მოლდოვის საფეხბურთო ნაციონალ დივიზიის (უმაღლესი ლიგა) მე-11 ტურში, “ქართულ დერბიში”, კიშინიოვის “ზიმბრუმ” თავის მოედანზე ბელცის “ოლიმპიას” 4:1 სძლია. თორნიკე სტეფნიაშვილი, რომელსაც ბოლო პერიოდში თამაში არ უწევდა, მასპინძლებში შეუცვლელად გაისარჯა. მის მსგავსად, სტუმრებში ბექა ქართველიშვილმა მოედანზე 90 წუთი დაჰყო. “ზიმბრუს” 19 ქულა აქვს და 12-გუნდიან ჩემპიონატში მეხუთეა, ხოლო “ოლიმპია” 5 ქულით მეთერთმეტე.
სამხრეთ აფრიკის PშL-ის მე-5 ტურში, “მოროკა სვალოუვსი”, სადაც გიორგი ნერგაძე გამოდის, საკუთარ მოედანზე “მარიცბურგ იუნაიტედს” დაუზავდა – 1:1. ქართველმა ფეხბურთელმა მასპინძელთა რიგებში შეუცვლელად ითამაშა. “მოროკას” 11 ქულა აქვს და 16 გუნდში მე-3 პოზიციაზეა.
ბელარუსის პრემიერლიგაში დარჩენისთვის მებრძოლმა ბრესტის “დინამომ”, სადაც უჩა გოგოლაძე ასპარეზობს, სტუმრად “მინსკთან” 1:3 წააგო. გოგოლაძე 18-კაციან განაცხადში იყო, მაგრამ თამაში არ მოუწია. ბრესტელები 27 ქულით 12 გუნდში მე-11 ადგილზე იმყოფებიან.
ესტონეთის მეისტრილიგის (უმაღლესი ლიგა) 32-ე ტურში, ტალინის “ფლორა” გასვლაზე “კალიუს” 2:2 ეთამაშა. ზაქარია ბეგლარიშვილი, რომელიც ტალინურ კლუბში დაბრუნდა, “ფლორას” სამატჩო განაცხადში კვლავ არ იყო. “ფლორა” 62 ქულით 10 გუნდში მესამეა.
ლატვიის ვირსლიგის (უმაღლესი ლიგა) 23-ე ტურის დასკვნით მატჩში, რიგის “დაუგავამ” სტუმრად “იურმალას” 4:0 აჯობა. რიგელებში გიორგი დიაკვნიშვილი თავიდან ბოლომდე გაისარჯა. “დაუგავა” 42 ქულით 10 გუნდში მეოთხეა.
უკრაინის პრემიერლიგის მე-12 ტურში, ლუცკის “ვოლინი” ოდესაში ადგილობრივ “ჩერნომორეცს” უგოლო ფრეზე გაეყარა. თემურ ფარცვანიამ ორივე ტაიმი ლუცკელთა თადარიგში გაატარა. “ვოლინი” 13 ქულით მე-12 ადგილზეა.
პერშა ლიგაში (პირველი ლიგა) “მიკოლაევმა”, რომელშიც გიორგი ჯგერენაია ირიცხება, შინ ჩერნოვცის “ბუკოვინასთან” 1:2 წააგო. ქართველი მცველი სასტარტო შემადგენლობაში იყო და 73-ე წუთზე შეცვალეს. “მიკოლაევი” 12 ქულით 16 გუნდში მეთოთხმეტეა.
ლიტვის A ლიგის (უმაღლესი ლიგა) 32-ე ტურში, “ტაურასმა” სტუმრად კლაიპედას “ატლანტასთან” 0:3 წააგო. დამარცხებულებში ირაკლი თვალავაძემ პირველიდან ბოლო წუთამდე ითამაშა, ხოლო მის მსგავსად სასტარტოში მყოფი გიორგი ჩარგაზია, 72-ე წუთზე შეცვალეს. “ტაურასი” 5 ქულით 9 გუნდში ბოლო ადგილზეა და ლიგაში დარჩენის ყოველგვარი შანსი გადაწურული აქვს.
რეალმა შემდეგ ორ მატჩში 4 ქულის დაგროვება მაინც თუ მოახერხა ჩემი აზრით მნიშვნელოვან ნაბიჯს გადადგავს ჩემპიონობისთვის. ქულებში დიდი სხვაობა არ იქნება მარა მოიშორებს რთულ მატჩებს ერთი და მეორე ხასიათზე მოვა. მარა აი მესიმ თუ ათრია ოთხშაბათს მერე აღარ ვიცი