ოთხშაბათს ეროვნული საფეხბურთო ჩემპიონატის მე-19 ტურის მატჩები გაიმართა. მთავარი მოულოდნელობა დიდუბეში, “დინამო არენაზე” მოხდა, ჩემპიონობის მთავარმა კანდიდატმა, თბილისის “დინამომ” ბოლნისის “სიონთან” 1:2 წააგო. “ზესტაფონმა” ბოლო ოთხ დღეში ზედიზედ მეორედ მოიგო 3:0 და მესამე ადგილზე დამკვიდრდა. ამჯერად მარგველთა მსხვერპლი “ზუგდიდი” გახდა. სამივე გოლი ექსტორპედოელმა, 22 წლის ნიკა საბანაძემ გაიტანა. ვაკეში, “მიხეილ მესხზე,” “ჩიხურამ” მხოლოდ მსაჯის მე-4 წამატებულ წუთზე შეძლო “სპარტაკის” დამარცხება, თუმცა თავიდან 0:2 აგებდა. “გურიამ” გორში “დილას” სძლია და “სიონთან” მე-4-5 ადგილებს იყოფს. “მეტალურგმა” “სამუშაო” გამარჯვება ჩაიწერა “ვიტ ჯორჯიასთან,” “ტორპედო” და “მერანი” კი ერთმანეთს მშიდობიანად დაშორდნენ.
სპარტაკი (ცხინვალი) – ჩიხურა (საჩხერე) 2:3 (2:2)
გოლები: 1:0 თორნიკე თუხარელი (7), 2:0 ლაშა პარუნაშვილი (12), 2:1 ბესიკ დეკანოიძე (25), 2:2 გიორგი გაბედავა (35), 2:3 გიორგი დათუნაიშვილი (90+4)
დილა (გორი) – გურია (ლანჩხუთი) 1:3 (0:0)
გოლი: 0:1 პავლე ხორგუაშვილი (პენ, 53), 0:2 გიგა კვერენჩხილაძე (83), 1:2 დავით რაჟამაშვილი (89), 1:3 ზურაბ ძამსაშვილი (პენ, 90+3)
მეტალურგი (რუსთავი) – ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 2:0 (0:0)
გოლები: 1:0 კახაბერ კაკაშვილი (49), 2:0 ვარლამ კილასონია (58)
ტორპედო (ქუთაისი) – მერანი (მარტვილი) 1:1 (0:0)
გოლები: 1:0 პაპუნა ფონიავა (63), 1:1 მამუკა ღონღაძე (68)
გოლები: 1:0 ჩისკო (72), 1:1 გიორგი კახელიშვილი (75), 1:2 ჯაბა უგულავა (85)
ზესტაფონი – ზუგდიდი 3:0 (3:0)
გოლები: 1:0, 2:0, 3:0 ნიკა საბანაძე (7, 9, 45)