რატომ გგონია რომ ეგრე ვფიქრობ რომ რუსეთია ჩვენი მხსნელი?) მე მაგრად არ მევასება ევროპა ღირებულებების გამო )მაგრამ ჩვენ ყველაფრისგან ცუდს ვიღებთ )) ასეა რა ეს)))მაგრამ მე ეჭვი არ მეპარება იმისკენ რომ ბოლოს ჩვენი გზა მაინც რუსეთია)) და აი ამას ნახავ და მერე იტყვი რენე ამას ამბობდაოოოო
მეკიდე ეჭვი არ მეპარება რო ჩვენი კი არა არავის ბოლო გზა არ იქნება რუსეთი
მაგ ქვეყანას 10-15 წელიწადში მაგრად დაEნძრევა
)) ვნახოთ, რომლის პროგნოზი გამართლდება )))
ისე ვოცნებობ, რომ ინგუშებმა მოიპოვონ დამოუკიდებლობა )))
ReNნee
)) აგერ ხორვატია ხო შევიდა ევროკავშირში... ზუსტად იგივე ერად დარჩა (ნუ გლობალიზაცია ყველა ერს ცვლის რაღაც მხრივ, ეს გარდაუვალია) როგორც აქამდე იყო ))))
შენც რუსეთი გგონია 'მხსნელად?' ))) ცუდია... ევროპისკენ და დასავლეთისკენ უნდა წავიდეთ, როგორც სახელმწიფო! და დალშე ჩვენს ერზეა უკვე დამოკიდებული იმათ მინუსებს და პლიუსებს გადმოვიღებთ თუ არა
და ე.წ ერთმორწმუნე რუსეთთან რო 'მივიდეთ' (ყველაფრის მიუხედავად რაც გაუკეთებია ჩვენთვის) რას მივიღებთ? ))) დამოუკიდებლობის დაკარგვას უეჭველი! და რუსეთის ნაწილი რო ვიყოთ, მაგრამ კარგად ვცხოვრობდეთ, მაგას მირჩევნია დამოუკიდებლები ვიყოთ და გაჭირვებაში ვიყოთ და ვეცადოთ პროგრესირებას
ჩვენ რაც ვართ როგორი ხალხიც ვართ ამ ეტაპზე ისეთი მთავრობა გვყავს,ეგ სულ ეგრე იყო და ეგრე იქნება) ჩვენი ბრალი არაა სააკაშვილი რომ მოვიდა პრეზიდენტად ჩVენი ანუ ხალხის? ყველაფერს ჩვენ ვმართავთ და თუ სააკაშვილი ან ვინმე რამეს აკეთებდა და აკეთებს ის ვიცით და ჩვენ ამაზე ჩუმად ვართ და ვიყავით ესეიგი ეს დავიმსახურეთ რადგან არ ვმოქმედებთ )
მითხარი აბა რაში არ მეთანხმები?) ვინც დამამინუსა)
ჩვენი თავის "უფალნი" ჩვენ თვითონვე უნდა ვიყოთ ხალხი. ხელისუფალნი მიდიან და მოდიან, ხოლო ქვეყნის ბედს და მომავალს ხალხი წყვეტს და სხვა არავინ
ხო იასნად, თავისუფალი თუ ხარ, ესეიგი შენი თავის უფალი(ანუ ბატონი) შენთვითონვე ხარ
თქვენ იცით მონღოლმა დამპრყობელმა როცა ნახა უფლის ხატი? იკითხა რომ ეს კაცი ვინააო,უთხრეს რომ ეს ჩვენი უფალიაო,მონღოლმა ეს კაცი მესიზმრა და მითხრა რომ თქვენ დამელაშქრეთო )
შენ ვერ ჩაწვდი იმას მე რა გკითხე )ჩვენ მასე რომ გავაგრძელოთ მივექანებით ევროპისკენ სადაც ადამიანები არიან რობორებივით,მეზობელი მეზობელს არ იცნობს,ოფიციალური ურთიერთობა აქვთ თავიანთ ახლობელბთან და ასე შემდეგ,შეიძლება ვიღაცისთვის ეს ნორმალურია მაგრამ ჩემთვის ნაღდად არ არი ძმაო და ამ ყველაფერს არაა ადამიანობა ცოტა ისეთი ნათქვამია,უფრო სწორი იქნება თუ ვიტყვით ასე უფრო ცივი ურთიერთობისკენ მივყავართ)))90იანები იმიტომ ვახსენე თუნდაც გაჭირვება იყო,მაგრამ ხალხი ერთად იყო მეზობელი მეზობელს იცნობდა და ახლობლობდა,დღეს ეგ ყველაფერი რაღაც პონტში გაუფასურდა როგორც აქააა ისე)))გეთანხმები იმაში რომ თუ მშვიდობა იყო სულ წინ წავალტ წავალთ მაგრამ ჩვენ ისეთი ერი ვართ წინ წასვლაში უკან რაღაც დაგვავწიყდება ისეთი რამ რაც ჩვენთვის მნიშვნელოვანია)