Online Games ==>> stripslashes((strlen('www.snowbad.com')>0?' www.snowbad.com':' www.snowbad.com'))
ბერლუსკონ სხვა საქმეებიც გაქვს და მილანს ყურადღებას ვეღარ აქცევ ნახე არაბი ან რუსი ინვესტროერბი
წამყვან ევროპულ საფეხუბრთო ქვეყნებში დასასრულისკენ წავიდა ეროვნული პირველობები. თუ რამდენიმე მათგანს განვიხილავთ, იტალიაში გამოკვეთილი ფავორიტი კვლავინდერბურად ტურინის ,,იუვენტუსია’’: ,,ბებერი სინიორა’’, იგივე ,,შავ-თეთრ-ზოლიანები’’, ზედიზედ მესამე სეზონია, ძალიან იოლად იგებს სერია ა-ს და ახლაც დაახლოებით 15 ქულის ფარგლებში უსწრებს უახლოეს მდევრებს,იმავე იტალიაში, საკმაოდ კარგ სეზონს ატარებს ჩავარდნის შემდეგ ნურმალურ ფორმაში შესული დედაქალაქური ,,რომა’’, ხოლო ,,ნაპოლის’’, მის რიგებში დიეგო მარადონას თამაშის შემდეგ, ესოდენ კარგად იშვიათად თუ უასპარეზია. სამწუხაროდ, არაფერი შველის თითქმის მუდმივად მქუხარე ,,მილანს’’, რომელმაც ამ საუკუნეში პირველად წააგო მიჯრით 4 თამაში...
ესპანეთის ,,პრიმერადივიზიონში’’ ჯერ-ჯერობით მადრიდული ჰეგემონიაა: პირველ-მეორე ადგიელბზე ამ ქვეყნების დედაქალაქის კლუბები, ,,რეალი’’ და ,,ატლეტიკო’’ იმყოფებიან. აღსანიშნავია,რომ ,,სამეფო კლუბს ძველებური, სოლიდური სახე დაუბრუნა კარლო ანჩელოტისა და ზინედინ ზიდანის მოსვლამ გუნდის ხელმძღვანელ ტანდემად. ,,სამეფო კლუბის’’ თამაში ძველებურად ე.წ. ,,თეთრ ბალეტს: დაემსგავსა ამ ვუი-ქენდზე ევროპაში უმთავრესი თამაში უდავოდ ,,ელ კლასიკოა’’: რეალი-ბარსელონა. პირადად მე როგორც ბარსელონას გულშემატკივარი, რათქმაუნდა ამ უკანასკნელს ვგულშემატკივრობ, თუმცა ვშიშობ, რომ ტრადიციული მტერ-მეტოქე მას ამჯერად რევანშს აუღებს ბოლო წლებით გამწარებებით.
ფაქტიურად ყველაფერი გაირკვა გერმანიაში, თანაც ახლა კი არა, ჯერ კიდევ პირველი წრის შემდეგ, ხოლო პეპ გუარდიოლამ კიდევ ერთხელ დაამტკიცა, რომ მისი მიღწევები ბარსელონაში მხოლოდ იმ გუნდის ფანტასტიური შემადგენლობის დამსახურება არ გახლდათ: თავად გუარდიოლაა უდიდესი სპეციალიასტი, რასაც აგერ ,,ბუნდეს ლიგაში’’ ძალიან იოლად ამტკიცებს და ვითომ უშუალო კონკურენტებს, დორტმუნდს, შალკეს და ლევერკუზენს ისე ადვილად უსწორდება თითქოს თავისივე საფეხბურთო სკოლის გუნდს ეთამაშება. მიუნხენის ,,ბაიერნი’’ გასული სეზონის მსგავსად, ამჯერადაც ერთ-ერთი უმთავრესი ფავორიტი იქნება Champions league-ში, თუ საერთოდ უპირველესიც არა.
ძალიან საინტერესოდ მიმდინარეობს ინგლისის ჩემპიონატიც. აქ განსაკუთრებულ ყურადღებას ის ფაქტი იპყრობს რომ გუნდიდან ხანგძლივი, თითქმის 30-წლიანი მოღვაწეობის შემდეგ, სერ ალექს ფერგიუსონის წასვლამ, ერთიანად გააუფერულა და გააუარესა ,,მანჩესტერ იუნაიტედის’’ თამაშიც და შედეგებიც, რაზეც მარტო სატურნირო ცხრილის ერთი თვალის შევლებაც გვარწმუნებს, სამაგიეროდ, ჯოზე მაურინიოს დაბურნებამ ძველებური სიძლიერით აათამაშა ლონდონის ,,ჩელსი’’ და ,,არისტოკრატები" ახლა იმავე ჩემპიონთა ლიგაზე ინგლისელთა ერთადერთ იმედს წარმოადგენენ. აქვე დავსძენ, რომ კარგახანია ასეთი კარგი სეზონი არ ჰქონია ,,ლივერპულს’’, რაც გამართულთაგან ჯერ-ჯერობით, ბოლო ტურში იმავე მანჩესტერ იუნაიტედის განადგურებითაც დაამტკიცა, ასევე სიმპატიურად გამოიყურება ლონდონის არსენალიც.
საფრანგეთში ფრიად მძლავრ გუნდათ ჩამოყალიბდა პ. ს. ჟ., ვისაც ერთი პერიოდი ,,მონაკო’’ უწევდა წინააღმდეგობას, მაგრამ რადამელ ფალკაო გარსიას სერიოზულად დაშავების შემდეგ, ეს უკანასკნელი შეფერხდა და...პირველი ყველაზე ცნობილი გუნდი კი, ვინც საკუთარი ქვეყნის პირველობა ვადაზე კარგა ხნით ადრე გაინაღდა, საბერძნეთში იქაური პირეუსის ,,ოლიმპიაკოსია’’!