მანუ-კაპიტანი და მსროლელი, დიქსონი-გამთამაშებელი, ცქიტო-მძიმე ფორვარდი, გოგა ბითაძე-ცენტრი და ფაცაცია ან ბერიშვილი (ვინც უკეთეს ფორმაში შეხვდება ამ თამაშებს). ამ ხუთეულიდან ყველას თუ არა, მანუს და დიქსონს (შესაძლოა ცქიტოსაც) შეუძლიათ თამაშში მინიმუმ 30 წუთი გაქაჩონ. რაც შეეხება მეტნაკლებად უმტკივნეულო შეცვლებს: იმედია, ბითაძეს დვალიშვილი ნორმალურად შეცვლის, ხოლო ბერიშვილი-ფაცაციას ან პირიქით. აი დანარჩენი შემცვლელების სარგებლიანობაზე ვერაფერს ვერ ვიტყვი, ქულების ნაცვლად იმას ვისურვებდი რომ ბევრი ბურთები არ დაკარგონ თამაშში. თუმცა, იქნებ რომელიმე მოთამაშემ სასიამოვნოდ გაგვაკვირვოს. მოკლედ, როგორც იტყვიან, "აბანოში გამოჩნდება თეთრი და შავი *****"
სასტარტო ხუთეული ასე თუ ისე ნორმალური გვყავს, მაგრამ სკამი მართლა არაფაფრისმომცემად გამოიყურებაა
სწორედ ამ ჯინიაობის გამო მივედით იქამდე სანამდეც უნდა მივედით
განაწყენებული მამა რო არ უშვებს შვილს ნაკრებში სათამაშოდ ეგ სწორიაა?
გუნდთან შეთანხმების შედეგად შეიძლებოდა ეთამაშა თოკოს და გიორგის, მაგრამ სეზონი დაწყებული არ იყო ვიცოდით რო არ ითამაშებდნენ.
რა მიზანი გაქვს თორნიკეზე და მამამისზე რომ ამ ტონში საუბრობ. გინდა თორნიკე შენგელიამ და გინდა კახა შენგელიამ როდის არ დადეს გული და სული ქართული კალათბურთისთვის. თუ ამ ფინანსური მახინატორების (გაბრიჩიძე - ქართველიშვილის) მხარდაჭერი ხარ პირდაპირ დაწერე, თუ არა მოეშვი ღირსეული ხალხის შეურაცხობას.
კლუბს სრული უფლება აქვს თავისი მოთამაშე არ გამოუშვას აგერ ტიმამ ხო თქვა ბიჭებმა მოვილაპარაკეთ, რომ ნაკრებში არ წავიდეთო, რადგან ეს კლუბი ხელფას გვიხდის და ამით ოჯახებს ვარჩენთო
უფლება არ აქვს თქო არ მითვამს მაგრამ არ მოგილაპარაკია და ეგრევე ამბობ რო ვერ წამოვალო ამაზე მაქვს საუბარიი
ურთიერთშეთანხმება ყოველთვის არის და გამოსავალის მოძებნა ყოველთვის შეიძლებაა, თან თორნიკეს დონის მოთამაშეს კი ეთქმის სიტყვა კლუბშიც და არამგონია კლუბსაც აწყობდეს ასეთ მოთამაშეებთან სიტუაციის გართულება, მაგრამ შენ რო გადაწევე ნაკრების ინტერესებს გვერდით მაშინ იოლად და მარტივად მოგიგვარებენ საქმეს
ფედერაციიასთან შენგელია კახას ზაფხულშIც ქონდა დაპირისპუირება მაგრამ თორნიკე ნაკრებში იყო და ლიდერიც იყო. ევროლიგა არ უშვებს მოთამაშეებას ნათქვამია და ვერც ვერანაირად წამოვა ძალიან რომ უნდოდეს. შენგელიაზე მსგავსი რამის თქმა მართლა არ შეიძლება, ადამიანი სულ ნაკრებში ბოლომდე იხარჯება და ყველამ ვიცით რომ მაგარი ადამიანია. მოლაპარაკება კლუბთან ასეთ დროს შეუძლებელია, რადგან კლუბს თავისი ინტერესი აქვს და ნამდვიკლად არ ანაღვლებს ახლა საქართველო მოიგებს თუ არა. რჩება ერთი გზა მხოლოდ რომ ვისურვოთ რომ ჯანმრთელი იყოს თოკო სეზონის ბოლოსაც და ნაკრებს მერე დაუბრუნდეს ფორმაში და ჯანზე როგორიც ახლაა
შენთან საუბარი ყოველთვის სასიამოვნოა და შენს კომენტარებს სულ ვკითხულობ. ამ ფიბა ევროპის თასის ფამო ჩვენი ცხრილი არეულ დარეულია