საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების ნახევარმცველმა ირაკლი მაისურაძემ, შესაძლოა, კარიერას კიევის “არსენალში” გააგრძელოს. ამის შესახებ, უკრაინული ინტერნეტგამოცემა football.sport.ua იუწყება.
განვლილი სეზონი, მაისურაძემ რუსთავის “მეტალურგში” დაიწყო, ხოლო ზამთარში გორის “დილაში” გადავიდა.
ხსენებული გამოცემის ინფორმაციით, მან ქართულ კლუბებში თავი კარგად წარმოაჩინა და ჩემპიონატში ერთ-ერთი საუკეთესო ნახევარმცველი იყო.
უკრაინის აწ უკვე დასრულებულ პრემიერლიგაში “არსენალმა” 16 გუნდში მე-8 ადგილი დაიკავა.
იკა ძაან მაგარია პასის კაცია რითიც საქართველოში ვერ გაქაჩავ და არ გამოჩნდები... ევროპულ ფეხბურთს თამაშობს კაცი. ნახავთ ყველა
გელაშა თუ აქედან წავიდა გერმანიაში იმიტომაც დაბრდღვნა იქაურობა რა
გელაშვილზე თუა საუბარი, ის ვერც უკრაინის ჩემპიონატის გავლით დაბრდღვნიდა ვერაფერს, რადგან მისმა მატარებელმა საქართველოშივე ჩაიარა და ვერსად ვერ მოუმატებდა
აქ დაიკარგება ერთია, მაგრამ აქედან უკრაინაში წასულმა რამდენმა გაიბრწყინა??
ქართული ფეხბურთი სიღარიბის სღვარს მიღმაა...იმის იქეთ მხოლოდ სომალი თუ იქნება...წადი ბიძიკო ეგებ თავს უშველო...როდემდე ეს დედა აფეთქებული
კაი ფეხბურთელია დროა წავიდეს თორე აქ დაიკარგება მეტალურგში კარგად თამაშობდა ვისაც არააქ ნანახი მაგის თამაში მეტალურგში ტყუილად ნუ ბოდიალობთ