მივულოცავ გოგონებს, მოუმატეს ძალიან ბოლო დროს ქართველებმა, განსაკუთრებით ნანამ და მონატრებულ მსოფლიო ჩემპიონობას ვითხოვ მისგან აუცილებლად...
mikamika (881)
არის საკითხები,რომლებიც მხოლოდ მოქმედმა მოჭადრაკეებმა უნდა მოაგვარონ!
11:33 | 20.09.2014
გილოცავთ ! ბრავო გოგოებო !
11:20 | 20.09.2014
"მისი შენიშვნები გაითვალისწინონ" უნდა დამეწერა ბოლოში.
11:18 | 20.09.2014
ხო, მაგრამ, ხელი თუ არ შეუწყვე და პრაქტიკა არ ექნათ საკმარისი, ვერაფერსაც ვერ დაამტკიცებენ ჭ კლასის ტურნირებში წელიწადში 1-2-ჯერ მონაწილეობით. გუნდს რომ შეუქმნი და მეტი საქმე და შემოსავალი გაუჩნდება, არსებულიც უკეთ ათამაშდება და ზურგს უკან კონკურენტებიც მოუმრავლდება, როცა სხვაც ნახავს, რომ ამ საქმიდან შემოსავლის მიღება შეიძლება. საქმე ასე კეთდება საერთოდ და ფედერაციაში როგორ იციან ეგ ვერ გავიგე. ჭადრაკის და კალათბურთის ფედერაციას ვამგვანებ ერთმანეთს ძალიან, სადაც თითქმის ყველაფერი ტრადიციებზე და სპორტსმენთა ინდივიდუალურ სიძლიერეზეა დაფუძნებული და თითქმის არანაირი ხელშეწყობა ფედერაციიდან. კრიტიკაზეც კი აცრილები არიან და გურიელი საქმეებს ურჩევს ჟურნალისტს. მარტო მაგის გამო უნდა გასვა გარეთ ეგ გამკითხავი რომ იყოს ვინმე რამის მაგ ფედერაციაში. ნებისმიერ საქმეში უკმაყოფილო ადმაინაი თუ შენი მტერი არ არის შენი ლამის საუკეთესო თანამოაზრეა, რადგანაც სარკის როლს ასრულებს. ამათთვის კიდევ მტერთან იგივდება და ყველაფერს აკეთებენ იმის გარდა, რომ მისი შენიშვნები გაითვალისწინებენ, მხოლოდ იქით შეტევა და თავის მართლება აქვთ არსენალში, სამწუხაროდ.
10:38 | 20.09.2014
გოგოებო გილოცავთ!
კიდევ მრავალჯერ გესახელოთ სამშობლო
mikamika (879)
კაცებმა ჯერ კიდევ უნდა დაამტკიცონ თავისი ადგილით ელიტაში ბადური ჯობავას გარდა ყველამ,თუნდაც ისე როგორც ნანა ძაგნიძე,ბელა ხოტენაშვილი,სალომე მელია,ლელა ჯავახიშვილი ამტკიცებენ რომ ისინი ქალთა საჭადრაკო ელიტას მიეკუთვნებიან!აი გოგონებს დღეს უკვე შეუძლიათ მოითხოვონ უფრო მეტი დაფასება და ყურადღება!
10:24 | 20.09.2014
ვულოცავ გოგონებს! ჩვენნაირი პატარა ქვეყნისთვის დიდი წარმატებაა, თან ასეთ გაჭირვებაში, როცა ჰაერივით გვჭირდება.
ocneba2 მართალია! თუ გვინდა რომ მაგალითად ძაგნიძე მსოფლიოს ჩემპიონი გახდეს, მას, ჯობავას და სხვა ძლიერ მოჭადრაკეებს ჭადრაკის გარდა სხვა არაფერზე ფიქრი არ უნდა უწევდეთ. ანუ შემოსავალი უნდა იყოს საკმარისი, რომ საყოფაცხოვრებო პრობლემების მოგვარების პრობლემები არ აწუხებდეთ. ეხლა ამ გამარჯვებაში ჩემი აზრით მინიმუმ 20-20 ათასი ლარი ეკუთვნით, თუ მეტი არა.
და კიდევ: ფედერაციას: მოიზიდეთ თანხები და შექმენით ვაჟების გუნდიც!
თუ რამდენიმე ასეული ათასის მოზიდვა არ შეგიძლიათ, წადით და სხვები მოიზიდავენ! მით უმეტეს, რომ ჩვენი ჭადრაკი მსოფლიოშია სახელგანთქმული და სახსრების ძებნის არეალი მხოლოდ საქართველოთი არ შემოიფარგლება.
09:58 | 20.09.2014
აბა ხელისუფლებავ,აბა აჭარა გაიკარით ჯიბეს ხელი გოგონების შრომას სათანადო დაფასებაც უნდა!