საქართველოს ძიუდოისტთა ახალგაზრდული ნაკრების მძიმეწონოსნები ლევან მატიაშვილი და გიორგი ზაქარიაძე ლუბლიანაში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატის მეოთხედფინალში ერთმანეთს დაეჭიდებიან.
მატიაშვილი შეჯიბრში პირდაპირ მეორე წრიდან ჩაერთო, სადაც ფრანგი ემრე სანალის მოსაგებად 21 წამი იკმარა. ზაქარიაძე კი მეოთხედფინალამდე ორი გამარჯვებით მივიდა: ჯერ უზბეკ ელიორ მაშარიპოვს მოუგო იპონით, შემდეგ კი ბოსნიაჰერცეგოვინელი ჰარუნ სადიკოვიჩი მსაჯს 4 გაფრთხილების გამო მოახსნევინა.
დღესვე საქმეში 100 კილოგრამ წონით კატეგორიაში მოჭიდავე ევროპის მოქმედი ჩემპიონი გურამ თუშიშვილიც ჩაერთო, მაგრამ ჩემპიონატს პირველივე შეხვედრით გამოეთიშა – გერმანელ ლეონ შტრუბერთან ჭიდაობისას მსაჯმა ჩათვალა, რომ ქართველმა ძიუდოისტმა წესი დაარღვია და წაგებულად გამოაცხადა.
თუშიშვილი ფეხში არ შესულა მაგრამ ფეხი გამოარტყა სჰიგნიდან ანუ ფეხებს შუა სჰეუყარა ფეხი და გამოარტყა წინ მუცელზე რო დააგდო და მაგ ილეთზე არის მოხსნა
თქვენ რასაც ამბობთ, ეგ უჩიმატას ჰგავს და არ არის აკრძალული. ლიპარტელიანი სულ მაგ ილეთით არ იგებს?
იქნებ უკეთესად ამიხსნათ, რას გულისხმობთ
15:04 | 26.10.2013 paata68 (913) აბსოლუტურადმ გეთანხმები ვინმე ყოფილი ძიუდოისტი ან მსაჯი არ ხართ აგვიხსენით რა მოხდა?
20-ჯერ მაინც ვუყურე და ვერაფერი დავინახე. ქართველი რომაა იმიტომ არვამბობ დედს ვფიცავარ. არავინაა კომპეტენტური რომ ახსნას თუშიშვილის მოხსნის ამბავი? იქნებ ფედერაციიდან გავიგოთ რამე. რა გარანტირებული ფინალისტი დავკარგეთ
((((((
იქ გასაგებია ძინავთ ფედერაციის წარმომადგენლებს. იქნებ თბილისში ვინმეს მივაწვდინოთ ხმა.
საღამოს 7-ზე დაიწყება
ვუყურე თუშიშვილის ჭიდაობას ვინმემ იქნებ ახსნას რატომ ჩაუთვალეს წაგება!
არ ჩანს რა მოხდა
როდისაა მეოთხედფინალი?