19:00 | 5.06.2017 | ნანახია 8154 - ჯერ
ილიას ზუროსმა ეროვნული ნაკრების გაფართოებული შემადგენლობა დაასახელა
საქართველოს კალათბურთელთა ეროვნული ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა, ილიას ზუროსმა ნაკრების გაფართოებული შემადგენლობა გამოაქვეყნა. ბერძენმა სპეციალისტმა გამოცდილ მოთამაშეებთან ერთად შეკრებაზე ახალგაზრდებსაც უხმო.
ეროვნული გუნდის კანდიდატთა სიაში 17 კალათბურთელია შესული, თუმცა, შესაძლებელია, ეს რიცხვი გაიზარდოს. მოგეხსენებათ, რამდენიმე დღეში „ბ“ ნაკრები იკრიბება, რომლის რამდენიმე წევრიც ეროვნულ გუნდში მოიაზრება. „ბ“ ნაკრები 26 ივნისიდან 15 ივლისამდე ჩინეთში, საერთაშორისო ტურნირებში მიიღებს მონაწილეობას და სწორედ ამის შემდეგ გადაწყდება მის წევრთა ეროვნულ გუნდთან შეერთების საკითხი.
გაფართოებული შემადგენლობაში ძირითადი ბირთვი ნაკრების გამოცდილი და უცვლელი წევრები არიან, ხოლო დანარჩენებს სხვადასხვა დროს უთამაშიათ ევროვნულ გუნდში, ანაც კანდიდატთა შორის ყოფილან. გაფართოებული სიის ერთადერთი მოთამაშე, რომელიც არასდროს ყოფილა ეროვნულ ნაკრებში გამოძახებული, 17 წლის გოგა ბითაძეა. ეს კალათბურთელი სერბულ “მეგა ბიმაქსში” თამაშობს, 211 სანტიმეტრი სიმაღლისაა, წლევანდელ ახალგაზრდული ევროლიგის ფინალში ითამაშა და შედეგიანობით ფინალური ტურნირზე საუკეთესო იყო. ბითაძე 14-24 ივლისს საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატის “ბ” დივიზიონში დაეხმარება, რისი დასრულების შემდეგაც ახალგაზრდა ცენტრი ეროვნულ გუნდს სლოვენიაში შეუერთდება.
წარმოგიდგენთ საქართველოს ეროვნული გუნდის 17-კაციან, გაფართოებულ სიას:
კომენტარები (60)
16:03 | 07.06.2017
geogeobasket (512)
და სანამ აზიის ან რომელი სხვა ქვეყნის ჩემპიონატზე ვისაუბრებდეთ ჩვენს სამარცხვინო სუპერ ლიგას გადახედეთ. ადამიანის დაფასება ისწავლეთ. როდესაც ფედერაციისგან ვერ ხედავ დაფასებას ხალხისგან მაინც უნდა დაინახო მხარდაჭერა და სიყვარული, რომ გულმა გაგიწიოს ნაკრებისკენ. დასკვნები თქვენთვის მომინდია
15:59 | 07.06.2017
ერთი რამე გაიგეთ რა. მე არ მაქვს საუბარი დღევანდელ ნაკრებში ცქიტიშვილის ყოფნა არ ყოფნის საკითხზე. როცა ფორმაში იყო მაშინ არ დაუძახეს და დღესაც, როდესაც იგივე სიტუაციაა ნაკრებშიც და ფედერაციაშიც არამგონია გამოიძახონ. დახვეული რომ გაქვთ უარი უთხრა ზუროსსო და ასე შემდეგ, რატო უთხრა თუ არ იცით მოდი ზღაპრების მოყოლას და ფედერაციის გაპრავებას თავი დაანებეთ. ასაკის გამო კაცი ნაკრებიდან გამოუშვეს და სამი წლის მერე ურეკავენ ვალის მოხდის მიზნით თუ გინდა მოდიო. გაახალგაზრდავდა სამი წლის მერე? სანამ ვინმეს განაჩენს გამოუტანდეთ დაფიქრდით ცოტა. ცქიტიშვილი იყო ერთადერთი გამყრელიძესთან ერთად ვინც სიმართლე თქვა თავის დროზე კოკოშკოვზე და ყველამ იუდად გამოაცხადა. ხოდა მეეჭვება საჭიროდ ჩათვალოს დღეს რომ ვინმეს დამატებითი ახსნა-განმარტება გაუკეთოს ისედაც ყველაფერი ნათელია. ნაკრებს წარმატებები და სამწუხაროა, რომ ამ თაობის ნიჭი წყალს გაატანეს. სამწუხაროდ მომავალი თაობა კალათბურთში არ ჩანს. სამაგიეროდ ვიღაც ვიღაცეებმა ფული აკეთეს და თქვენ აპრავეთ ეხლა ფედერაცია