21:36 | 29.06.2018 | ნანახია 2375 - ჯერ
ილიას ზუროსი: "კალათბურთში არსებობს ცუდი და კარგი მომენტები, ჩვენთვის დღეს ცუდი მომენტი იყო"
საქართველოს საკალათბურთო ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ილიას ზუროსმა სერბეთთან (50:87) მატჩის შემდეგ პრესკონფერენცია გამართა და მედიის წარმომადგენლების კითხვებს უპასუხა.
ზუროსმა მადლობა გადაუხადა, გუნდსა და გულშემატკივარს. ამასთან, დასძინა, რომ გუნდს დიდი მოსამზადებელი დრო არ ჰქონია და სერბეთი ძალიან ძლიერი გუნდია, მაგრამ საქართველოს ნაკრების თამაშში აგრესია არ იგრძნობოდა.
"პირველ რიგში მადლობა გულშემატკივრებს, მადლობა გუნდს და მადლობა ქვეყანას, რომელიც გვერდში დაგვიდგა. ეს კალათბურთია, სადაც არსებობს ცუდი და კარგი მომენტები, ორი გუნდიდან ყოველთვის ერთი იგებს. სამწუხაროდ, დღეს, ჩვენთვის ცუდი მომენტი იყო.
რაც შეეხება დღევანდელ მატჩს, ჩვენი მოთამაშეებს მოსამზადებლად დიდი დრო არ ჰქონდათ. ამ მატჩში ითამაშა თორნიკე შენგელიამ, რომელსაც ძალიან დატვირთული სეზონი ჰქონდა და გადაღლილია, ძნელია ასეთი რთული განრიგის შემდგომ სანაკრებო თამაშებზე გადაერთო. სანაძემ და ციცნაძემ საერთოდ პირველად ითამაშეს მას შემდეგ, რაც ტრავმა მიიღეს და ფორმაში არ იყვნენ.
მამუკელაშვილმა პირველად ითამაშა და მას ძალიან კარგი მომავალი აქვს, შეუძლია კარგი კარიერა ჰქონდეს. იგივე შემიძლია ვთქვა რატი ანდრონიკაშვილზე, რომელიც ძალიან ახალგაზრდაა და მასაც შეუძლია დიდი კალათბურთის თამაში.
ზაზამ და ვიქტორმა დაასრულეს სანაკრებო კარიერა, მანუჩარს ტრავმა აქვს. აქედან გამომდინარე, ახალგაზრდა კალათბურთელების ნდობა აუცილებელია, რადგან მათ უნდა შეცვალონ ვეტერანები.
სერბეთი ძალიან ძლიერი გუნდია, რომელსაც მაღალი დონის მოთამაშეები ჰყავს. თუმცა, ასეთი ანაგრიშით არ უნდა წაგვეგო, აგრესია ვერ გამოვალინეთ თამაშში. შეცდომებს გავაანალიზებთ და შემდეგი მატჩისთვის მოვემზადებით”, - განაცხადა ზუროსმა.
შეგახსენებთ, საქართველოს ნაკრები მსოფლიოს 2019 წლის ჩემპიონატის დასკვნით შეხვედრას 2 ივლისს, თბილისში, ავსტრიის ნაკრებთან ჩაატარებს.
კომენტარები (19)
00:44 | 01.07.2018
ხალხო ნუ დაა........თ თავს ნურც პოლიტიკოს და ნურც სპორტის ფედერაციის მოხელეს.
ჩვენ ხო ვხედავთ ბოლო წლეებში რომელი ფედერაცია დებს შედეგს და ე. ი. ფულს სწორად იყენებენ და თავის საქმეს გონივრულად უძღვებიან.
მაგრამ არის მომენტები როცა ვიღაცა თე..ი მაღალი რანგის პოლიტიკოსი ერევა საქმეში და მოყავს თავისი პროტეჟე,ერთადერთი მიზნით ქონდეს ფინანსებთან შეხება და მოიპაროს,და იქ იქცევა ყველაფერი.პოლიტიკოსების გაკონტროლება ძნელია მაგათთვის ტყუილი და დაპირება პროფესიაა,
მაგრამ სპორტში ხო ყველაფერი ნათელია მეტ-ნაკლებად,შედეგი ან არის ან არ არის.
როცა ფედერაცია შედეგს დებს და ვიღაცა ნაძირალა პოლიტიკოსის ჩარევით და უსაფუძვლოდ ადგილს ატოვებინებენ, ისმის კითხვა ვინ უნდა დაიცვას ეს ადამიანი უსამართლობისგან? ჩემი აზრით, იმ სპორტის მოყვარულებმა ვისაც ეს აინტერესებთ,სხვანაირად არ გამოვა, ერთად ერთი სპორტია რაც ცოტა სიხარულს და სიამაყის გრძნობას გვაძლევს თორემ სხვა ყველა სფეროში ხო სრული ბანკროტი ვართ.როგორც ვატყობ ეს ვირთხები ყველაფერს ჭამენ, შეჭმენ ძიუდოს,რაგბსაც და კალათბურთსაც და დავრჩებით ხახა მშრალი.
ამიტომ თხოვნაა სანამ გვანი არაა დაუდგეთ პატიოსან ხალხს გვერდში ნურავის დავაჩაგვრინებთ, იმათაც რო ქონდეს იმედი რომ მათ შრომა დაუფასეს სპორტის მოყვარულებმა და ჩვენ არ ვართ ცხვრების ფარა რომელიც საითაც გინდა იქეთ გადენი. ცოტა ვისწავლოთ თეთრი და შავის გარჩევა და კიდევ ერთხელ თავს ნუ მოვატყუებინებთ ნურავის. წარმატება ქართულ სპორტს.