ევროპის გუნდურ ჩემპიონატზე ჭადრაკში 4 ტური მიილია, ქართული დელეგაცია კი ერთადერთია, რომელსაც როგორც ქალთა, ასევე ვაჟთა ტურნირში მარცხი არ განუცდია. შესაბამისად, საქართველოს ორივე გუნდი მედლებისთვის ბრძოლას აგრძელებს.
პოლონეთის დედაქალაქ ვარშავაში მიმდინარე ტურნირის მე-4 ტური უფრო წარმატებული მე-3 ნომრად განთესილი ქალთა ნაკრებისთვის გამოდგა, რომელმაც სერბეთი (მე-12) 3.5:0.5 გაანადგურა.
საკუთარი პარტიები მერი არაბიძემ (2374), ბელა ხოტენაშვილმა (2524) და ლელა ჯავახიშვილმა (2423) მოიგეს, პირველ დაფაზე კი ნანა ძაგნიძემ (2556) ყაიმი დააფიქსირა.
შედეგად, ქართველმა ქალებმა 7.0 ქულა მოაგროვეს და მე-3 ადგილზე გადაინაცვლეს, ლიდერობა კი ხელთ პოლონეთის და უკრაინის ნაკრებებს უპყრიათ, რომელთა აქტივშიც 8.0-8.0 ქულაა.
დიდი ბრძოლაა გამართული ვაჟთა ტურნირშიც, რომელსაც ქულათა მაქსიმუმით საფრანგეთის ნაკრები ლიდერობს, შემდეგ კი 6.0-6.0 ქულით ერთბაშად 8 გუნდი, მათ შორის საქართველოც მოდის.
საქართველოს ვაჟთა ნაკრებს მხოლოდ მე-14 განთესვა გააჩნდა, თუმცა, ჯერჯერობით, ტოლს არავის უდებს. ამჯერად, ქართველები საბერძნეთის გუნდს (მე-15) დაუპირსპირდნენ და ყაიმს გამორჩნენ.
გამარჯვება იზეიმა ქართველთა ლიდერმა ბაადურ ჯობავამ (2695), მარცხი შეემთხვა მერაბ გაგუნაშვილს (2556), ხოლო მიხეილ მჭედლიშვილმა (2631) და ლევან ფანცულაიამ (2595) ყაიმები დააფიქსირეს.
მესამეზე ვართ ორივე ნაკრები, მომავალ ტურში იქნება კაცებისთვის ნამდვილი გამოცდა.
რატომ ხდება ხოლმე ესე,არ უნდა წაეგო.. ალბათ გადაიღალა.ცოდოა,ეხლა ყველაზე მეტად ის ნერვიულობს..
მომავალ ტურში გრანდი გველს იმის შანსი რომ რუმინეთმა მოიგო ეგ კარგი ვარიანტი იქნება მაგრამ ჩემი აზრით ან საფრანგეთი ან აზერბაიჯანს შეგვახვედრებენ.