მდლობა, კარგია აბა პირველ მეორე არხზე სად ცალიათ პარლამენტის სხდომაა. ჯაჭვლიანი რომ არ ვნახოთ არ შეიძლება
თან ეგენიც ჩვენი ქვეყნის ბიუჯეტიდან რომ ფინანსდებიან. ეჰ სად მიდის საწყალი ხალხის ფული
აბაა რამდენი უსარგებლო პარლამენტარი გვყავს, ჩემი უბნის დეპუტატი არჩევნებამდე 100 მეტრის იქეთ რომ დავენახე მცნობდა და ეხლა ფეხი რომ წამომკრას არც შემომხედავს. 150 პარლამენტარი გყვავს მგონი და მაგათ ადგილზე 150 ძირი ქლიავი რომ დავრგოთ უფრო მეტი სარგებელი ექნება ქვეყანას
ისედაც ცხადია რო 1-2 წელი შეიძლება 1 თამაშის მოგება გვეღირსოს მარტო. მარა ასე ჩაჟმული ჰო არ უნდა ლაპარაკობდე. ის მაინც თქვი გამოცდილებას მივიღებთ გავუშინაურდებით ტურნირს და ნელნელა შედეგიც მოვა თქო.
მანდ მთავარია ვითასავით გასამასხარავებლად არ გახვიდე.
ღმერთმა ქნას რაგბსაც ეშველოს და მერე კალათბურთშიც და რაგბშიც 2-2 კლუბი გავიდე ევროტურნირებზე.
თუ არაა ფორმაში დაეტიეთ აქ მაშინ. თუ გადიხარ კიდევ ადრე შეგეკრიბა გუნდი
ადრე იყვნენ შეკრებილი. რა ქნან ამის შიშით არასდროს უნდა გავიდნენ?
qomagi555
სად იყავი დაკარგული შენთან საუბარი სასიამოვნოა. შენგან ჩასაფრებულის ან ეგეთი სახის კომენტარი არ წამიკითხია. სულ დასაბუთებულს ვკითხულობ და ეს უფრო სასიამოვნოა
აქ არ დაწერილა თორე გუნდი მანამდე შეიკრიბა და მწვრთნელი როცა ევრობასკეტზე იყო მაშინ თქვა ჩემს არ ყოფნაში სერბი მწვრთნელი ავარჯიშებსო
რაც შეეხება შენს ნათქვამს ქართული გუნდი ყოველწლიურად ევროტურნირებზე გამოვიდეს და არა 6-7 წელიწადში ერთხელო დინამოზე გეტყვი გუნდს დიდი დაფინანსება არ აქვს
რომელიმე არხი აპირებს რეპორტაჟს?
უნივერსალი
ძალიან კარგია!!! როგორც იქნა გავბედეთ გასვლა ევროტურნირებზე და რა შედეგიც არ უნდა დაფიქსირდეს დღეს ეს სამომავლოდ კარგად აისახება ქართულ კალათბურთზე!!!
მთავარია ყურები არ ჩამოვყაროთ და ბოლომდე ვიბრძოლოთ
თუ მოუგებთ გმირები ხართ, რადგან ხუვენტუდის ბიუჯეტი 8-ჯერ აღემატება საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის ბიუჯეტს და 60-70-ჯერ აღემატება დინამოსას... ამხელა ბიუჯეტით კი 7 კარგი ლეგიონერი ჰყავთ, რომლებც ევროლიგასაც თავისუფლად გაქაჩავენ და ამას დაამატეთ კარგი 5 ესპანელი და მიხვდებით რა დონის გუნდია
მაგრამ ეგ არაფერია მთავარია ბრძოლა ბოლომდე და საქმის სწორად კეთება და ყველაფერი კარგად იქნება... ოღონდ ეს მონაწილეობა ევროტურნირებზე ყოველწლიური უნდა გახდეს აუცილებლად, თორემ ასე 6-7 წელიწადში ერთხელ თამაშით დონე ვერ გაიზრდება!!!
წარმატებები და მოვდივარ აუცილებლად!!!
რაც იყო იყო მომავალზე უნდა ვიფიქროთ თუ ისე მოხდა, რომ ევროლიგამ ნაკრებში ხალხი არ გამოუშვა, უნდას ჩავთვალოთ რომ თოკოს, შერმადინის და დიქსონის გარეშე შანსი არ გვაქ შესარჩევის დაძლევის და ჯობია ახალგაზრდები დავაწინაუროთ აფხაზავა, ანდრონიკაშვილი, ბითაძე და ა.შ (არანარი ბოისა გამყრელიძეები) თუმცა მაგათი წარმატება გამიხარდეს თუ არა ვეღარ ვხდები უკვე, რადგან მაგალითად ბითაძემ თუ იყოჩაღა და ევროლიგის გუნდში მოხვდა ფაფუ ნაკრები, მოკლედ მაგარი უაზრობაა რა ტფუ.DD
მოკლედ აქაურმა მეკომენტარეებმა ისე დამზაფრეს დღეს სამსახურიდან მივდივარ თამაშზე დავჯდეთ და რომც მოიგონ მაინც ვუსტინოთ ამ უ**კოებს ამათ როგორ ტირიან კაცო წინასწარ ესენი გადაგვრევენ რა
არ დაიქოჩებს ქართველი არა ის შეიძლება ბრძოლაში მოკვდეს!!!!!!!!!!!!!!!!! უუუხ.... ტარაირაირაირაიტარაირა :დ მერე პატრიოტთა ალიანსის მიტინგზეც წავიდეთ თუ გუშინ იყო? აუ რა არ გაგვიმართლა :დდდდდდდ
იმდენს ტირიან ეს დღეებია რისი იმედი უნდა გვქონდეს
დრო საკმარისი იყო და მომზადება ბევრად ადრე უნდა დაწყებულიყო (ქართული სენია), ნუ ტრავმებს არ ვგულისხმობ, მინიმუმ ბრძოლა უნდა გავუმართოთ, ხუვენტუდია და დიდი ანგარიშებით მარცხდება ხშირად სტუმრად ესპანეთის ლიგაში, ჩვენც შევეცადოთ გამარჯვებას, კარგი აფიშა გამოვა ევროპულ ნიუსში !
რატომ ადმინ გავიმარჯვოთ მეთქი !
გასაგებია რომ შეთამაშება აკლია დინამოს, მაგრამ რატომ ვერ უნდა მოვუგოთ ესპანელებს, თუ მოვინდომებთ დაუმარცხებელი ბარსა და რეალიც კი არ არიან, მთავარია შეცდომების მინიმიზაცია და ტემპის დაგდება, რაც ესპანელების თამაშს ხარისხს დაუკარგავს, ბოლობოლო საკუთარ პარკეტზე თამაშობ შე დალოცვილო, ისინი უნდა ფრთხოდნენ და არა ჩვენ !
ნაცვლიშვილის ინტერვიუები მოსმენილი მაქვს და ვთვლი, რომ მოვლენებს სწორად აფასებს. ეს კომენტარიც საკმაოდ ფრთხილია. დარწმუნებული ვარ, რომ დინამო თავის მაქსიმუმს გაიღებს დღეს. თუმცა დიდი ალბათობით ეს ხუვენტუდის დასამარცხებლად არ ეყოფათ.