ფაქტობრივად გადაწყვეტილია, რომ იტალიური “ვერონა” გიორგი ჭანტურიას რუმინულ “კლუჟში” გაანათხოვრებს. ამის შესახებ იტალიური გამოცემა La Gazetta dello Sport-ი იუწყება.
ამ უკანასკნელის ინფორმაციით, ახალგაზრდა ქართველ შემტევ ნახევარმცველს “კლუჟში” უფრო მეტი სათამაშო პრაქტიკა ექნება, რის გარანტიასაც ამჟამად “ვერონა” ვერ აძლევს.
ჭანტურია იტალიის სერია A-ს კლუბ “ვერონაში” ზაფხულში სწორედ “კლუჟიდან” გადავიდა, მაგრამ 21 წლის ქართველი განაცხადში არ შეუყვანიათ. ამის მიზეზი არაევროკავშირელ ფეხბურთელებზე იტალიაში არსებული ლიმიტია.
მთავარია ჩვენ დავუდგეთ გვერდში ნაკრებს მივიდეთ ყველამ კვირას სტადიონზე და შეძახილებით გავამხნევოთ ჩვენი ნაკრები და მე მჯერა რომ ჩვენი ბიჭები იბრძოლებენ მჯერა რომ გაიმარჯვებენ ასე რომ ყველანი სტადიონზეეეეეეეეეე
ტელევიზორშიც თუ ვნახე მადლობა მითხრან
ჭანტურია თავის სიტყვას იტყვის..ადრე თუ გვიან..უბრალოდ ძაან ბევრი უნდა იმუშაოს.
რაც შეეხება ნაკრებს რა იყო მსოფლიო სპორტის ჟურნალისტებო გაებუტეთ ქეცბაიას..აქ არაფერს წერთ ნაკრების მომზადებაზე და ჭანტურიაზე და ზესტაფონზე გველაპარაკებით მთელი კვირაა...არ შეიძლება ასე
ღმერთმა ქნას მალევე თქვას სიტყვაც და წინადადებაც.
ვაწამ სანამ ქეცბაია იქნება ნაკრების მთავარი მწრთვნელი აღარ ვარ მანდ ჩამომსვლელიო
ეგ ვაწაძესთან რაზე მოუვიდა კონფლიქტი ნეტავ.
კაროჩე რაა .. იმენა ვერ ქაჩავს ტიპი პერსპექტიულ მოთამაშედ დაამთავრებს კარიერას პატარა მცირე გამონათებებით
ბიჭებო სატრანსფერო ფანჯარა დაიხურა უკვეე?
კიი
ლობჟანიძე ხუბუტია კვერკველია გრიგალავა--კაშია კანკავა დაუშვილი--ანანიძე ოქრიაშვილი--მჭედლიძე---ზამენაზე კობახიძე ყაზაიშვილი თარგამაძე ებრალიძე გელაშვილი. პირველი 20 წუთი დაცვაში უნდა გაუძლოთ, განსაკუთრებით მაღალ ბურთებზე აკაკი საბას იმედი მაქვს. ანანიძე უჩას ოქრი კი გრიგალავას უნდა დაეხმარონ დაცვაში. მერე დალაგდებიან ჩვენები, მაგარი ზამენები გვყავს განსაკუთრებით კობახა. მერე იქნება ომი ბრძოლა და ეგება გაგვიმართლოს და 55 ათასი კაცი რომ ღრიალს დაიწყებს ლორია ლორია შეიძლება ლევანამ გოლი გაიტანოს და მერე ლევანი ლევანი ვიღრიალოთ
გახდეს ბომბარდირი რუმინეთში და ვერონა კი არა გაცილებით დიდი კუნდი მიაქცევს ყურადღებას,აბა ერთ ორჯერ წაფაფხურებით სულ ასე იქნება.