მადრიდის “რეალის” მეკარემ, იკერ კასილასმა ჟურნალისტებს უთხრა, რომ ბოლო თვეები მისთვის უმძიმესი იყო მთელი სპორტული კარიერის განმავლობაში. შეგახსენებთ, “სამეფო კლუბის” ყოფილმა მთავარმა მწვრთნელმა ჟოზე მოურინიომ გულშემატკივრების ერთ-ერთი უსაყვარლესი მოთამაშე ძირითადი შემადგენლობიდან ამოაგდო და კარში დიეგო ლოპესი ჩააყენა.
“ოთხთვენახევარი არ მითამაშია. სათადარიგოთა სკამზე ვიჯექი და შანსს ამაოდ ველოდი. როცა ესპანეთის ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ვისენტე დელ ბოსკემ კონფედერაციის თასზე წასაყვან შემადგენლობაში ჩამწერა, სიტყვებით ვერ გადმოგცემთ, ისე გამიხარდა. არ ვიცი, მომიწევს თუ არა მინდორზე გასვლა, მაგრამ ფაქტია, მწვრთნელის ნდობამ უკვე უდიდესი სტიმული მომცა” – განაცხადა იკერ კასილასმა.
მოუსთან კონფლიქტის პონტში თორე რეალის სახეა ეს კაცი თან მაგარი მეკარე...ისე სხვათაშორის ლოპესიც ისეთი დონის ყოფილა ცოდვაა სათადარიგოზე რომ ზის, გადავიდეს სადმე კარგი მეკარე ყოველთვის მოთხოვნადია, ყველა დროში.....
გეთანხმები, ლოპესმა უმაღლეს დონეზე ითამაშა და ჯობია წავიდეს, გულწრფელად მეცოდება სკამისთვის და სადაც არ უნდა გადავიდეს მისი პირადი გულშემატკივარი ვიქნები