საქართველოს კალათბურთელთა ეროვნული ნაკრები დღეს, 24 აგვისტოს, პოლონეთის ქალაქ ვლოცლავეკში შვედეთს დაუპირისპირდება, მატჩი თბილისის დროით 19:30 საათზე დაიწყება და ტრანსლაციის ყურება საქართველოს კალათბურთის ფედერაციის ფეისბუქის ოფიციალურ გვერდზე იქნება შესაძლებელი.
სამწუხაროდ, შვედეთთან მატჩში მონაწილეობას ვერ მიიღებს თორნიკე შენგელია, რომელსაც ფეხი აწუხებს და გართულების თავიდან ასარიდებლად მწვრთნელებმა მისი დასვენება გადაწყვიტეს. მატჩის წინა დღეს ილიას ზუროსმა გუნდი კომპლექსურად ავარჯიშა, უმეტესი დრო კი კომბინაციების გათამაშებას დაუთმო. კალათბურთელებმა კომბინაციები როგორც ცალ ფარში, ისე ორმხრივი თამაშისას დაამუშავეს.
შეგახსენებთ, რომ პოლონეთის ქალაქი ვლოცლავეკი საერთაშორისო მინი-ტურნირს მასპინძლობს, სადაც 4 გუნდი ნახევარფინალშია დაწყვილებული. შვედეთი - საქართველოს შემდეგ ვლოცლავეკის „ანვილ-არენაზე“ პოლონეთისა და ბელგიის დაპირისპირება გაიმართება. 25 აგვისტოს მოგებულები ტურნირის მოსაგებად შეხვდებიან, ხოლო წაგებულები, მესამე ადგილს გაითამაშებენ.
შვედეთთან მატჩის წინ საქართველოს ნაკრების მთავარი მწვრთნელის თანაშემწემ კოტე ტუღუშმა კომენტარი კალათბურთის ფედერაციის პრესსამსახურთან გააკეთა:
ანუ ცქიტიშვილმა საბოლოოდ უარი თქვა ნაკრებზე ???
თოკოს ტრავმა კი ძალიან ცუდია. მომჯობინებას ვუსურვებ.
მარქაფა თუ არ ათამაშეთ ვერც შეძლებენ თამაშს. ის პონტია გამოცდილება რო გჭირდება სამსახურში არადა თუ არ იმუშავე სადმე გამოცდილებაც ჰო არ იქნება
მარქაფა дატვირთეთ, მარქაფა !!! შეიგრძნონ ჩვენმა სათაдარიგოებმა, რას ნიშნავს მაღალ дონეზე თამაში. იქნებ ღირსეულაд შეცვალონ ხოლმე ხანдახან ჩვენი ძირითაдი ბირთვი...
შენგელიას მალე გამოჯანმრთელებას ვუსურვებ. ყველაფერი კარგაд იქნება.
ოო ეს არ მომწონს, იმედია თოკოს ტრამვას ნელ-ნელა არ გვაპარებენ და მერე არ იტყვიან ვეღარ დაგვეხმარებაო, ამას იმიტომ ვამბობ გუშინ დაიწერა ფორმაში უნდა შევიდეს და ინდივიდუალური პროგრამით გადის მზადებასო ახლა ფეხი აწუხებსო, არ მომწონს ეს ურთიერტგამომრიცხავი ინფოები.