ბელას ყაიმით გუნდმა მატჩი მოიგო!7-დან 7 !
კი, ნუ მინიმუმ ფრე გვაქვს
მელიამაც მოიგო.
ძაგნიძემ უკვე მოიგო, მელიაც ახლოსაა მოგებასთან, და დანარჩენებიც ჯერჯერობით ფრე ჩანს. მაქსიმუმი შედეგით ვიგებთ
ძაგნიძეს და მელიას უპირატესობა გამოიკვეთა უკვე, ამასაც მოიგებენ მგონი.
ქალთა კი,კაცებს კი ხედავ!ფინანსები წყვეტს ყველაფერს-არის ფინანსები ითამაშებ ევროპის თასს,არაა და არც იფიქრო
ისე რა მაინტერესებს, დავიჯერო ასე ცოტა საჭადრაკო კლუბია ევროპაში?
ხოდა ეგ აწყობილი სისტემა ვინ უნდა მოითხოვოს?მოქმედმა მოჭადრაკემ.ესაა ზოგადიც და კონკრეტულიც.სისტემა გასამართია.გეთანხმები
ocneba2
მართალი გითხრა შენი კომენტარი ვერ გავიგე, რადგანაც მაინცდამაინც არც საჭადრაკო ნიუანსებში და მითუმეტეს არც მის კულუარებში არ ვარ ჩახედული. როგორც მივხვდი, შენ რაღაც ან ვიღაც კონკრეტული გაქვს მხედველობაში. მე უფრო ზოგადად ვსაუბრობ პრობლემების მოგვარებაზე და არა იმაზე კონკრეტული ვიღაც როგორ იქცევა. სისტემა რომ აეწყობა ყველას მოუწევს დამორჩილება, თუ არადა მაშინ დაუმორჩილებლები თამაშგარეში დარჩებიან და მათ სხვები შეცვლიან და ეს სხვები ძალიან ბევრი იქნება, მთელი არმია, თუნდაც ჩემი შვილების ჩათლით, რადგანაც აწყობილი სისტემის ნაწილად ყოფნა ბევრს სურს!
mikamika (883)
ჩვენი ხმა და კომენტარი ძლიერია თუ მოჭადრაკის არა ან კი?როდესაც ერთ ტურნირში ყველა ასაკის პრიზებია ცალკ-ცალკე,როცა ბოლო-ბოლო ნონას თასს ოპენს აკეთებ და არა ქალების ტურნირს საერთაშორისოს ვინ უნდა ამოიღოს ხმა?მოჭადრაკე უნდა იყოს საკუთარი მეს და სიტყვის დამცავი-სულ ესაა.ახლა გინდა იქით ჩათვალე და გინდა აქეთ ჩემი აზრი
საწყენად არ გეუბნები, უბრალოდ შენს ლოგიკას სხვა გამართლება არ აქვს.
გონივრული ეჭვი მაქვს, შენ ობიექტური და მოქმედი ფედერაციისთვის მთლად უცხო არ უნდა იყო.
მივულოცავ გოგონებს, მოუმატეს ძალიან ბოლო დროს ქართველებმა, განსაკუთრებით ნანამ და მონატრებულ მსოფლიო ჩემპიონობას ვითხოვ მისგან აუცილებლად...
mikamika (881)
არის საკითხები,რომლებიც მხოლოდ მოქმედმა მოჭადრაკეებმა უნდა მოაგვარონ!
გილოცავთ ! ბრავო გოგოებო !
"მისი შენიშვნები გაითვალისწინონ" უნდა დამეწერა ბოლოში.
ხო, მაგრამ, ხელი თუ არ შეუწყვე და პრაქტიკა არ ექნათ საკმარისი, ვერაფერსაც ვერ დაამტკიცებენ ჭ კლასის ტურნირებში წელიწადში 1-2-ჯერ მონაწილეობით. გუნდს რომ შეუქმნი და მეტი საქმე და შემოსავალი გაუჩნდება, არსებულიც უკეთ ათამაშდება და ზურგს უკან კონკურენტებიც მოუმრავლდება, როცა სხვაც ნახავს, რომ ამ საქმიდან შემოსავლის მიღება შეიძლება. საქმე ასე კეთდება საერთოდ და ფედერაციაში როგორ იციან ეგ ვერ გავიგე. ჭადრაკის და კალათბურთის ფედერაციას ვამგვანებ ერთმანეთს ძალიან, სადაც თითქმის ყველაფერი ტრადიციებზე და სპორტსმენთა ინდივიდუალურ სიძლიერეზეა დაფუძნებული და თითქმის არანაირი ხელშეწყობა ფედერაციიდან. კრიტიკაზეც კი აცრილები არიან და გურიელი საქმეებს ურჩევს ჟურნალისტს. მარტო მაგის გამო უნდა გასვა გარეთ ეგ გამკითხავი რომ იყოს ვინმე რამის მაგ ფედერაციაში. ნებისმიერ საქმეში უკმაყოფილო ადმაინაი თუ შენი მტერი არ არის შენი ლამის საუკეთესო თანამოაზრეა, რადგანაც სარკის როლს ასრულებს. ამათთვის კიდევ მტერთან იგივდება და ყველაფერს აკეთებენ იმის გარდა, რომ მისი შენიშვნები გაითვალისწინებენ, მხოლოდ იქით შეტევა და თავის მართლება აქვთ არსენალში, სამწუხაროდ.
გოგოებო გილოცავთ!
კიდევ მრავალჯერ გესახელოთ სამშობლო
mikamika (879)
კაცებმა ჯერ კიდევ უნდა დაამტკიცონ თავისი ადგილით ელიტაში ბადური ჯობავას გარდა ყველამ,თუნდაც ისე როგორც ნანა ძაგნიძე,ბელა ხოტენაშვილი,სალომე მელია,ლელა ჯავახიშვილი ამტკიცებენ რომ ისინი ქალთა საჭადრაკო ელიტას მიეკუთვნებიან!აი გოგონებს დღეს უკვე შეუძლიათ მოითხოვონ უფრო მეტი დაფასება და ყურადღება!
ვულოცავ გოგონებს! ჩვენნაირი პატარა ქვეყნისთვის დიდი წარმატებაა, თან ასეთ გაჭირვებაში, როცა ჰაერივით გვჭირდება.
ocneba2 მართალია! თუ გვინდა რომ მაგალითად ძაგნიძე მსოფლიოს ჩემპიონი გახდეს, მას, ჯობავას და სხვა ძლიერ მოჭადრაკეებს ჭადრაკის გარდა სხვა არაფერზე ფიქრი არ უნდა უწევდეთ. ანუ შემოსავალი უნდა იყოს საკმარისი, რომ საყოფაცხოვრებო პრობლემების მოგვარების პრობლემები არ აწუხებდეთ. ეხლა ამ გამარჯვებაში ჩემი აზრით მინიმუმ 20-20 ათასი ლარი ეკუთვნით, თუ მეტი არა.
და კიდევ: ფედერაციას: მოიზიდეთ თანხები და შექმენით ვაჟების გუნდიც!
თუ რამდენიმე ასეული ათასის მოზიდვა არ შეგიძლიათ, წადით და სხვები მოიზიდავენ! მით უმეტეს, რომ ჩვენი ჭადრაკი მსოფლიოშია სახელგანთქმული და სახსრების ძებნის არეალი მხოლოდ საქართველოთი არ შემოიფარგლება.
აბა ხელისუფლებავ,აბა აჭარა გაიკარით ჯიბეს ხელი გოგონების შრომას სათანადო დაფასებაც უნდა!
> არაა ჩემი მტერი
ყოჩაღ გოგოებო, სულით და გულით გილოცავთ.
გილოცავთ გოგონებო!