სანიკიძის დასვენება თუ გინდა სანაძეს შეუძლია 3ნომერზე დადგეს და შენგელიას შეუძლია გადასვლა კიდე, მის პოზიციაზე კი ამ დროს ცქიტო ან ბექა იქნებიან
ერთადერთი არგეთანხმები გამყრელიძის ამბავში, ნაკრებში როცა იყო თავისუფლად შეეძლო ცინცაძის დასვენება და გაფუჭებითაც არაფერს აფუჭებდა, აი შარაბიძე, მეტრეველი ბოისას შესახებ კი მე და შენ კი არა ყველა თანხმდება მემგონი, ზამენიდან შეყვანას აზრი არაქვს და რატო მიყავთ არავინ იცის..
ერთი კარგი ამერიკელი კი აუცილებელია ჩვენთვის, მაიკ ჯეიმსი კარგი ვარიანტია ჩემი აზრით....
ქართველი ასისტენტები თუ აღარ ეყოლება მაგაზე დიდი ბედნიერება არაფეირ იქნება!!! რა თQმა უნდა რამდენიმე მოთამაშის სიაში ყოფნა ჩემთვის მიუღებელია თუმცა იქნეაბ ნელ-ნელა ამოვძირკვოთ ტუღუში-უსტიაშვილის კამანდა ნაკრებში..
ბოისა და გამყრელიძე? ჩემი აზრით არ არიან მაინც სანაკრებო ხალხი რა.... თუმცა ორივეს აქვს თითო პლიუსი, ბოისა მაგარი მებრძოლია დაცვაში, გამყრელიძე სწრაფია და სწრაფად გადააქვს ბურთი, თუმცა სროლა არცერთმა არ იცის.... გამთამაშებლის ერთ ერთ მთავარი პლიუსი ბურთის გათამაშებასთან ერთად სამიანის სროლაა, გამყრელიძე კი სამიანს კია არ ორიანს და საჯარიმოსაც ვერ ისვრის, ეს კი სერიოზული მინუსია კალათბურთელის!!!
როგორც იქნა ცქიტო დააბრუნეს ნაკრებში და რა შეუძლია მაგ ბიჭს მალე გაიგებს ყველა. ცქიტოს დაბრუნება რომ ნამდვილად ზუროსის მოთხოვნაა მაგაში ალბატ ეჭვი არავის ეპარება, თორე ფედერაცია მაგის დამბრუნებელი არ იყო ნაკრებში! ახალგაზრდებს შანსი უნდა ეძლეოდეთ ნამდვილად და მიეცათ კიდეც ბევრჯერ შესარცევებზე და წინა ევროპაზე. მაგრამ ეს თაობა რაც გვყავს დიდი შანსია რომ შემდეგ ევროპაზე აღარ გვყავდეს და ბოლოჯერ უნდა თქვან თავიანთი სიტყვა ნორმალური მწვრთნელის ხელში. როგორც ვიცი ქართველი ასისტენტები აღარ ეყოლება, რაც ნამდვილად სასიამოვნოა!
აგერ კალათი და აგერ პარკეტი,ვნახოთ ცქიტიშვილი რისი მაქნისია ნაკრებში)))))
მაკედონიასთან არ გინახავს ზაზას და ცინცას გარეშე მოთამაშე ნაკრების თამაში ??? რისი მაქნისია ცქიტიშვილი მაგი ახლა უნდა ნახო შე კაცო? :დ
საღოლ რო ცქიტიშვილი გამოიძახა და დააბრუნა მაგარია
ჯერ ერთი ეს მითხარით, ასისტენტებად ტუღუში-უსტიაშვილის დუეტია ისევ, თუ თავისიანები მოიყვანა.
იმიტომ, რომ აქ ზოგიერთი ისეთი კალათბურთელია, რომ არა მგონია ისინი ზუროსის შერჩეული იყვნენ.
მაგ. ლეჟავა და ბოისა. ამ კალათბურთელებს შანსი ქონდათ და არა ერთხელ, მაგრამ ოდესმე რაიმე სარგებელი მოუტანიათ ნაკრებისთვის?
ანდა ამდენი გამთამაშებელი რა საჭიროა, ცინცაძე, ჯეიმსი და გამყრელიძე არ გვეყოფა?
და ამ დროს მართლაც ნიჭიერი მოთამაშეები - დვალიშვილი და ჩლაიძე გარეთ რჩებიან.
სამართალია ახლა ეს?