13:49 | 19.07.2014 | ნანახია NaN - ჯერ
ქართველი 18-წლამდელები ფინეთში ადგილობრივ ნაკრებთან დამარცხდნენ
საქართველოს 18-წლამდე კალათბურთელთა ნაკრების მარცხი ჰელსინკში. არჩილ ჟღენტის, გიორგი ნიკოლაძის და დიმიტრი ჟაკობოვის გაწვრთნილმა გუნდმა ფინელ თანატოლებთან ვერაფერი გააწყო და დიდი სხვაობით – 40:99 დამარცხდა.
ქართელებმა შედარებით კარგად ჩაატარეს მეორე მეოთხედი, რომელიც 12:14 დათმეს, დანარჩენ პერიოდებში კი არაფერი გამოუვიდათ და უიმედო მარცხი იწვნიეს.
ქართველები ფინეთში კიდევ ერთ საკონტროლო მატჩს გამართავენ და 20 ივლისს ბულგარეთში გაემგზავრებიან. 21-ში საქართველოს ნაკრები ბულგარელებს გაეჯიბრება და 24 ივლისიდან ევროპის ჩემპიონატის “ბ“ დივიზიონში ჩაებმება. არჩილ ჟღენტის გუნდი D ჯგუფშია ავსტრიასთან, ესტონეთთან, ისლანდიასთან, გერმანიასა და ისრაელთან.
ამხანაგური მატჩი. ჰელსინკი. 18 ივლისი
ფინეთი – საქართველო 99:40 (38:13, 14:12, 23:10, 24:5)
16:46 | 23.03.2019
სხვათაშორის, კაცთა პროგრამაში პირველ ხუთ ადგილზე აზიელები გავიდნენ. ნათან ჩენი და ვინსენ ჟუც წვრილთვალება ამერიკელები არიან, ოღონდ აშშ-ში დაიბადნენ.
ნათან ჩენის საერთო ქულები (323.42) მსოფლიო რეკორდია. მსოფლიო რეკორდი დაამყარა მან ძირითად პროგრამაშიც. ორივე მიღწევა იუძურუ ჰანიუს მოუხსნა.