უფულობა პრობლემას პრობლემაზე წარმოშობს ცხოვრებაში.ჩვენი თაობა რაც ვართ,ძნელად თუ შევიცვლებით.მომავალმა თაობამ განათლება უნდა მიიღოს და ფულიც იშოვოს,რომ,,ჩვენი თავი ჩვენადვე გვეკუთნოდეს,,
Ravi. me ar momwons boti. xshirad simulantobda tu verafers gaxdeboda. bitoos gaumjobesebuli variantia ra
სოფელ დიცში, შესაძლოა, ოთხი ქართული ოჯახის კარ-მიდამო და სასაფლაო დე-ფაქტო რესპუბლიკის ტერიტორიაზე აღმოჩნდეს
0?'>http://i.imgur.com/Ekihdnu.jpg':'>http://i.imgur.com/Ekihdnu.jpg'))
ფოტო © ipn.ge
სოფელ დიცში ე.წ. სასაზღვრო-სადემარკაციო სამუშაობის დასრულების შემდეგ, შესაძლოა ოთხი ქართული ოჯახის კარ-მიდამო და სასაფლაო დე-ფაქტო რესპუბლიკის ტერიტორიაზე აღმოჩნდეს. როგორც "ინტერპრესნიუსის" კორესპონდენტი იუწყება, სერიოზული საფრთხის მიუხედავად, ბერუაშვილები და რომელაშვილები სახლ-კარის მიტოვებას არ აპირებენ და რუსი მესაზღვრეებისთვის წინააღმდეგობის გაწევასაც არ გამორიცხავენ.
"კარგად მესმის, რა საფრთხის წინაშეც ვდგავართ. როგორც თავიდან გვითხრეს რუსებმა, საზღვარმა ისე უნდა გაიაროს, რომ ამ ოთხი მოსახლის კარ-მიდამო იქით უნდა დარჩეს. ამას ვერაფრით შევეგუებით! მე არც ოსების კონტროლირებად ტერიტორიაზე ვაპირებ ცხოვრებას და არც კომპენსაციისთვის გავიწვდი ხელს ჩვენი ხელისუფლებისკენ! არ დავთმობ ამ ადგილს! ეს ჩემი სახლია! არასდროს ყოფილა ეს ტერიტორია ყოფილი სამხრეთ ოსეთის ოლქის შემადგენლობაში. როგორც შევძლებ, ისე ვაპირებ, რომ წინააღმდეგობა გავუწიო რუს სამხედროებს, მაგრამ დათმობას არ ვაპირებ", - განუცხადა "ინტერპრესნიუსს" ადგილობრივმა ილია ბერუაშვილმა. როგორც ცნობილია, რუსმა სამხედროებმა სოფელ დიცში პერიმეტრის დიდი ნაწილი ლითონის ბადით გამიჯნეს
Ravi. samushia da endeladzea gvyas mis poziciaze. tam amat orive flangze sheudzliat tamashi. aseve kiknavelidzea. davnaxot konkurencias rogor dadzlevs.
Akhali. getanxmebi magram es is situacia aris rom politika da sporti unda gavmijnot. gonieri adamiani xar da gulaxsilad. ra sargebeli mogvitana fexburtshi torpedostvis da amerisatvis dafinansebis wyaros daketvam.
Shemowmebazw iyo. es vici. shors vwxovrob qalaqidan da ver veswrebi varjishebs rom gitxra gundtan aris tu ara. yovel shemtcvevashi wasulebshi ar aris.
კაი ბიჭია ეგ იმედია პრაქტიკა ექნება სათამაშო და მოუმატეს პერსპექტიულია
სასიხარულოა თუ ძლიერ კლუბს ჩამოაყალიბებენ!ნეტავ წელს მოესწროს და ევროლიგაზე გაგვახარონ!!!
ფულს სუნი არ უდის,მაგრამ თუ ფულმა სახელმწიფო პოლიტიკაზე გავლენა იქონია?მაშინ აყროლდება!
Boti agar gindat?
ბოტი არარის ცუდი ტავდამსხმელი დამიჯერე საქართველოში ბევრს ჯობია
მურმან რაჟამაშვილი გუნდშია თუ სადარის ტუ იცი?
Revishvilis sakitxi rogor iqneba? magis saxit oqros kvercxmadebeli dedali gyavt. romelsac dzalian karg tanxad gayodian 1 weliwadshi.
Da kidev vitom patriotta sayuradgebod. fuls suni ar udiso. ws erti. meorec. tavis droze idzulebit uaris tqmam rusul fulze fexburtshi sanamde migviyvana ki vxesavt. ase rom chumad iyavit. miecit xalxs saqmis ketebis neba da shedzcerit buchwqbshi.
Gilocavt yvelas. axla sheidzleba ukve dilaze. rogorc klubze saubari. ogond is tagliti jugeli unda chamoishoron.
ის აგარაფერ შუაშია უკვე კლუბთან დიდი ხანია გაიყარა გორის დილას და ჯუღელის გზები ეს ფეხბურთელები ვინც წასვლას აპირებდნენ ყველა რჩება აგარავინ მიდის პირიქით რამოდენიმე ფეხბურთელის დამატება იგეგმება მათ შორის ძლიერი ლეგიონერების
იმედია მსაჯობის თემას გამოასწორებს მსაჯთა კომიტეტის ბრიგადა და ჩატარდება სამართლიანად ჩემპიონატი თუ გირსია სიონმა მოუგოს დილას და ვინც უკეთ იტამაშებს და არ იყვეს მიმხრობა და დავალება ქულების აგებასთან დაკავსირებით ბოლოს და ბოლოს ერთხელ ჩავატაროთ ისე ჩემპიონატი რო არავის დაუტოვოს ეჭვის საფუძველი გაყიდვა გამოყიდვასთან დაკავშირებით დინამო იქნება გირსი გახდეს ცემპიონი გმერთმა გაუმარჯოს მაგრამ იმედია ვადაჭკორიას არ ამსაჯებენ სერიოზულ შეხვედრებში
მომავალ წელს ჩემპიონები უნდა გავხდეთ უეჭველად წყალი არ გაუვა
შეილება აქტობეს ფეხბურთელი დაიმატონ გუნდთან უთანხმოება ქონია ძაან მაგარი როა გვარი დამავიწყდა ტორპედოს რო გოლი გაუტანა უზბეკი როა მაგის დამატებას აპირებენ
ქათული კომპანია კიარაა რუსული კომპანიაა და საქართველოშია ფილიალი რამოდენიმე მილიონის ჩადებას აპირებენ კლუბში ესე თქვეს დინამო რამდენსაც დახარჯავს არანაკლებს დავახარჯებთ თუ მეტს არაო
შენ რაიცი ვინ თქვა ეგ???
აი რას ნიშნავ გუნდისთვის ფეხზე დადგომაში დახმარება მთავარია გუნდი ფეხზე დადგეს და მერე სპონსორიც გამოჩნდება, ნუ სწორი მენეჯმენტიც აუცილებელია აი ასე უნდა დაეხმარონ სხვა გუნდებსაც თავიდან და მერე იქეთ მისცემენ სახელმწიფოს მოგებას.
ფული ფული ისე 12 მილიონი რა ჩემი ფეხებია ბიძოსთვის ყოველ წელს თითო მილიონი გადაურიცხოს ყველა გუნდს
რას ნიშნავს კარგი მენეჯერი რომ ყავს კლუბს გია ისიანი თავის საქმის მცოდნე კაცია მაგრად გამიხარდა ეს ამბავი კარგი სპონსორი უპოვიათ იმედია ფულის ჩადებასაც არ დაიზარებენ