________ჩიორა______________________მერებაშვილი______
_____________________მარცვალაძე_____________________
_______________________ვაწაძე_______________________
აი ასეთი დინამო გადაიხევდა ამ რუმინელ ღლEEბს.
კარგი რა შევჩე ჩისკო რომ ნათელი წერტილი იყო დინამოში ვერ ხედავდი??არაფრისგან თვითონ მოიპოვა პენალტი და ვის არ გაუმაზია პენალტი ძმა
მაინც არ იქნება ეს გუნდი ლიგზე გამყვანი! იმიტომ რომ ქართველს ასაკოვან ლეგიონერეს თავი უნდა დავანებოთ. არასდროს არ მუტანიათ წარმატება და ახლაც იგევე იქნება. 5-4 ლაბოდეს დონის ფეხბურთელი და უკრობლემოდ გავალთ ან ლიგაზე ან ევროპის ლიგაზე. ესაა რეალობა ! თუ არადა სულ გამართლებაზე ვიქნებით, და სტრეიმურის დონის გუნდის შეხვედრაზე ვიოცნებებთ.
კაროჩე ქართული ფეხბურთის დედას შე.ვ..ე.ცი. სტრეიმურების გარდა ვერავის ვერ მოვუგებთ ჩვენ აი ესაა და მორჩა. კიდე კარგი ყიფიანმა არ ნახა ეს თამაში თორემ მეორედ მოკვდებოდა!
გინდა ასე თქვით , გინდა ისე, თბილისის დინამო ასე პაზორნათ არ უნდა თამაშობდეს !!!!!
არც სტიაუა მაგარი გუნდა მაგრამ ჟილკა აკვთ და მოიგეს , ჩვენებს რა აქვს ???? მიპასუხეთ ვინმემ. არ უნდა ჩააცვან დინამოს მაისური უსუსურ ფეხბურთელებს რომლებიც ჩვენს ბიჭებს არაფრით ჯობიან, ნუთუ ახალგაზრდა ქართველები არ ჯობია ამ ვაი ჩამოყვანილებს, და მეორე ის რომ ნამდვილი დინამოელები სასტავიდან გააგდეს და პენსიონერები მოიყვანეს..... პასის გამკეთებელი ერთი კაცი ვერ მოიძებნა მთელ გუნდში,,სად არის აქ მწვრთელის მუშაობა....ბლატებით ჩამოყვანილი ფეხბურთელებით დიდ ფეხბურთს ვერ ითამაშებ.......
ბიჭო ვისაც არ გევასებათ ეს დინამო და წაგების მერე გუნდს ლანძღავთ სულ ნუ უყურებთ თამაშს და სუ ნუ მოხვალთ სტადიონზე.. უბალეშიკეთ რა მანჩესტერს და ბარსელონას არ გვჭირდება ზედმეტი ხალხი რა !!!
გაიხარე 100% ხარ ბრატ
რარაც კეტდება ხალხო და ნუ გაქვთ ეს ზედმეტი ამბიცია რომ აუცილებლად ლიგაზე გავიდეთ.. იტალიის ნაკრებს დროშებით რო ხვდებით და ესპანეთი-ესპანეთს რომ ყვირით მარიოტთან, ბარსას თამაშებზე რო ანძ...ვთ მოდი რა დინამოზე ნუ გამოთქვამთ თქვენ აზრს რა !
დინამო !!!
гура,
უსტარიცი საერთოდ არ მიხსენებია. გეშლება რაღაც.
tornike_qochlaa,
დავანებოთ პენალს თავი, მთლიან მატჩში რამე გააკეთა ღირებული? პენლამდე ერთი-ერთზე იყო მეკარესთან და ვერ მოასწრო დარტყმა, მცველმა მიურტყა. ნუ, მე იმას კი არ ვამბობ, დინამოდან გასაგდებია თქო, უბრალოდ იმას ვიძახი, რომ ერთი ჩვეულებრივი ფეხბურთელია რა და განსაკუთრებული არაფერი.
არც ჩისკოს და არც სხვა პეხბურთელის ბრალია დღევანდელი წაგება.ეგ იმის ბრალია ვინც ამ ფეხბურთელებით წვალობდა ჯგუფში მოხვედრას.ფეხბურთელს რაც შეუძლია კი თამაშობს
Shevche - თექთურმანიძე მეც მომწონდა კარგად თამაშობდა ახლა არ ვიცი.. მგონი "პანათინაიკოსთან" ვნახე მისი პირველი თამაში, ბურთს კარგად იჭერს, და ეს ის ფეხბურთელია რომელიც ბოლომდე ვერ მიყავს საქმე. და რო ამბობ გოგას და უსტარიც ჯობიაო, გოგაზე რი გითხრა და უსტარიცთან შედარება არ შეიძლება იმან რაც მოსკოვთან ითამაშა მეგონა რუსეთის პრემიერ-ლიგაში წაიყანდნენ =) თექტურმანიძე კი კაი იგროკი დადგება თუ გააგრძელებს წინსვლას მაგრამ მას არ აქ გამოცდილება! და აიმიტომ უჰრინი არ ენდობა. მე მომხრევარ იმის რომ ნიჭიერი ახალგაზრდები დაბრუდნენ გუნდში.
დავანებოთ დინამოს თავი და დავეშვათ ღრუბლებიდან მიწაზეეეეე.რა ლიგა და რა ჯგუფი ლიგა არა კვახი
ძველ ვიდეოს რატომ მიდებ?? ძველი ჩისკო რომ გვყოლოდა, რაღა გვიჭირს, მარა რო დაბერდა და რო გაბანძდა, მაგას ვამბობ. პენალტი შეიძლება ძველ (ახალგაზრდა) ჩისკოსაც გაეფუჭებინა, მარა მაშინ სისწრაფე ჰქონდა და კარგად უბერავდ და ახლა ცარიელი გამოცდილებაა, რაც კარგია, მარა არც ისეთი, რომ რაღაც ილუზიები შეიქმნა..
ძველი ჩისკო ?
რომელ წელსაც გადმოვიდა იმ წლის ვიდეოა კიდე კარგად გეუბნები პენალი არი იგბალი9ს იტან 1ს ვერა არ აცილა უდარი არ დარტყა და სიზუსტეზე გააკეთა აქცენტი და გამოუცნო მეკარემ და მოკალით თუ გინდათ !
ეს თამაში ჩისკომ წააგო, რომ გაგვეტანა აქცენტს დაცვაზე გავაკეთებდით, მერე ვუოც გამოვიდოდა და დაიჭერდნენ ბურთს რა, პენალის მერე დაიბნენ მაგან გატეხა
მერებაშვილი საღოლ, მომეწონა დღეს. სადაც ვიჯექი, იმ კრაიდან უტევდა და მაგრად აწვალა იმათი მარცხენა მცველი. მართალია, ხანდახან ცოტა ორიენტაციას კარგავდა
მარა მაინც მაგრად ითამაშა, კარგი გარღვევები ჰქონდა. და გრიგალაშვილმა განიცადა ძალიან დიდი პროგრესი. ასე თუ გააგრძელა, სულ მალე დინამოს ლიდერი იქნება.