კომბინაციები და კვლავ კომბინაციები – ილიას ზუროსმა საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს სპორტის სასახლეში ინტენსიურად ავარჯიშა. იმ მოკლე დროში, რომელიც ფიბა-ს მიერ ფორმატის შეცვლის შემდეგ გუნდებს მოსამზადებლად ეძლევათ, ბერძენი სპეციალისტი ცდილობს გუნდი მაქსიმალურად მოამზადოს. ამიტომაც, დღეს, დილის ვარჯიში, თუ მცირე მოთელვას არ ჩავთვლით, პირდაპირ კომბინაციების დამუშავებით დაიწყო.
დილის ვარჯიშამდე ნაკრების მოთამაშეები ვაკეში მდებარე ფიტნეს-ცენტრ “ასპრიაში” იმყოფებოდნენ, სადაც ტრენაჟორებზე დაკავდნენ და ამის შემდეგ მიაშურეს სპორტის სასახლეს. ივარჯიშა და კომბინაციების დამუშავებაში აქტიურად მონაწილეობდა ნაკრების ძირითადი გამთამაშებელი, გიორგი ცინცაძე, რომელიც თბილისში გუშინ რუმინეთიდან ჩამოვიდა. მასთან ერთად ივარჯიშა სერბული “მეგა ბიმაქსის” 18 წლის ცენტრმა გოგა ბითაძემ, რომელსაც ადრიატიკის ლიგაში საკმაო სათამაშო დრო აქვს და სხვებთან ერთად მისი დიდად ეიმედებათ მწვრთნელებს.
ეროვნული ნაკრები დღეს, საღამოს კიდევ ერთ, გენერალურ ვარჯიშს გამართავს. მის დაწყებამდე კი ნაკრების მოთამაშეები და მწვრთნელები მედიის წარმომადგენლებს სპორტის სასახლეში შეხვდებიან.
GBF.GE
ღმერთმა მოაგებინოთ ! ! !
ახლა უნდა ჩამოყალიბდეს ჩვენი ნაკრები ახალი შემადგენლობით. და ვუსურვოთ ბიჭებს განსაკუთრებით ახლებს,,წარმატებები!!!
მთავარია ამჯერად გუნდში იყოს მოთამაშეები რომლებსაც შეეძლებათ ნაკრებისთ ის სარგებლის მოტანა პარკეტზე.... და არა ტურისტები....
ოპტიმისტურად განწყობილი მაშინ ვიქნებოდი ცოტათი ოპტიმალური შენადგენლობით რომ ვიყოთ, მაგრამ არამგონია მთლად უშანსოდ ვიყოთ, ეგებ რამე გავახერხოთ.
ნუ ვიქნებით ბოლომდე პესიმისტები....ზუროსი დიდი მწვრთნელუა და მისი დონე შარშან გამოჩნდა...მართალია წარმატებები ამხანაგურ მატჩებში იყო(თან რა გუნდებთან) და არა ჩემპიონატზე.....მაგრამ მჯერა რომ ახლაც ისევე ბოლომდე ვითამაშებთ და თუ საჭირო იქნება ამოვქაჩავთ კიდეც ანგარიშს...დაიმახსოვრეთ არ წავაგებთ...ამ ბიჭებს არ ეყოლებათ გუნდში გამოკვეთილი ლიდერი, ხოდა ყველა ითამაშებს შეუბოჭავად და თავისუფლად
...მთავარია მწევრთნელის დავალებები მაქსიმალურად შევასრულოდ!!!!
ეეჰ, ილუზიებისგან თავისუფალი ვარ ანუ ოცნებები არ მაწუხებს.
ისე კი, იქნებ ეგეთი განწყობა სჯობდეს - წავაგებთ, არ გამიკვირდება, ხოლო თუ ღმერთმა ინება და მოვიგეთ - გერმანიასთან სპორტის სასახლე გაივსება.