რუსეთის პრემიერლიგის მეორე ტურის შემდეგ უდანაკარგოდ ასპარეზობს მოსკოვის “ლოკომოტივი”. სოლომონ კვირკველიამ და მისმა თანაგუნდელებმა ამჯერად მნიშვნელოვანი შეხვედრა მოიგეს – დედაქალაქურ დერბში ცსკა-სთან – 3:1.
ქართველი ფეხბურთელი ძირითად შემადგენლობაში იყო და 90 წუთი გაისარჯა. კვირკველია ამჯერადაც დამაჯერებლად ირჯებოდა – თანაგუნდელთა შორის ერთ-ერთი საუკეთესო შეფასებაც დაიმსახურა Championat.com-ისგან - 7.5 ქულა. 47-ე წუთზე სოლომონმა ყვითელი ბარათი მიიღო.
“ლოკომოტივს” ორი ტურის შემდეგ 6 ქულა აქვს და ლიდერია. შეგახსენებთ, “რკინიგზელებმა” პირველ ტურში ტულის “არსენალს” სწორედ კვირკველიას გოლით მოუგეს.
ყველაზე კლასნები რუსეთში გვყავს დღეს გინდათ თუ არა ეს) ჯანო ოქრი და სოლომონი
კარგი კი არაა მერე ეგ... იყო დრო, გახოკიძეს დავცინოდით - პსვ რა დიდი გუნდია ერთიო. ახლა ოქრის შეცვლაზე ნათამაშები 15 წუთი კრასნოდარში გვიხარია
აბა.
საღოლ სოლომონ! წინა ჩემპიონი თუ ჯანო გახდა ახლა შენთვისაც მოგველოცოს იგივე, თან თუ ეს მოხდება არამგონია შენი წვლილი ნაკლები იყოს ვიდრე ჯანოსი (მეტი თუ არა) გაგიჭირდებათ ისე ძალიან))
ქართველი ფეხბურთელი ძირითად შემადგენლობაში იყო და 90 წუთი გაისარჯა. კვირკველიამ ამჯერადაც დამაჯერებლად ირჯებოდა – თანაგუნდელთა შორის ერთ-ერთი საუკეთესო შეფასებაც დაიმსახურა ჩჰამპიონატ.ცომ-ისგან - 7.5 ქულა. 47-ე წუთზე სოლომონმა ყვითელი ბარათი მიიღო