0:45 | 1.12.2020 | ნანახია 1377 - ჯერ
ზუროსი გასახდელში კალათბურთელებს: "ვძლევთ პრობლემებს და ვიმარჯვებთ!" (+VIDEO)
საქართველოს საკალათბურთო ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ილიას ზუროსმა შვეიცარიასთან (91:84) გამარჯვების შემდეგ გასახდელში კალათბურთელებს მიმართა.
„ბიჭებო, სწრაფად ვიტყვი - თამაშში გული ყველამ ჩადო. ჩვენ წარმოვადგენთ ქვეყანას. ყველამ ყველაფერი გაიღო, ვინც სასტარტოდან ითამაშა და სათადარიგოებმაც გული ჩადეს. მე ამას ნამდვილად ვაფასებ, დიდი მადლობა. ჩვენ ერთი გუნდი ვართ, რთულ და კარგ მომენტებში ერთად ვართ და ვაყალიბებთ ხასიათს. ვაჩვენებთ ყველას, ძლიერები ვართ, ნებისმიერის ძლევა შეგვიძლია. ვძლევთ პრობლემებს და ვიმარჯვებთ, ეს მნიშვნელოვანია. მადლობა ყველას. გისურვებთ ჯანმრთელებს, გაუფრთხილდით საკუთარ თავებს და შემდეგ სხვა გამარჯვებებიც მოვა“, - ამბობს ზუროსი მიმართვისას.
03:06 | 01.12.2020
ბევრი აქვთ სამუშაო სათადარიგოებს მარტო დგეხარ არავინ ხელს არ გიშლის დაბურთს კალათში ბვერ ათავსებ ხუთიდან ხუთივეჯერ!? კარგით რა სირცხვილია ნაკრების მოთამაშე ხარ ხუთიდან სამჯერ მაინც უნდა მოახვედრო მესმის დაძაბულობა ფსიქოლოგიური წნეხი მაგრამ არაფერი არ გამართლებს როცა ყველას აცილებ და სულ ხელი გიკანკალებს კეთილი ინებე დარჩი ვარჯიშის შემდეგ და ორი სამი საათი სროლებზე ივარჯიშე თუარადა მიდი გუნდთან და თქვი რომ ამ ეტაპზე არახარ მზად ნაკრებში სათამაშოდ გეყოს ვაჟკაცობა და სანსმ მზად არ იქნები სანამ საკუთარ თავDი დარწმუნებული არ გახდები რომ სროლა შეგიძლია ფა ნაკრების დონეს აკმაყოფილებ ნუ დაიკავებ ადგილს მთელი ქვეყანა თქვენ შემოგციცინებთ გაჭირვებულ კაცს თითოეული ჩაგდებული ფურთი თითოეული მოგებულუ ორთაბრXოლა ყველა შედეგიანი მოქმედება ყველა ჰამარჯვება ხალხსმალამოსავით ეცხება ჭრილობაზე შანსი გაქვს ერის წინაDე შენი სიყვარული და თავდადება გამოხატო რაც ყველას არ ეძლევა და შენ როცა ეროვნული ნაკრებისმაისური გაცვია და მომავალი თაობებისთვისმაგალითი უნდა გახდე საკუთარ თავს დააძალე რომ ბევრი ივატჯიშო და სროლაც შეგეძლოს პასისმიცემაც და ფარზე ბურთის მოხსნაც ფაიმახსოვრე და კარგად გაიაზრე ხალხს უყვარხარ და შენი ეიმედრბა ნუ გაუცრუვებ იმედს " სწავლის ძირი მწარე არის კენწეროში გატკბილდების_" უფალს ებარებოდეთ
18:47 | 01.12.2020
ამდენი ნეგატივის წერას,უბრალოდ გილოცავ გამარჯვებას, გილოცავ დაუმაერცხებელი ნაკრების სახელს, გაგიკვირდება და ამდენი აცილებულის მერეც მოვიგეთ, სერბეთთანაც,ხო ეს სერბეთია და არა სომხეთის ნაკრები. საიდან გაქვთ ამდენი ნეგატივი )) უბრალოდ და მარტივად,მადლობა ბიჭებს,მადლობა ზუროსს,მადლობა სამწვრთნელო შტაბს.რთულია? რავიცი