3:35 | 22.04.2013 | ნანახია NaN - ჯერ
„სანჩეს პისხუანზე“ გმირი ფალკაოა
ესპანეთის პრიმერა დივიზიონის 32–ე ტურის ერთ–ერთი ყველაზე გამორჩეული მატჩი „რამონ სანჩეს პისხუანზე“ ჩატარდა, სადაც „სევილიამ“ მადრიდის „ატლეტიკოს“ უმასპინძლა. დიეგო სიმეონეს გუნდმა მინიმალური ანგარიშით იმარჯვა და შინ 3 ქულით დაბრუნდა.
უგოლო პირველი ტაიმის შემდეგ, ცხადი იყო, რომ მოიგებდა, ვინც ერთ გოლს გაიტანდა. გადამწყვეტი ბურთი 76–ე წუთზე გავიდა – რადამელ ფალკაომ რაულ გარსიას დარტყმულს მიმართულება შეუცვალა და „ატლეტიკოს“ გამარჯვება მოუტანა.
ძალზე დაძაბული და წითელ–ყვითელი ბარათებით დახუნძლული გამოდგა „ხეტაფესა“ და „ესპანიოლის“ დაპირისპირება. 52–ე წუთისთვის, მასპინძლები 10–კაციანი შემადგენლობით დარჩნენ, რამდენიმე წუთში კი, მსაჯმა ბორხას გზას ფერნანდესიც გაუყენა და მასპინძლებს მატჩის 9 ფეხბურთელით დასრულება მოუწიათ. თავის მხრივ, „ესპანიოლმა“ იყოჩაღა და თითო ტაიმში თითოჯერ აიღო „ხეტაფეს“ კარი – 0:2.
„რიასორზე“, გოლები და, შესაბამისად, ქულები გაცვალეს „დეპორტივომ“ და „ბილბაომ“. მატჩის მთავარი მოვლენები პირველი ტაიმის უკანასკნელ წუთებში განვითარდა. 38–ე წუთზე, ლა კორუნიელები ბრუნუ გამამ დააწინაურა, მაგრამ მისმა გუნდმა პირველ ტაიმში უპირატესობა ვერ შეინარჩუნა და შესვენებამდე მცირე დროით ადრე, გოლი გაუშვა – ფერნანდო ლიორენტემ თავური დარტყმით წონასწორობა აღადგინა და ბასკებს ქულა გადაურჩინა.
ლა კორუნია. „რიასორი“. 8500
ხეტაფე – ესპანიოლი 0:2 (0:1)
ხეტაფე: კოდინა, მანე, ლოპო, ფერნანდესი, ვალერა, ლეონი, კასტრო (სარაბია 69), ბარადა, ბორხა, ტორესი (ლაფიტა 55), ალკასერი (ვასკესი 54).
მწვრთნელი: ლუის გარსია პლასა
ესპანიოლი: ალვარესი (კასილია 69), მორენო, კაპდევილია, კოლოტო, ფორლინი, ლოპესი, სანჩესი, ვერდუ, ვაკასო (სიმაუ 77), სტუანი (ალფონსო 86), გარსია.
მწვრთნელი: ხავიერ აგირე
გოლები: 0:1 ვერდუ (37), 0;2 სტუანი (73)
გაფრთხილებები: ბორხა (19), ფერნანდესი (26), კასტრო (45), ტორესი (69) – სანჩესი (2), კოლოტო (6), სტუანი (39), გარსია (53), ფორლინი (63), ალვარესი (65)
გაძევებები: ბორხა (52), ფერნანდესი (72)