გუშინ გორში ხელოვნურსაფარიან მოედანზე გიორგი დევდარიანმა თავისი ახალი შეგირდები ავარჯიშა. ფეხბურთელები გორში 10 დღე დარჩებიან და დღეში ორჯერად ვარჯიშებს ჩაატარებენ.
მთავარი მწვრთნელის განკარგულებაში შემდეგი ფეხბურთელები იყვნენ: შეყრილაძე, ზუროშვილი, ალადაშვილი, მნათობიშვილი, გორელიშვილი, ილურიძე, გვალია, კახელიშვილი, ჯიშკარიანი, აბურჯანია, მაისურაძე, გოგინაშვილი, ი.ლომიძე, ვ.ხორგუაშვილი, პ.ხორგუაშვილი, მოდებაძე, კვახაძე, ლობე.
ასევე გუნდთან ერთად იმყოფებიან: გიორგი გურული (“ტორპედო“), გიორგი დიასამიძე (“სასკო“) და გიორგი შუშიაშვილი (“სპარტაკი“).
კლუბი უკვე ოფიციალურად დატოვეს: გოგიტა გოგუამ, ლეონარდო რამოსმა, ნათან ჟუნიორმა, ზურაბ არზიანმა და ზურაბ მამალაძემ.
ვარჯიშის შემდეგ, გიორგი დევდარიანმა ჩვენი ვებ-გვერდისთვის კომენტარი გააკეთა.
“დღეს პირველი ვარჯიში ჩავატარეთ და ფეხბურთელები უფრო ახლოს გავიცანი. პირველი ვარჯიშიდან გამომდინარე, გუნდს ეტყობა, რომ ჯერ სათანადოდ მზად არ არის. ეს შეკრება სწორედ იმას ემსახურება, რომ თითოეულმა ფეხბურთელმა საკუთარი თავის წარმოჩენა შესძლოს.
გუნდში გარკვეული ცვლილებებია. არის რიგი ფეხბურთელებისა, რომლებმაც შარშან “დილას“ წარმატებებში შეიტანეს წვლილი და ასევე, დღეს რამოდენიმე ახალი ფეხბურთელიც შემოგვიერთდა, რომლებზე დაკვირვებაც გაგრძელდება.
შარშანდელთან შედარებით გუნდი საკმაოდ სახეშეცვლილია. მიმდინარეობს მოლაპარაკება რამოდენიმე ფეხბურთელთან და სიახლეების შესახებ ჩვენი გულშემატკივარი უახლოეს ხანში გაიგებს.
ამ შეკრების დასრულების შემდეგ, თვის ბოლოსთვის იგეგმება უცხოური შეკრების მოწყობა, ირჩევა რამდენიმე ვარიანტი: ავსტრიას, თურქეთსა და
“დილას” პრესსამსახური
საიტის დიზაინის შეცვლამდე შემოდიოდნენ და რაღაც სიმართლესთან ახლო ინფო იდებოდა!რა ხდება დილაში?შეიძლება გავიგოთ?გამოუყვეს 9 თუ 2,თუ საერთოდ არაფერი?ან ის ბრაზილიელი კარგი იყო,რატომ გაუშვეს?
ან დინამოში რა ხდება?რა გრეგმებია,ვისთან აწარმოებენ მოლაპარაკებას?
გასაშვები არცერთი არ იყო ხელფას ვერ უქაჩავენ ან თვითონ წავიდნენ ლეონარდო ახალგაზრდაა ამის გაშვება არცერთ ლოგიკაში არ ჯდება ტექნიკა აქ და კიდე მოუმატებდა იმის მაგივრად 3 4 წლია გაეფორმებინათ გაუშვეს მაგარია რა 2 ლიგაში ითამაშეთ
ki batono gaaketon magram im gaketebul da awyobil gunds ras ashlevineben. tavianti uazro gadawyvetilebit. erts 1.5 weliwadshi 11 mln. sxvas ki araferi. mit umetes imat vinc 0 dan daiwyo. agur agur ashena. 1 gagunuli lusmanitac aravin daxmarebia.
ანუ გოგუა აქედანაც მოიშორეს? მაგას და დევდარიანს ხო კონფლიქტი ქონდათ დინამოში
დარჩა ვინმე?
მოკლედ ყველას კიდია რა ჩემპიონატი იქნება და ესე არაფერი გამოვა. ჯერ დილას 2მლ რა ამბები ატეხეს. ნეტა ყველა დილას(ამ დილას არ ვგულისხმობ) ნაირი გუნდი გააკეთონ და ბიუჯეტის ფულით იქნება თუ მოპარულით არ აქვს მნიშვნელობა. და ვისაც ფეხბუთი უყვარს ასე უნდა ფიქრობდეს
მე ის მიკვირს თუ არ გინდა სპონსორობა ადექი და ვაჟკაცურად თქვი არ მინდაო,ამათ გამოთხარეს რარაც მიზეზიდა იმათაც გაუფუჭეს საქმე ვისაც ბიუჯეტიდან აძლევდნენ არაა სწორი საქციელი.
დინამომ ყველა ვარიანტში გაიაროს მინიმუმ 1 ეტაპი ყველა კითხვის გარეშე,თუარა და დარწმუნებული ვარ ფიფია მაგრად გაბრაზდება და ზომებს მიიღებს
amo24 დინამომ შეიძლება გაიბრძოლოს 1 ეტაპი წესით უნდა გავიდეს თუ ლუდოგორეცი ან უნგრეთის ჩემპიონი არ შეხვდა გავლენ ალბათ ,ლუდოგორეცთან ან უნგრეთის ჩემპიონი მაგარი საბრძოლო ექნებათ და გაუჩირდებათ იმედია მაგათ აცდებიან
ხო თუ გუნდებში გაუმართლა შეიძლება ევროპა ლიგის პლეი-ოფ-ში გავიდეს მაქსიმუმ.ვინმეს არ ეგონოს რო დინამოს საწინააგმდეგო მაქ რამე ან სხვა გუნდების მარა მგონი ეს მაქსიმუმი იქნება.
ეს ბრაზილიელები რაღატო გაუშვეს რაზე ფიქრობენ სულ რო არაფერი 90წთ გიჯებივით დარბოდნენ და მაგრად მუშაობდნენ. უშანსოდ ვიქნებით ევროპა ლიგაზე ამათ ვის უნდა მოუგონ კი არა და არა მგონია 1გოლიც რო გაიტანონ. ოთხივე გუნდ მაგრად აქვს გადებული. ან ამ თამაშების წინ შემადგენლობის ცვლა შეიძლება? სულ რო მაგარი იგროკები მოიყვანონ არა მგონია რამე გამოვიდეს.
stripslashes((strlen('https://en.wikipedia.org/wiki/2013–14_UEFA_Champions_League')>0?'https://en.wikipedia.org/wiki/2013–14_UEFA_Champions_League':'https://en.wikipedia.org/wiki/2013–14_UEFA_Champions_League')) ჩემპიონთა ლიგის გუნდები და კალათები