ონლაიშიკს რომ მეძახი ერთი პრობლემა გქონდა რო მეცი ყელში ონლაიშიკი აბა რა ხარ
ნომერი გამოგერთმია თუ მაგის თავი გაქ გაქეცი პასუხი მე შენ ონლაიშიკი ხარ თან მაგარი ზედ გეტყობა
ონლაინშიკის ახსნას რომ ისწავლი პატარავ მერე მომწერე რა
მგასაც ვნახავთ ვისააქ მოსახდელი ბოდიში გამოჩნდა ქუთაიში ვნახოთ ერთი როგორ იფარფაშებთ ამ საქციელის შემდეგ თქვენ გააკეთეტ აი ვნახავთ ჯიგარო
ვიფარფაშებთ?
კაი შენი ხათრით აღარ ვიფარფაშებთ
რეალურად ესე დგას სიტუაცია შერიგდით და სპორტული პრინციპით შეეჯიბრეთ ერთმანეთს სხვათაშორის არ ვაწარბებ ზევით მოცემულ ვარიანტში
რადიაციული დღეებია, მზის აფეთქებების ტალღამ დედამიწამდე მოაღწია, და მაგის ბრალია..
აქ მთავარი პრობლემა იცით რაშია? ვერც კი გაათვიცნობიერეს იმ ხალხმა ვინც სტადიონზე შემოიჭრა რა გააკეთა... გასაგებია რომ რაღაც წყენა არსებობდა, მაგრამ რაც გააკეთეთ ქუთაისელებმა ( არა ყველამ, ვინც იქ შეიჭრა მხოლოდ მათ ეხება) მთელს ქუთაისს მიაყენეთ შეურაწყოფა
საქართველოს ჩემპიონატში რა ხდება ბევრმა არ იცის, მაგრამ ნახეს როგორ შეიჭრნენ ქუთაისელები სტადიონზე და როგორ მხეცურად მოიქცნენ.. აქ თქვენს ღირსებას,მეობას და ქუთაისის იმიჯი შელახეთ... მე ძალიან მიყვარს ქუთაისიც და თბილისიც.. ზოგადად ქართველი ვარ და ყველა კუთხე თანაბრად მიყვარს.. მაგრამ მტყუან მართალს თუ ჩვენ არ გამოვარკვევთ და შეცდომებზე არ ვისწავლით იგივეს გავიმეორებთ მუდამ... ახლა დინამოს ფანკლუბი რომ გამოვარდეს და დაარბიოს ტორპედო თბილისსში, რაღა გვრჩება? დაიწყება ფართომაშტაბიანი ომო თბილისსა და ქუთაისს შორის? ასე მოქცევა არ ეკადრება ისეტი ტრადიციების ქალაქს როგორიც ქუთაისია.. იმედს გამოვთქვამ მოვა გონს ორივე ფანკლუბი და გამოვლენ ამ ბავშვური აზარტიდან რაშიც არიან შესულები და შერიგდებიან
იმათ საყურადღებოთ,ვინც კიდევ დინამოს გამტყუნებას და ქუთაისელი ფანების რამენაირ გამართლებას ცდილობს,ეს უკვე სასაცილო ხდება და აშკარა პროვინციალიზმის სუნი ასდის ხალხო...ცნობისათვის მე არა ვარ დინამოს ფანი,უბრალოდ თეთრზე შავის ძახილმა მიგვიყვანა აქამდე,რომელი გუნდის გულშემატკივარიც არ უნდა იყო,ქართული ფეხბურთის გულშემატკივარიც ხომ ხარ შე კაი ადამიანო!....
რაშია საქმე იცი? იქ რაც მოხდა ნებისმიერ შემთხვევაში მოხდებოდა. ეს იყო პასუხი 2013 წლის დინამო ტორპედოს თბილისურ მატჩზე. დინამოს ფანებმა უმოწყალოდ სცემეს ტორპედოს გულშემატკივრები. 11 წლის ბავშვი იყო გონების დაკარგვამდე ნაცემი. თუ რადგანაც დინამოა ყველაფერი მოსულა? ასე რომ ნუ გამოგყავთ გლადიატორები უცედველ კრავებად. მათ მიიღეს პასუხი თავიანთ საქციელზე!!!!
როდემდე უნდა გაგრძელდეს გეოგრაფიული ტერმინების უარყოფით კონტექსტში ხმარება? უდონობაა ეს..
ვერ ხვდებიან და ფეხბურთიც, ტორპედოც და ქუთაისიც ფეხებზე კიდიათ
თუ ხვდებიან სტადიონზე შევარდნილი ის ვითომ ქომაგები, რომ თავისი საქციელით ქუთაისელ ფეხბურთელებს ერთი კარგი პრემია ამოაცალეს ჯიბიდან?
ან იმას თუ ხვდებიან რომ ნეიტრალურ სტადიონზე უმაყურებლოდ 5 საშინაო მატჩის გამართვა რისკია იმისა რომ ტორპედო გავარდეს?
თუ ხვდებიან რომ ამ საქციელით ცუდის მეტს ვერაფერს მიაღწიეს?
თუ ხვდებიან კარგია!!!
მერებაშვილის ფულად დაჯარიმებას მოვითხოვთ. რა იდიოტი ბიჭია სადაც ქუთაისის და მთელი საქართველოს ელიტა იყო იქით გააკეთა ის იდიოტობა აპა ჯუნგლებისკენ რო გაეკეთებინა დაერხეოდა. მერე სტადიონზე რო ხალხი გამოვიდა გასახდელში უცებ გავარდა პირველი
stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=-p43Iew79BE')>0?'https://www.youtube.com/watch?v=-p43Iew79BE':'https://www.youtube.com/watch?v=-p43Iew79BE'))
აჰა მივა ეხლა ეს გულშემატკივარი მეორედ მოედანზე?
მემგონი ისედაც პირველად იყო!!
ისე, ინფორმაციისათვის!!!!!!!
ყველგან და ყოველთვის დინამოს ფანები რატომ ილახებიან????? შარშან მის წინ და ა.შ. ზესტაფონში, გორში თუ სხვაგან. იქნებ დაფიქრებულიყო ფიფია და შემდეგ ელაპარაკა ასეთ მაღალ ნოტებზე.
ისე ეს უცხოური ფან-კლუბობბა, როგორც ყოველივე უცხოური ჩვენში უარყოფითი ფორმაბით შემოვიდა და განვითარდა (თუნდაც ამ ზაფხულში გაჩნდებიან ესპანეთის, ჩილესა და განა ფანები და ერთმანეთს დაცხებენ, ისე რომ რუკაზეც კი ვერ მიაგნებენ ამ წვეყნებს). ამიტომაც, გამოსავალია სანახავი, ან ავკრძალოთ ეს ფანკლუბები (ასეთი სახით) ან დავსაჯოთ ნებისმიერ (ავუკრძალოთ სტადიონზე მისვლა) რომლებიც შემჩნეული იქნებიან არა მხოლოდ აგრესიულ ქმედებაში, არამედ მოწოდებაშიც კი.
სად გახსოვს გალახული დინამოს ფანები?
დინამოს ფანები სა მახსოვს გალახული?
რომელი თამაშIაქვთ ქუთაისში ბოლომდე ნაყურები?