მადრიდის “ატლეტიკოს” ფორვარდი დავიდ ვილია მომდევნო სეზონიდან აშშ-ს კლუბ “ნიუ იორკ სიტიში” ითამაშებს. მადრიდელთა ოფიციალურ საიტზე 32 წლის ესპანელის ვიდეომიმართვა გამოქვეყნდა, სადაც თავდამსხმელი გულშემატკივრებს დაემშვიდობა.
“ატლეტიკოში” თამაში ჩემთვის დიდი გამოცდილება იყო. მადრიდში ფეხბურთელებს შორის ბრწყინვალე დამოკიდებულებაა და აქ თამაში კომფორტულია. გარდა ამისა, “ატლეტიკოს” შესანიშნავი ქომაგები ჰყავს. ეს კლუბი სიცოცხლის ბოლომდე მემახსოვრება”, - განაცხადა ვილიამ.
ცნობისათვის, ესპანეთის პრიმერა დივიზიონის გასულ სეზონში, ვილიამ 36 მატჩი ჩაატარა და 13 გოლი მიითვალა, რითაც თავის გუნდს ჩემპიონის ტიტულის მოპოვებაში დაეხმარა. გარდა ამისა, ვილია უეფას ჩემპიონთა ლიგის ვიცე-ჩემპიონიც გახდა.
F.C.I BAYERN MUNICH და აბა რას ელოდი?ბაიერნის ტაქტიკა ფრთხილი იყო,დაცვაში კარგად თამაშზე გააკეთეს აქცენტი,პორტოსთან თამაშში კი სულ სხვა იქნება,რადგან იქ რიბერი,შვაინა იქნება
ბაიერნმა 3 თამაშში 1 ბურთი გაიტანაა რა ცუდიი სტატისტიკააა
ბაიერნმა რაც ლევერკუზნთან აჩვენა იმ თამაშით შორს ვერ წავა,პორტუსთან დზაან გაუჩირდება,რა დროს დააკლდა რიბერი რობენი ალაბა,მაგარი ტეხავსსს,ბაიერნი წელსს ლიგის მომგებიი ვერაა.