანახია 7292 - ჯერ
"დინამომ" "სტიაუასთან" 0:2 წააგო
ჩემპიონთა ლიგის მე-3 საკვალიფიკაციო ეტაპის პირველი მატჩი "დინამოსთვის" ცუდად დასრულდა. თბილისელებმა "სტიაუასთან", საკუთარ მოედანზე, 0:2 წააგეს.
უგოლო პირველი ტაიმის შემდეგ, უპირატესობა ხელთ რუმინელებმა იგდეს. მიუხედავად ამისა, "დინამოს" ანგარიშის გახსნის ძალიან კარგი შანსი ჰქონდა - 61-ე წუთზე, ჩისკომ თერთმეტმეტრიანი ვერ გამოიყენა. ამ ეპიზოდის შემდეგ, "დინამოს" თამაში აერია, რითიც "სტიაუამ" 2-ჯერ ისარგებლა. თამაშში მე-2 ტაიმში ჩართულმა იანჩუმ, 64-ე და მე-80 წუთებზე, ლორიას კარი 2-ჯერ აიღო.
კომენტარები (347)
14:12 | 31.07.2013
burdiani (3)
ფაქტი ერთია რომ თბილისის დინამო სტიაუაზე ობიექტურად სუსტი გუნდია. ამიტომ ჯობდა რომ სტრეიმურზე ძლიერ გუნდს შევხვედროდით და მწვრთნელს დროულად და საღად შეეფასებინა საკუთარი გუნდის შესაძლებლობები. თუმცა კი მთელი ტაიმი გოლი რომ ვერ გაუტანეს მეცხვარეებს და 2-1 კინაღამ კიდევ გაგვითანაბრეს ეს ნამდვილად იყო ყურადღება მისაქცევი. რაც სტადიონზე ნათლად ჩანდა იყო ის რომ გუნდურობა აკლდათ, ხშირი იყო გაუგებარი გადაცემები,ბურთის თრევა, ბურთს მიწაზე არ აგორავებდნენ და ფაქტიურად ბალი ბულს თამაშობდნენ და კიდევ ერთი მეორე ბურთის დროს რაც მოხდა, არ მახსოვს მგონი სეთურიძე მოატყუა ხო იმ რუმინელმა. ასე იყო მთელი თამაში შედიოდა ფრთიდან და ატყუებდა ერთი მიმართულებით ალბათ 5-ჯერ ან მეტჯერ გოლამდე, ამდენის მერე კიდევ როგორ უნდა მოგატყუოს იგივენაირად ჩემამდე არ დადის და ეგ სხვა რამეზე მეტყველებს. რავი წარმატებები დინამოს ფქატია რუმინეთში სასწაულს ასეთი თამაშით ვერ მოახდენენ და ევროპის ლიგაზე მაინც მოვახერხოთ ეგება რამე
14:00 | 31.07.2013
david14 (286)
მეც დიდი იმედი მქონდა, მაგრამ ვერაფერი ვერ გააკეთეს, ეს რა თამაში იყო მონდომება საერთოდ არ ქონდათ, დაცვა არაფრად ვარგოდა, ლორია იმ ბურთებს ვერ აიღებდა მაგრამ დასაწყისში არ მომეწონა, ეს უაზრო ბურტის თრევაც რა უბედურებაა, ამათ თავი მესი გონიათ და 3 მცველზე მიდიან. კარგად დააკვირდით სტიაუას თამაშს , თითქოს არაფერი გუნდი იყო, პასს დროზე აკეთებდნენ, იმათი 10 ნომრის გარდა არავინ ტექნიკაზე არ თამაშობდადა საბოლოოდ მიიღეს შედეგიც. ეხლა ვერავინ იტყვის დინამოში ფული არ არის და პირობები არ გვაქვსო, უბრალოდ ამათ მეტი არ შეუძლიათ და საქართველოს ჩმპიონატს კი მოიგებენ ისევ. ალბათ დრო უნდა 3-4 წელიწადი რო შედეგი მოვიდეს
11:44 | 31.07.2013
guro (144)