უკრაინის საფეხბურთო პრემიერლიგის მე-3 ტურში, მარიუპოლის “ილიჩივეცი”, სადაც თორნიკე ოქრიაშვილი და დავით თარგამაძე ირჯებიან, ხარკოვის “მეტალისტთან” სტუმრად 0:2 დამარცხდა.
ორივე ქართველი ნახევარმცველი “ილიჩივეცის” სასტარტო შემადგენლობაში იყო და შეუცვლელად ითამაშა. მარიუპოლელთა კარში ორივე გოლი მარკო დევიჩმა გაიტანა, რომელმაც თავი 52-ე და მე-80 წუთებზე გამოიჩინა. 3 ტურის შემდეგ, “ილიჩივეცს” 3 ქულა აქვს და 16-გუნდიან პრემიერლიგაში მე-8 ადგილზეა.
ესტონეთის მეისტრილიგის მე-20 ტურში, ტალინის “ფლორამ” საკუთარ მოედანზე “ტამეკას” ვერ მოუგო – 2:2. ტალინელთა რიგებში ირაკლი ლოგუა მოედანზე 54-ე წუთზე გამოჩნდა, ხოლო გურამ მიქაძემ ორივე ტაიმი სათადარიგოთა სკამზე გაატარა. “ფლორას” 41 ქულა აქვს და 10 გუნდში მე-2 ადგილზეა.
ლატვიის ვირსლიგის მე-14 ტურში რიგის “დაუგავამ” შინ “იურმალას” 1:0 მოუგო. გიორგი დიაკვნიშვილი გამარჯვებულთა 18-კაციან განაცხადში იყო, მაგრამ თამაში არ მოუწია. “დაუგავას” 27 ქულა აქვს და 10 გუნდში მესამეა.
ბერლინის “ჰერტამ” ამხანაგურ მატჩში ბელგრადის “რადთან” 1:1 ითამაშა. ლევან კობიაშვილმა მოედანზე მეორე ტაიმი გაატარა.
ისე მეტალისტი ძაან ძლიერი გუნდია, ლიაგაზე გავიდა წელს კიევის დინამო დატოვა გაოცებული..
ეს სურათი ნახეთ ყველა დინამოს გულშემატკივარმა
0?'>https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600171_604574852906904_1319077045_n.jpg':'>https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600171_604574852906904_1319077045_n.jpg'))
ვუყურე თამაშს და გასული სეზონიდან გამომდინარე მაგარი მომატებული აქ ორივეს ჯერ ხო მაგრა უწყობდნენ ერტმანეთს მერე მაგარი ატეხნარეს მეტალისტი და მესამე ეგენი დარბოდნენ მარტო + თაგვის გატანა შეეეძლო კონტრ შეტევაზე 1 - 1 ზეგადიოდა და მსაჯმა გააჩერა ვიგაც აილეწა უკან :}