ამ შემადგენლობით გამარჯვება ფინეთთან და შვეიცარიასთან არის შესანიშნავი შედეგი. ფევაძე იმედია მოუმატებს და გააგრძელებს პროგრესს. დანარჩენის პერსპექტივა ძალიან საეჭვოა. ბაქრაძე კიდე ხო, მაგრამ ასაკი არ აქვს ისეთი პერსპექტიული რომ ვუწოდო
რეალობაა კი ბატონო, უბრალოდ საწყენია რომ პოტენცია ნაკრებში არის და ბევრი უაზრო-დაკარგვა შეცდომების-დისციპლინის, ტონუსის თუ ა.შ გამო შედარებით მოკრძალებულად ჩანს თამაში ჩვენს საკბილო გუნდებთან. ესპანეთი , საფრანგეთი და მისთანებზე ხომ არ არის საუბარი...
მე ცინცაძის იმედი ნამდვილად არ მაქვს. დიდი მადლობა გიოს იმ სიხარულისთვის რაც ნაკრებში თამაშით მოუნიჭებია მაგრამ მისი სანაკრებო კარიერაც ჩემი აზრით დასრულებულია. რაც შეეხება ნაკრების გაძლიერებას გოგა და მამუკელაშვილი გუნდს ნამდვილად გააძლიერებენ მაგრამ უკანა ხაზში არის ძალიან ცუდად საქმე.პირველ-მეორე-მესამე ნომრებზე ერთადერთი მაღალი დონის კალათბურთელი გვყავს მაკფადენის სახით.
გუსანი
მე რა მიწერია და შენ რას მპასუხობ? ალბათ ვერ გაიგე ჩემი დაწერილი და იმიტომ. ან ჩემთან კამათი გინდა და კი ბატონო რა პრობლემაა მაგრამ მერე იგივეს იმეორებ რასაც მე ვწერ და რავიცი, რავიცი. ღმერთმა ხელი მოგიმართოს
ახლა გადავხედე ცხრილს და ყველაზე მეტი ქულა ჩ ენ გვაქვს ჩაგდებული, რაც იმას ნიშნავს რომ ძალიან შემტევ კალათბურთს ვთამაშობთ და ასეთ სტილს ბუნევრივია ბევრი გაშვებული ქულაც მოყვრბა და ნურც იმას მოვითხოვთ, რომ საქართველოს ჩემპუონატში მოთამაშე ბიჭებმა ითამაშონ პერსონალურად სასწაული დაცვა, რადგანაც ამ ყველაფერს სათანადო პრაქტიკა უნდა, გაცილებით იოლია შეტევაში პროგრესირება ვიდრე დაცვაში.
ეგ კარგია , მაგრამ სხვაობა ნახე, მასეთ ბალანს რაგბიში ვისურვებდი ამ ტურნირზე, მარტო დაცვის ფაზაში ვართ და ძლივს ირლანდიას დავუდეთ ლელო, მართალია შეტევის განვითარების გარეშე თამაშებს მარტო დაცვით ვერ მოიგებ
კრიტიკა აუცილებელია და არც თვითკმაყოფილრბაა კარგი საქმე, მაგრამ ამ შემადგენლობისგან მეტს რატო ელოდებით მე ეგ მიკვირს, საკმაოდ ძლიერ ჯგუფში ერთპიროვნული ლიდერები ვართ და თამაშის ხარისხი გასაგებია არ არის იდეალური, თუმცა ბრძოლას არავინ არ აკლებს და ყველა მაქსიმალურად იხარჯება, ამ გუნდს დამატებული გოგა, ცინცაძე, მამუკელაშვილი და ანდრონიკაშვილი უკვე დიდი ძალა იქნება, თან ყველა პოზიციაზე გვეყოლება ნორმალური შემცვლელი და 5-6 კაცზე აღარ გაიყოფა ქულები, არამედ მთელი გუნდი იქნება სრულად ჩართული და დაიტვირთება ის ვისაც უკეთ მისდის თამაში კონკრეტულ ეპიზოდებში.
მგონი მადლობის მეტი არაფერი არ გვეთქმის მწვრთნეის და მოთამაშეების მისამართით.
გეთანხმები მაგრამ ამ ჯგუფში ერთი მაგარი სერბიაა და ისიც მესამედი ძალით თუ ნაკრებით ასპარეზობს, მოსაგებს მოიგებს და გავა, თბილისშიც თუ დაჭირდა მოიგებს, თუ არ მოვუმატედ საფუძვლიანადმთავარი პრობლემა თვითკმაყოფილებას არ უნდა მივეცეთ და განვითარება განვაგრძოთმ რა თქმა უნდა მადლობა ბიჭებს, მაგრამ თუ ბაქრაძეს და ფევაძეს ეტყობად სათამაშო აზროვნება,ინტელექტი, და ა.შ რაც ზრდის პოტენციის საფუძველია, სხვებს რატომ არ ეტყობად.