გორის "დილადან" ფეხბურთელები ჯერ მხოლოდ მიდიან და ახალი არავინ მისულა. როგორც იცით, აბსოლუტურად ყველა მოთამაშეს დასრულებული აქვს კონტრაქტი, აქედან ზოგიერთმა უკვე მოძებნა კლუბი: ირაკლი მოდებაძე თბილისის "დინამოში", თემურ ღონღაძე, გიორგი გურული და გრიგოლ დოლიძე "ზესტაფონში". გადაწყვეტილია, რომ წავლენ გიორგი აბურჯანია, ნუკრი რევიშვილი, მიხეილ გორელიშვილი.
მოკლედ, "დილა" ისევ ახალი გუნდი იქნება. მაისამდე ისევ ახლები მოვლენ და ასე ყოველ ნახევარ წელიწადში იცვლება შემადგენლობა. კლუბში ბიუჯეტის დამტკიცებას ელიან, მანამდე კი, აბა, რა აზრი აქვს ვინმეს მოყვანას? უნდა განისაზღვროს, რამდენი იქნება ბიუჯეტი, რა დონის ფეხბურთელების მოყვანა შეეძლება კლუბს და როგორ კონტრაქტს შესთავაზებს. "დილაში" იმედი აქვთ, რომ სახელმწყიფო დაფინანსების პროგრამა ამუშავდება და შესაძლოა, მართლაც რაღაც ძვრები იყოს.
"მსოფლიო სპორტი" საქართველოს ნაკრების მეკარე ნუკრი რევიშვილს დაუკავშირდა, რომელმაც ჯერ არ იცის, თუ სად გააგრძელებს კარიერას.
"ვერაფერს გეტყვით. მე თვითონაც არ ვიცი, სად წავალ. ჯერ კონკრეტული არაფერია".
ამერისთანა შედეგი და სარგებელი არცერთ ქართულ გუნდს არ ქონია! იმ სისტემით რაც დღესაა ამერი ჯგუფში იქნებოდა! ორივეჯერ! მაგრამ ამერს სხვისი ფულით და ფეხბურთელებით არასდროს არ უსარგებლია
გორელიშვილი ძან ნიჭიერი ბიჭია და იმედია არ დაიკარგება უაზროდ ნუკრი ძალიან ძლიერი მეკარეა და არც ეგ მინდა სადმე დამპალ ჩემპიონატში იყოს წარმატებები იმედია დილა ისევ ანგარიშ გასაწევი ძალა იქნება
და შენ მის მიერ მოტანილი შედეგი მითხარი!რაიმეში გამოგვადგა? რაიმეში წაგვწია? რომ არდასეოდნენ ყვავებივით ნებისმიერ გუნდს ვინც ახსენე უკვე გაცილებით მაღალ დონეზე იქნებოდა ქართული საკლუბო ფეხბურთი! და კიდევ რა თანხაც დაიხარჯა იმის Nახევარიც არაფერი დადებულა! სტადიონი არაა სათანადო დონეზე! გუნდი ყოველ 6 თვეში იშლება. და ხელახლა აკოწიწებენ! ანუ ერთ საქმეს წელიწადში 2 ჯერ აკაეთებენ!
სასტავ! ვისაც დრო გაქვთ ხვალ მოდით სპორტის სასახლეში18:00 -ზე ხელბურთი საქართველო-ლიტვა ძალიან მნიშვნელოვანი მატჩია....ძალიან ჭირდება ჩვენს ბიჭებს გვერდში დგომა რაც წინა თამაშზე აშკარად გამოჩნდა
Fero .- 2 weliwadshi evrotasebze imaze meti rac danarchenma qartulma gundebma bolo 10 weliwadshi
დილას ბალეშიკი ვარ და გული მტკივა ყოველ 6 თვეში რომ გუნდი იცლება.
ახლა უნდა მოკიტხონ სად წაიღეს 12 მლნ! რა უბედურებააა 6 ტვიანი კონტრაQტები. გარდა იმისა რომ უაზრობაა. ნებისმიერმა წასულმ აფეხბურთელმა გუნდი ისე დატოვა რომ 1 თეთრიც არ შეუტანია! მხოლოდ მსუყე ხელფასები წაიღეს!
სად წავიდა და რა სასტავიც ყავდა დილას ეგეთი ბოლო 10 წელიწადში არავის ყოლია საქართველოს ჩემპიონატში.
და რა გააკეთეს იმაზე მეტი რაც დინამომ. ტორპედომ, ზესტამ ვერ გააკეთეს. არაფერს ვიტყვი ბათუმის დინამოზე!
სად წაიღეს და სალუქვაძე, გოგუა ვაწაძე და სხვა უამრავი მაღალ ანაზღაურებადი ფეხბურთელები რომ ყავდა დილას მაგათ ხელფასებში წავიდა.
ისე რო იცოდე გრიგალაშვილში ალანიამ 450,000 დოლარი მისცა. ორჰუსმა კი თითქმის მილიონი გადაიხადა ვაწაძეში.