22-ე ტური. 16 მარტი: ჩიხურა – ტორპედო, დინამო – მეტალურგი, სიონი – ზესტაფონი, მერანი – დილა, ვიტ ჯორჯია – სპარტაკი, ზუგდიდი – გურია
13 – დიმიტრი ტატანაშვილი (“ზესტაფონი”)
12 - ჩისკო მუნიოსი (“დინამო”)
9 – დორინ გოგა, ირაკლი მოდებაძე (2, “დინამო”)
7 - ვილი ისიანი (“გურია”), ნიკა საბანაძე (“ზესტაფონი”), გიორგი მერებაშვილი (“დინამო”)
6 – თორნიკე კაპანაძე (“ზესტაფონი”)
5 – გრიგოლ დოლიძე (“ზესტაფონი”), ჯაბა ჯიღაური, გიორგი გაბედავა, ბესიკ დეკანოიძე (“ჩიხურა”), ელგუჯა ლობჯანიძე, გიორგი კორიფაძე (“ვიტ ჯორჯია”), ჯაბა დვალი (“დინამო” / “ყარაბახი” აზერბაიჯანი)
შენიშვნა: საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის დებულების თანახმად, უმაღლეს, პირველ და დუბლების ჩემპიონატებში თანაბარი ქულების დაგროვების შემთხვევაში, ადგილები შემდეგი პრიორიტეტული პრინციპით გაირკვევა:
- ჩემპიონატის განმავლობაში, გუნდის მიერ მიღებული წითელ-ყვითელი ბარათების რაოდენობა (წითელი 3 ქულა, ყვითელი – 1 ქულა. თანაბარი ქულების დაგროვების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება ნაკლებ წითელ ბარათს);
- თუ გუნდებს ეს მაჩვენებელიც თანაბარი აღმოაჩნდებათ, ადგილების გამოსავლენად მოეწყობა კენჭისყრა;
გადაცემას ვინც უყურა გაიგეთ რამე ძოძუაშვილმა რაც ილაპარაკა? ან საერთოდ რა სისულელეებს ლაპარაკობდნენ რაიყო ეს
როცა რაიმეს განხილვას ვაპირებთ და კლუბის დასჯა არ დასჯის საკითხს განვიხილავთ გინდ ასეტი წერილებით და გინდაც გარკვეული გადაცემებიტ ცოტა წინ უნდა გავიხედოთ და ყველეაფერი ლოგიკურად განვიხილოთ როცა იმედზე მიმდინარე გადაცემაში დინამოს პრეზიდენტი ბატონი რომან ფიფია ჩაერთო და საკმაოდ დამაჯერებელი კომენტარი გააკეთა მე რა რომ 800 ლარით(სასაცილო თანხით რომელსაც ბატონი რომანი ალბათ მათხოვრებს ურიგებს და საკითხავია ისისც ურიგებს თუ არა) დაგავაჯარიმეს სკამების დამტვრევისატვის და მე ჩემი გულსემატკივრების საქციკელს არ ვამტყუნებ ეს ბიჭები თავს იცავდნენ და აბა სვაგვარად რორგორ უნდა მოქცეულიყო ნეტა ვინმემ ტუ გასცა პასუხი და დარწმუნებული ვარ ვერც ვერავინ გასცემდა იმიტომ რომ დღეს არამარტო დინამო არამედ ფედერაცია და ზოგიერთი ჩვენი ჟურნალისტიც საკმაოდ პატივნაცემია მისგან და ვგონებ ასეთი ლუკმა ვინმემ დაკარგოს აი აქ არის ყველაფრის ტავი და არა სხვაგან ამნ გააბოროტა არა მარტო კლუბები არამედ ბევრი კლუვის გულშემატკივარიც იმიტომ რომ ეს ჩვენი სახელოვანი კლუბი ყიდულობს დღეეს ყველას და ყველაფერს საქარტველოში ბატონი რომანი კი ერთდაერთი ნათელი წერტილია ჩვენ მკვდარ ჩემპიონატში ის არ იკმარა რომ თიტქმის ყველა ქართული კლუბი თავის საშინაო მატჩებს ნეიტრალურ მოედანზე მართავს და ახლა ეს ტალღაც აგორდა განა ვინმეს თბილისში მომხდარზე რომელიც სხვათაშორის შუა მატჩის დროს მოხდა ვინმეს რომ რეაქცია გაეკეტებინა ან ჟურნალისტებს ან ფედერაციას ან თუ გინდა თვით დინამოს პრეზიდენტს ვგონებ ეს ფაქტი არ მომხდარიყო ამაში ატასი პროცენტით დარწმუნებული ვარ
ფეხებს ვერ მოგვჭამენ. ვერც გორში და ვერც თბილისში.
ბაზარი არარის მაგრამ უბრალოდ ინფოსთვის.
stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=bRleebElwio')>0?'https://www.youtube.com/watch?v=bRleebElwio':'https://www.youtube.com/watch?v=bRleebElwio'))
თბილისშიც ჩვენ გზდიოთ თუ გამოხვალთ კაცურად
ქუთაისლები ჩამოდიან თბილისშიო. თბილისლები არ ჩამოდიან ქუთაისში?
ჯიგარო 20ში გორში აპირებენ ჩამოსვლას, ზუსტად ვიცი. ვინც მიდიხართ იტოგში იცოდეთ. ქუთაისელი ვარ მაგრამ არ ვარ ქუთაისში თორე დიდი სიამოვნებით შემოგიერთდებოდით. თუ შევძელი აუცილებლად ჩამოვალ.
სხვებმა რომ იცოდნენ არავის ცემას არ ვაპირებ მე პირადად მაგრამ არც არავის ვაცემინებ საგულშემატკივროდ ჩასულ ბიჭებს!
ვისაც საღი აზრიგაქვთ კიდე თბილისში ხართ გორში თუ ხაშურში მოდით გორში და უთხრათ ამ იდიოტ ბავშვებს რომ ესე მოქცევა არ შეიძლება!
გლადიატორებო ჩვენ რეპედიცია გავიარეთ თქვენთან. მასე ვაპირებთ რუსეთში შესვლას.
torpedos fanebs tbilisshi chasvla ar gindat ?
თბილისშიც ჩამოვალ და ვერავინ ფეხებს ვერ მომჭამთ. რას მეჩემები ვითონ რაიმე შეგეძლოთ. აქ სპეცრაზმის უკან იმალებით იქ რამე ჩორნიხოდები გექნება და იქ დამემალები.
შიშით ძრწიან
რაქნა ავტობუსი დაეწია თუიცი ონლაინშიკ "გლადიატორებს"