საქართველოს ნაკრების ფეხბურთელი ჯანო ანანიძე, რომელიც ამჟამად უკლუბოდ იმყოფება, თორნიკე შენგელიას ცსკა-ში გადასვლას გამოეხმაურა.
ქართველ ფეხბურთელს მთელი კარიერა სწორედ რუსეთში გაუტარებია და ბუნებრივია, ადგილობრივი პრესისთვის მისი აზრი საინტერესო აღმოჩნდა. ჯანო ცუდს და უარყოფითს ვერაფერს ხედავს თორნიკეს მოსკოველთა რიგებში გადაბარგებაზე და თქვა, რომ მას მხოლოდ წარმატებებს უსურვებს.
„მე გულწრფელად მხარს ვუჭერ შენგელიას, რომლის ცსკა-ში გადასვლას ახლა ბევრი განიხილავს. ეს კალათბურთელის კარიერაა, ევროპის ერთ-ერთ საუკეთესო გუნდში ევროლიგის მოსაგებად და არმიის გუნდში დიდი კვალის დასატოვებლად მიდის. აქ პოლიტიკა არ უნდა გავურიოთ. შენგელია მხოლოდ საკუთარ კარიერაზე ფიქრობს, დიდი თანხით არ გადასულა ცსკა-ში, უპირველეს ყოვლისა, მისთვის მნიშვნელოვანია შედეგები და ტიტულების მოგება. ასევე, უნდა თავისი თამაშის საშუალებით დაამტკიცოს, რომ ერთ-ერთი საუკეთესო კალათბურთელია.
მე მრავალის წლის განმავლობაში ვიყავი რუსეთში, მოსკოვის „სპარტაკში“ ვთამაშობდი, ქვეყნის ერთ-ერთ უძლიერეს გუნდში და გარდა ტიტულების მოპოვებისა, ჩემი მთავარი ამოცანა საქართველოს დროში ამაღლება იყო. ეს ყოველთვის გავაკეთე და დარწმუნებული ვარ, ცსკა-ში შენგელიას იგივეს გააკეთებს. ვიცით, რომ საქართველოში უამრავი ტურისტი ჩამოდის, მაგრამ მაშინ რატომ არავინ საუბრობს პოლიტიკაზე? სპორტი პოლიტიკისგან ყოველთვის უნდა დავაშოროთ, ამიტომ არ მესმის ეს ყველა საუბარი და აჟიოტაჟი. შენგელია კალათბურთელია, თავის კარიერაზე ფიქრობს, გამარჯვების სულისკვეთება აქვს და დიდი მიზნების მიღწევა უნდა.
აქედან გამომდინარე შენგელიას ცსკა-ში მხოლოდ წარმატებებს ვუსურვებ. ვფიქრობ, თამაშით დაამტკიცებს, რომ გამოჩენილი კალათბურთელი, ლიდერი და გამარჯვებულია. ვუსურვებ მხოლოდ წარმატებებს, გამარჯვებებს და ახალ ტიტულებს“, - უთხრა ჯანომ Sport24-ს.
შეგახსენებთ, თორნიკე შენგელია მოსკოვის ცსკა-ს კალათბურთელი მომდევნო 3 წლის განმავლობაში იქნება.
შენ ხო მიაღწიე ახლა ეს მიაღწევს რუსეტში აბა როგორ იქნება სხვანაირად. ტიპს კარიერის 90%სკამკ ახეხინეს საკაიფოდ და მაინც კმაყოფილი როა თავისი რუსული კარიერით ესაა განსაკუთრებული შემთხვევა
შენ ის თქვი ჯანო, როგორ შეგიძლია იძმაკაცო კაცთან რომელიც მხოლოდ მეგრელობას აღიარებს და ქართველობას არა
ანანიძე რას ედრება შენგელიას რაღაცა ტუალეტის ქაღალდზე დაწერილი ჭორებით თურმე არსენალი და სევილია ინტერესდებოდნენ ესაა მისი კარიერის ჰაილაითი სპარტაკზე უკეთეს გუნდში კი არა სპარტაკის ზამენობას ვერ გაცდა მისი ამბიცია მთელი ცხოვრება და რა შედარებაა შენგელიას არჩევანი ქონდა ტოპ გრანდებს შორის და თუ არ ქონდა მაგის მენეჯმენტს დიდი მინუსი
არ ვასამართლებ შენგელიას მისი კარიერაა და მისი საქმეა რას იზამს, დაჟე ნაკრებში რა იქნება ეგ მწვრთნელის საქმეა და არა ვიღაცა ფანების იმიტომ რომ იმ ნაკრებს თავისი მიზნები აქ და მწვრთნელი ყავს რომელსაც აქ პასუხისმგებლობები. პროსტა ჩემი სახით ერთი ჩვეულებრივი ფანი დაკარგა შენგელიამ ალბათ ეგ ამბავი ერთ ადგილს უსუქებს ) მაგრამ რო გამოვიდა ამ დიდებული ტრანსფერის მერე და თქვა "იმედია ხალხის დამოკიდებულება არ შეიცვლება ჩემს მიმართო" აი ეგაა უმადურობა და სი**ევე
აქვე რუსეთუმეების დედას მოვესიყვარულე < 3333333333333333333333
ყველა რუსეთუმეს დედა @@@@@@ *აკში!
აბა ჰეე სად არიან სააკიან-სოროსის ვირთხები ჯერ არ გამოძვრენ სოროებიდან ? ჩაწერონ ჯანოც "პუტინის აგენტების" და "მოღალატეების" სიებში ! თუმცა ჯანოსაც თიკოსაც და სხვა მაგარ ქართველ სპერტსმენებსაც სულ ცალ ფეხზე კიდიათ იმათი კრუსუნ ღრუტუნი DD
ვინა ხართ ბიჭო თქვენ, სად გაიზარდეთ? რა შიგა გაქვთ ეგ რუსეთი?