რუსთავის “მეტალურგმა” თურქული შეკრება მაკედონიის “ტურნოვოსთან” სპარინგით (1:1) დაასრულა. საფეხბურთო კლუბ “მეტალურგის” ოფიციალური ვებგვერდის ინფორმაციით, რუსთაველთა რიგებში ერთადაერთი გოლი მეორე ტაიმის დასაწყისში ახალწვეულმა ბესიკ ჩიმაკაძემ გაიტანა.
“მეტალურგმა” ამ შემადგენლობით ითამაშა: ბედიაშვილი, დავით საჯაია (კაკულია 65), ვარლამ კილასონია, მახვილაძე, ტვილდიანი (გოგინაშვილი 65), სეთურიძე, დობროვოლსკი (კაკაშვილი 65), გიგაური, ჩირგაძე (ექვთიმიშვილი 65), ჩიმაკაძე (ოქროპირიძე 65), მიქაბერიძე (ქავთარაძე 12).
ვარლამ კილასონიას შეგირდებმა თურქეთში 4 ამხანაგური მატჩი ჩაატარეს. “მეტალურგმა” რუსეთის “გაზოვიკსა” (1:0) და რუმინეთის “ტირგუ მურეშს” (2:0) მოუგო, თურქმენეთის “ნებითიჩისთან” (0:2) წააგო და “ტურნოვოს” დაუზავდა.
Zestafoni-chernomereci rogor morcha?
დარჩენილი დროც კარგად უნდა გამოვიყენოთ და 22-ში დინამოსთან არ წავაგოთ თბილიში მერე კი რუსთავში ჩვენ ხელში იქნება ყველაფერი სტადიონიც გაივსება...
პ.სstripslashes((strlen('https://www.facebook.com/groups/248521721919856/')>0?' https://www.facebook.com/groups/248521721919856/':' https://www.facebook.com/groups/248521721919856/'))
თავისუფლად შეიძლება დინამოს გამოგდება თუ მსაჯი არ დაგწვავთ
დინამო ის მრისხანე ძალა ნამდვილად აღარ არის რაც იყო..რუსთავი კი ახალგაზდა ბიჭებით არის დაკომპლექტებული ძირითადად რუსთაველებით რომლებსაც ბევრი რამე აქვთ დასამტკიცებელი და ბოლომდე იბძოლებენ, კილასონიაც კარგი მწვრთნელია და კარგად იცის გუნდი როგორ შეკრას, იმედია მსაჯიც არ მიქარავს მაგრამ დინამოა (სახელი მხოლოდ) და არაფერია გამორიცხული