13:22 | 24.11.2017 | ნანახია 2335 - ჯერ
ილიას ზუროსი: “ჩვენი მოთამაშეებისგან ბოლო წამამდე ბრძოლას ველით”
საქართველოს საკალათბურთო ნაკრების მთავარი მწვრთნელი ილიას ზუროსი გერმანიასთან მატჩის წინ ამბობს, რომ ასეთ რთულ შეხვედრაში გამოჩნდება ჩვენი გუნდის კონკურენტუნარიანობა.
“პირველ ყოვლისა, მინდა ვთქვა, რომ მარკოიშვილი გუნდს ორი დღის წინ შემოუერთდა, ხოლო დიქსონი გუშინ, რაც ძალიან სასიხარულო ამბავია. მიუხედავად ამისა, რთულ მდგომარეობაში ვართ. ბევრი გამოცდილი მოთამაშე გვაკლია, როგორებიც არიან ცინცაძე, სანაძე, ბურჯანაძე, რომელმაც ოპერაცია გაიკეთა. მხოლოდ ორი დღეა რაც შევიკრიბეთ და ასეთ მცირე დროში გუნდის შეთამაშება რთულია. ასეთ რთულ შეხვედრაში გამოჩნდება, თუ როგორი კონკურენტუნარიანები ვართ. ჩვენი მოთამაშეებისგან ბოლო წამამდე ბრძოლას ველით”- განაცხადა ზუროსმა კალათბურთის ფედერაციის პრესსამსახურთან საუბრისას.
მსოფლიოს 2019 წლის ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის სასტარტო მატჩი გერმანიისა და საქართველოს ნაკრებებს შორის ქალაქ ქემნიცში დღეს, თბილისის დროით 22:30 საათზე დაიწყება. შეხვედრის პირდაპირ რეპორტაჟს საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველი არხი განახორციელებს.
01:08 | 25.11.2017
მოულოდნელად ბევრმა კალათბურთელმა ითამაშა საშუალოზე კარგი კალათბურთი საქართველოს ნაკრებიდან, ბრწყინვალე იყო დიქსონი მთელი სამი პერიოდი, რომელსაც თითქმის ჩვენი კალათბურთელების უმრავლესობამ აუბა მხარი, ბრწყინვალე იყო გუნდი პირველ ტაიმში პერიმეტრზე, მაგრამ საბოლოოდ დაცვაში სუსტმა თამაშმა, განსაკუთრებით სამწამიანის გაუკონტროლებამ და ლიდერების დაღლილობამ ჩვენი გუნდის 9 ქულით მარცხი გამოწვია.
მთლიანობაში ეს თამაში ბრწყინვალე მწვრთნელს და ფაქტობრივად სრულიად ახალ გუნდს აქტივში უნდა ჩავუთვალოდ.