ჩობანია ჩვენი ნაკრები და მეტი არაფერი ეროვნულიც და კლუბებიც ესეა..ესე იქნება 10 წელი კიდე
torpedomaityna (6)
ერთი დინამოს იმედი მქონდა თავიდანაც და ეხლაც,მარტო ესენი თუ აკეთებენხოლმე რაღაცა ცოტას სხვებთან შედარებით საკვალიფიკაციოებზე.დინამო უფრო იბრძვისხოლმე მაინც თბილისის დინამოა რა ამით ყველაფერი ნათქვამია. მარა მაინც მეშინია მეორეს რო გაცდებიან ვინ შეხვდებათ ოდნავ ძლიერი რო შეხვდეთ შეიძლება გავარდნენ ხო ვიცი ამათგან ყველაფერი მოსალოდნელია.ასე რო ვინც დარჩა კიდე ქართული კლუბი ყველას ვუსურვებ წარმატებას მარა დინამოს განსაკუთრებით.
ეგ დინამოც ძმა ვერ განვიტარდება დარჩება ერთ დონეზე რადგან სხვა გუნდი აღარარის საქართველოში და მასე ვერც დინამო მიაღწევს რამეს
Dinamo T.B (425)
ზესტაფონი არის ძმა....
აქ მომავლის გუნდის ქომაგებო თუ ასტები ხართ ქუთაისში დარცენილი მიულოცეთ გუშინ გამარჯვება ფხაკაძეს? სტადიონზე ვიყავი და ტირილი მომინდა მოვუნდი ბალეშიკების და მილიციის ზავებას გამომაჭენეს აქ სურათში კაარგი მოჩხუბარივიტ მე არ მჯერა ხალხო ვისოლის ყუილების და თქვენ ვისაც გჯერათ ღმერთმა ხელი მოგიმართოთ, ფეხბურთელებს იმის აზრით ავარჯიშენებნ მალე თბილიში გადავა გუნდიო, მიგინეიშვილი დინამოში მიდის ლორია პსვეშიო, და ქვილითაია კაპოტნათ აირჩიეს რომელსაც საერთოდ არუტააშებია მგონი წინა სეზონში აი სახე დღევანდელი ტოროპედოსა და ვისოლისი
14:41 | 05.07.2013
ყველაფერში ვეთანხმები ამ კაცს..
ტორპედო” წყვილის აუტსაიდერად ითვლებოდა გუნდში ბოლო დროს მომხდარი მოვლენების გამო. სლოვაკებმა დაგვიმტკიცეს, რომ კაცი ბავშვს ფეხბურთს ყოველთვის მოუგებს, რაკი დღევანდელ ფეხბურთში იმარჯვებს ის, ვინც მეტ ორთაბრძოლას იგებს.
მეორე ტაიმში “ჟილინამ” ულაპარაკოდ დაგვჯაბნა. ჯერ თავით გაგვიტანა მაიტანმა, მერე პეჩოვსკის დარტყმულს დაამატა პიხმა, ბოლოს კი უძლიერესი დარტყმით გაგვიტანა იმავ მაიტანმა, ვისაც “ბანსკა ბისტრიცას” რიგებში კარგად უნდა ახსოვდეს ორი წლის წინანდელი ზესტაფონური კოშმარი, როცა იმერულმა კლუბმა სახლში 3:0 მოუგო სლოვაკ მეტოქეს.
ერთადერთი ნათელი წერტილი “ტორპედოს” რიგებში ვაჟა ტაბატაძე გახლდათ. თუ ამ მარჯვენა მცველმა ასე განაგრძო, საქართველოს ნაკრებში მალე უნდა მოიხსნას ამ ამპლუის ფეხბურთელის პრობლემა.
ესპანელმა ჯერარდ სარაგოსამ აშკარად ჩააგდო დებიუტი. დღეს “ტორპედო” ფაბიო კაპელოსაც რომ გაეწვრთნა, ასაკით უფროს სლოვაკებს მაინც ვერ მოუგებდა,მაგრამ ალბათ მხოლოდ ესპანელმა მწვრთნელმა თუ იცის, რატომ არ შეცვალა მან რევაზ ჩიტეიშვილი, რომელმაც მარცხენა მცველის პოზიციაზე უსუსტესად ითამაშა. სლოვაკებმა მათი მომენტების 90 პროცენტი სწორედ ჩიტეიშვილის ზონიდან შექმნეს..
ალბათ ყველა ქართული გუნდის ხელმძღვანელობამ უნდა შეიგნოს, რომ ევროთასების წინ გუნდის დაშლა დანაშაულის ტოლფასია, რადგან იქ გუნდი სასეირნოდ კი არა, ქვეყნის ღირსების დასაცავად მიდის.
“ტორპედოს” ქომაგმა ჯერ კიდევ 65-ე წუთისათვის უცენზურო სიტყვებით მოუწოდა “ვისოლს” გუნდის დატოვების შესახებ, მატჩის დასრულების შემდეგაც ისინი ხმაურიანად გამოხატავდნენ უკმაყოფილებას.
რა იყო “ჟილინა”? არაფრით გამორჩეული, საშუალოზე საშუალო დონის გუნდი, რომელსაც წინა სეზონის, გია გეგუჩაძის გაწვრთნილი “ტორპედო’ თუ არ მოუგებდა, ტოლ-სწორად ეთამაშებოდა მაინც.
ახლა კი მივიღეთ შედეგი, რომელიც შავ ლაქად დააჩნდება დღევანდელი მატჩის თითოეული მონაწილის საფეხბურთო მენტალიტეტს. აარადა, ეს ბიჭები ხომ ერთი წლის წინ ბრწყინავდნენ თანატოლთა ევროპის ჩემპიონატზე.
ცხადია, ისინი არაფერ შუაში არიან. მათი დიდ ფეხბურთში ადაპტაცია უნდა მოხდეს თანდათანობით, გამოცდილი ფეხბურთელების გვერდით და არა ასე, ხელის ერთი მოსმით, ნაჩქარევად. “ტორპედოს” ხელმძღვანელების შეცდომამ ეს ბიჭები უცბად შეაგდო ხორცსაკეპ მანქანაში.