Ravi. me ar momwons boti. xshirad simulantobda tu verafers gaxdeboda. bitoos gaumjobesebuli variantia ra
სოფელ დიცში, შესაძლოა, ოთხი ქართული ოჯახის კარ-მიდამო და სასაფლაო დე-ფაქტო რესპუბლიკის ტერიტორიაზე აღმოჩნდეს
0?'>http://i.imgur.com/Ekihdnu.jpg':'>http://i.imgur.com/Ekihdnu.jpg'))
ფოტო © ipn.ge
სოფელ დიცში ე.წ. სასაზღვრო-სადემარკაციო სამუშაობის დასრულების შემდეგ, შესაძლოა ოთხი ქართული ოჯახის კარ-მიდამო და სასაფლაო დე-ფაქტო რესპუბლიკის ტერიტორიაზე აღმოჩნდეს. როგორც "ინტერპრესნიუსის" კორესპონდენტი იუწყება, სერიოზული საფრთხის მიუხედავად, ბერუაშვილები და რომელაშვილები სახლ-კარის მიტოვებას არ აპირებენ და რუსი მესაზღვრეებისთვის წინააღმდეგობის გაწევასაც არ გამორიცხავენ.
"კარგად მესმის, რა საფრთხის წინაშეც ვდგავართ. როგორც თავიდან გვითხრეს რუსებმა, საზღვარმა ისე უნდა გაიაროს, რომ ამ ოთხი მოსახლის კარ-მიდამო იქით უნდა დარჩეს. ამას ვერაფრით შევეგუებით! მე არც ოსების კონტროლირებად ტერიტორიაზე ვაპირებ ცხოვრებას და არც კომპენსაციისთვის გავიწვდი ხელს ჩვენი ხელისუფლებისკენ! არ დავთმობ ამ ადგილს! ეს ჩემი სახლია! არასდროს ყოფილა ეს ტერიტორია ყოფილი სამხრეთ ოსეთის ოლქის შემადგენლობაში. როგორც შევძლებ, ისე ვაპირებ, რომ წინააღმდეგობა გავუწიო რუს სამხედროებს, მაგრამ დათმობას არ ვაპირებ", - განუცხადა "ინტერპრესნიუსს" ადგილობრივმა ილია ბერუაშვილმა. როგორც ცნობილია, რუსმა სამხედროებმა სოფელ დიცში პერიმეტრის დიდი ნაწილი ლითონის ბადით გამიჯნეს
19:59 | 16.07.2013
Ravi. samushia da endeladzea gvyas mis poziciaze. tam amat orive flangze sheudzliat tamashi. aseve kiknavelidzea. davnaxot konkurencias rogor dadzlevs.
19:56 | 16.07.2013
Akhali. getanxmebi magram es is situacia aris rom politika da sporti unda gavmijnot. gonieri adamiani xar da gulaxsilad. ra sargebeli mogvitana fexburtshi torpedostvis da amerisatvis dafinansebis wyaros daketvam.
19:52 | 16.07.2013
Shemowmebazw iyo. es vici. shors vwxovrob qalaqidan da ver veswrebi varjishebs rom gitxra gundtan aris tu ara. yovel shemtcvevashi wasulebshi ar aris.